Pierwsze frezowania ulic w 2017 roku | targowek.info

Pierwsze frezowania ulic w 2017 roku

ZDM wyróżnił nas jak chyba jeszcze nigdy: dwa z trzech pierwszych remontów warszawskich ulic w nowym roku odbędą się w naszej dzielnicy – na Bródnie i Zaciszu.

 

Jak poinformował właśnie Zarząd Dróg Miejskich, urzędnicy rozpoczęli przygotowania do sezonu remontowego 2017 i zlecili przeprowadzenie prac remontowych na trzech ulicach ulicach w Warszawie. Frezowanie Człuchowskiej na Bemowie nas mniej interesuje, ale dwie pozostałe ulice już bardzo.

Wreszcie wyremotowana ma być ul. Radzymińska, a konkretnie jezdnia zachodnia na odcinku Bystra-Młodzieńcza i jezdnia wschodnia na odcinku Bystra-Bukowiecka. ZDM zapowiadał to frezowanie już dwukrotnie pod koniec jesieni 2016 r. – i dwa razy z powodu kiepskiej pogody je odwoływał. Teraz ma się w koncu udać.

Wyremontowana będzie też ul. Krasnobrodzka – na całej długości, czyli od wjazdu na Trasę Toruńską aż po ul. Kowalskiego.

Obie te prace (nie tylko wymiana asfaltu, ale też krawężników itp.) są zaplanowane na 7 weekendów – a najbardziej uciążliwe roboty będą prowadzone na zasadzie weekendowego frezowania.

Kiedy dokładnie zaczną się remonty Radzymińskiej i Krasnobrodzkiej? I tu jest szkopuł, bo ZDM nie ustalił jeszcze konkretnej daty. Wiemy jedynie, że stanie się to „gdy tylko ustąpi zima”. Ta zima, która zaczęła się praktycznie dopiero wczoraj.

 

zdjęcie na górze: pętla autobusowa Bródno–Podgrodzie przy ul. Krasnobrodzkiej / fot. archiwum targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “Pierwsze frezowania ulic w 2017 roku

 • 4 stycznia 2017 o godz. 15:20

  Zapraszam na ul. Bolesławicką, na wioskach jest lepsza nawierzchnia….

 • 4 stycznia 2017 o godz. 16:30

  A po cholerę ruszać Krasnobrodzką na całej długości?? Remontu wymaga odcinek od Statoila do pętli. Czyżby ZDM miał za dużo pieniędzy?? Jest co najmniej kilkanaście innych ulic, które „wołają” o naprawę.

 • 7 stycznia 2017 o godz. 14:37

  zobaczcie ulicę krośniewicką załatane dziury po miesiącu to samo przy nowym osiedlu aż wstyd w czasie deszczu nie można wejść na swoją posesje gratulacje dla radnych popatrzcie trochę w naszą strone

 • 7 stycznia 2017 o godz. 18:26

  @orzeł z syrokomli
  W pełni się z Tobą zgadzam. Odcinek od Statoila do Pętli jest w bardzo kiepskim stanie, głównie dzięki funkcjonującym wzdłuż serwisom i salonom samochodowym ale podejrzewam, że w zamyśle ZDM jest przy okazji usunąć lub przenieść jeden z absurdów drogowych na ul. Krasnobrodzkiej omawiany nawet w TVN Turbo. Absurd owy polega na umieszczeniu progu zwalniającego na….wyjeździe z drogi osiedlowej (drugi jadąc od strony Chodeckiej.) I nie było by w tym nic dziwnego gdyby na ww. progu nie namalowano pasów dla pieszych. Dzięki ww. rozwiązaniu chcąc wyjechać spod bloku na Krasnobrodzką mieszkańcy okolicznych bloków narażają na mandat min. 250zł. za jazdę po przejściu dla pieszych.( podst. prawna art. 26 ust. 3 pkt 3 PRD)

 • 9 stycznia 2017 o godz. 14:48

  A co z ul. Ogińskiego od Poborzańskiej do Matki Teresy z Kalkuty??? Dziury, doły i pagóry, jak popada strach iść chodnikiem bo takie kałuże, że samochód nawet jadąc wolniej może ochlapać…

 • 17 stycznia 2017 o godz. 08:58

  Zrobili parkingi na Wyszogrodzkiej i całkowicie zniszczyli oznakowanie poziome drogi. Teraz co raz kierowcy w kapeluszach jadą nie swoim pasem! Zróbcie coś zanim stanie się nieszczęście!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.