Kiedy zacznie działać radar na Radzymińskiej?

4
Share

Żółty fotoradar na drodze do Marek został odsłonięty z folii – ale zdjęć jeszcze nie robi. Wiemy (mniej więcej) kiedy to się stanie.

 

Niepozorne ściągnięcie czarnej folii z nowoczesnych radarów było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń tego tygodnia w całej Warszawie. Zafoliowane urządzenia (w tym jedno na Targówku: na ul. Radzymińskiej przy Bystrej) nie działają od ponad roku, czyli odkąd straż miejska straciła uprawnienia do ich ubsługiwania. Wreszcie miasto dogadało się w ich sprawie z Inspekcją Transportu Drogowego – i inspektorzy właśnie zajęli się swoim nowym nabytkiem.

Już sam widok odsłoniętego żółtego radaru spowodował, że w ostatnich dniach kierowcy na ul. Radzymińskiej znacząco zwolnili. Chociaż mandat za szybką jazdę jeszcze im w tym miejscu nie grozi.

– Radar na Radzymińskiej, tak jak inne w Warszawie, jeszcze nie działa. Nim go uruchomimy, musimy przeprowadzić jego testy i uzyskać homologację – mówi targowek.info Łukasz Majchrzak z Inspekcji Transportu Drogowego.

Kiedy urządzenie zacznie oficjalnie fotografować oraz karać nadpobudliwych kierowców?

– Radary w całej Warszawie będą włączane sukcesywnie, począwszy od przełomu lutego i marca. Czy w tej pierwszej grupie będzie Radzymińska, jeszcze za wcześnie, żeby to potwierdzić – dodaje Łukasz Majchrzak z ITD.

Kierowcy na Radzymińskiej mają więc jeszcze co najmniej miesiąc „spokoju” od wszystkowidzącego fotoradaru. Ale może lepiej im tego nie mówcie…

 

AKTUALIZACJA 14.04.2017

 

zdjęcie na górze: fotoradar na ul. Radzymińskiej / fot. archiwum targowek.info

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx