Po wypadku na Bazyliańskiej policja apeluje o rozwagę

18
Share

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku na Bródnie. I mają prośbę zarówno do pieszych, jak i kierowców.

 

Do śmiertelnego wypadku na Bródnie doszło w ostatni poniedziałek. Na ul. Bazyliańskiej osobowy peugeot potrącił 72-letnią kobietę przechodzącą przez jezdnię, poza przejściem dla pieszych. Mimo próby reanimacji, w związku z poniesionymi obrażeniami, kobieta zmarła.

Po tym zdarzeniu policjanci apelują zarówno do pieszych, jak i do kierowców o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne przestrzeganie przepisów.

Pamiętajmy o prawidłowych zachowaniach w rejonach przejść dla pieszych – apelują policjanci na stronie internetowej warszawskiej drogówki.

Każdy kierowca, zbliżając się do przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na przejściu.  

Pieszy natomiast, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz korzystać z przejść dla pieszych. Przypominamy również
o obowiązku stosowania się do sygnalizacji świetlnej przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz stosowanie się do przepisów pozwolą nam uchronić się przed nieszczęśliwym wypadkiem – kończą apel policjanci.

Oficjalnej informacji, kto i w jakim stopniu zawinił w nieszczęśliwym poniedziałkowym wypadku na Bazyliańskiej, jeszcze nie ma.

 

Zdjęcia z wypadku na ul. Bazyliańskiej, do którego doszło 9.01.2017 / wszystkie zdjęcia: Policja

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx