Orszak 3 Króli na Bródnie – już w piątek

2
Share

Kolorowy i rozśpiewany Orszak Trzech Króli stał się nową tradycją Bródna. W piątek wyruszy już po raz ósmy.

 

Barwny i rozśpiewany korowód pójdzie ulicami Bródna w święto Trzech Króli (Objawienie Pańskie) 6 stycznia 2017 roku.

Tegoroczna wędrówka odbywa się pod hasłem „Pokój i dobro”. Orszak Trzech Króli w 2017 roku rozpocznie się od mszy św. o godz. 12:00 w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, przy ul. Wysockiego 8.

Główne wydarzenie rozpocznie się półtorej godziny później – Święta Rodzina, a za nią cały orszak, wyruszy o godz. 13:30 ze skrzyżowania ulic Bartniczej i Wysockiego, a konkretniej spod Domu Kultury Świt. Towarzyszyły im będą orszaki dziecięce – czerwony (europejski), niebieski (afrykański) i zielony (azjatycki), łącznie ponad 300 dzieci oraz 200 opiekunów.

Orszak pójdzie ul. Bartniczą w stronę Parku Bródnowskiego, mijając po drodze sceny (mansjony), na których przedstawiane będą krótkie scenki odtwarzające ewangeliczne wydarzenia towarzyszące narodzeniu Pańskiemu: Dwór Heroda, Gospodę i Bramę do Nieba. Wystąpią w nich uczniowie, rodzice i nauczyciele szkół publicznych z całego Targówka.

Na koniec wszyscy pójdą do Parku Bródnowskiego i głównej sceny, gdzie planowane jest zakończenie uroczystości okoły godz. 15:00. Przy scenie zostanie przygotowana żywa Stajenka ze zwierzętami. Na scenie planowane są występy.

 

Zobacz zdjęcia z Orszaku Trzech Króli na Bródnie w poprzednich latach

 

Orszak na Bródnie spowoduje też zmiany w komunikacji miejskiej. ZTM informuje, że  w przypadku braku możliwości przejazdu ciągiem ulic Bartnicza – Wyszogrodzka autobusy linii 114 i 204 będą kierowane na poniższe trasy objazdowe:

114 – w obu kierunkach od skrzyżowania Wysockiego/Bartnicza: Wysockiego – Matki Teresy z Kalkuty – Chodecka i dalej własną trasą;

204 – w obu kierunkach od skrzyżowania Wysockiego/Bartnicza: Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza i dalej własną trasą.

Uwaga! W piątek 6 stycznia będzie też uruchomiony dodatkowy tramwaj dla tych, którzy zamiast praskiego orszaku, wybiorą „główny” Orszak Trzech Króli w śródmieściu Warszawy. W związku z tamtą imprezą w ramowych godzinach 10:00 – 15:00 Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalną linię tramwajową 71, która będzie kursowała na trasie:

ANNOPOL – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – al. Solidarności – Wolska – CM.WOLSKI

 

Zdjęcie na górze: Orszak 3 Króli na Targówku /archiwum/Grzegorz Kosiński

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx