Przy Namysłowskiej powstanie nowoczesny ośrodek sportowy

11
Share

Ratusz podał szczegóły przebudowy ośrodka przy Namysłowskiej. Bazarek zostanie, ale przejdzie generalną odnowę. Tak jak cały kompleks. 

 

O tym, że przy Namysłowskiej szykuje się rewolucja, już informowaliśmy. To wprawdzie Praga Północ, ale na ten basen jest najbliżej mieszkańcom Targówka Mieszkaniowego i nie jedno pokolenie z osiedla uczyło się tu pływać.

40 mln zł na Namysłowską

Będzie to można robić nadal, tylko już w XXI-wiecznych warunkach. Ratusz podał właśnie szczegóły remontu i rozbudowy ośrodka „Namysłowska”. Na prace zarezerwowano aż 40 mln zł. To znacznie więcej, niż poprzednio podawano.

Za te pieniądze „Namysłowska” przejdzie kompleksową rewitalizację. Prace podzielono na kilka stref:
a) strefa sportów miejskich (skwer)
b) budynek główny ośrodka (pływalnia kryta)
c) strefa sportowo-rekreacyjna zewnętrzna oraz
d) strefa obejmująca parking i targowisko.

W północno-zachodniej części ośrodka powstanie ogólnodostępna strefa sportów miejskich, gdzie zlokalizowany zostanie m.in. plac zabaw, siłownia plenerowa, skatepark, pumptrack, strefa parkour, kalisteniki oraz ścianka wspinaczkowa. Do obsługi funkcji skweru przewidziany jest budynek techniczny z wypożyczalnią sprzętu i sanitariatami.

Przebudowę przejdzie również budynek główny wraz z bezpośrednim otoczeniem. Nadbudowany zostanie taras oraz część dachu pływalni od strony frontowej. Wymienione zostaną także wszystkie instalacje wewnętrzne.

4 ha atrakcji na zewnątrz

Największe zmiany czekają strefę zewnętrznej ośrodka (ok. 4 ha). Wrócą odkryte baseny (!), które nie działają już od kilku ładnych lat, ale były czasy, gdy były oblegane. Basenowi towarzyszyć będą atrakcje wodne oraz m.in. plac zabaw oraz kanał wodny.

Powstanie także zadaszone lodowisko/rolkowisko, boiska sportowe (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka plażowa, badminton) oraz mini golf.

Na terenie ośrodka wyznaczona zostanie ścieżka do nordic walkingu, a także ścieżka zdrowia wraz z elementami wyposażenia. Całość zostanie ogrodzona i oświetlona, a nowe ciągi piesze oraz pieszo-jezdne zostaną wkomponowane w zieleń i istniejący drzewostan.

Ostatnim elementem rewitalizacji „Namysłowskiej” będzie przebudowa zaplecza parkingowego oraz targowiska miejskiego.

Umowa podpisana

28 grudnia została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej całej inwestycji. Odpowiedzialna za to jest Pracownią Architektoniczną Piotr Dominiczak & Mariusz Szczuraszek.

Ratusz zapowiada realizację inwestycji na lata 2017-2019, więc jeśli dotrzymają słowa, za dwa lata widzimy się na nowym basenie.

Wizualizacja basenu przy Namysłowskiej po remoncie / materiały prasowe

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx