Ranking liceów 2017: szkoły z Targówka dołują | targowek.info

Ranking liceów 2017: szkoły z Targówka dołują

Dwa dzielnicowe licea awansowały w corocznym rankingu Perspektyw. Jedno spadło, a jedno wyleciało z niego całkiem. 

 

Edukacja w szkołach średnich nie jest mocną stroną naszej dzielnicy. Co roku nasze licea plączą się w okolicach drugiej połowy Rankingu Liceów Warszawskich fundacji „Perspektywy”, tym razem jest podobnie.

Zestawienie bierze pod uwagę głównie wyniki matur oraz rezultaty osiągnięte przez uczniów na olimpiadach przedmiotowych. Najwyżej, jak zazwyczaj, jest XIII Liceum im. Leopolda Lisa-Kuli przy ul. Oszmiańskiej. Ale, niestety, numer 1 na Targówku oznacza dopiero pozycję nr 62. w całej Warszawie (na 90 uwzględnionych w rankingu szkół). To spadek aż o osiem miejsc od 2016 roku.

CXXXVII LO przy ul. Olgierda podskoczyło o cztery pozycje i obecnie zajmuje w rankingu miejsce 72.

XLVI LO im. Stefana Czarnieckiego obecnie jest 78. w rankingu Perspektyw. W zeszłym roku było tak nisko, że w ogóle nie było sklasyfikowane, a dwa lata temu zajęło pozycję 86. Więc w sumie też zanotowało awans.

Z rankingu zniknęło za to Polonijne Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne „Klasyk” z Targówka Fabrycznego. To szkoła, która nieoczekiwanie pojawiła się w zestawieniu Perspektyw rok temu, ale jak widać długo się w nim nie utrzymała.

 

Na zdjęciu: 137 liceum ogólnokształcące przy ul. Olgierda 35/41 /fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

18 komentarzy na temat “Ranking liceów 2017: szkoły z Targówka dołują

 • 11 stycznia 2017 o godz. 07:30

  JAK JA CHODZIŁEM DO LISA KULI TO BYŁO 30 KTÓREŚ …. PAMIĘTAM, ŻE 100 % ZDAWALNOŚCI MATUR ITD. A TERAZ? CO SIĘ POROBIŁO Z TĄ SZKOŁĄ!

 • 11 stycznia 2017 o godz. 11:16

  To prawda, z mojej klasa (matura 1981) 85% osób dostało się bez problemów na studia (państwowe :))

 • 11 stycznia 2017 o godz. 11:28

  Do Lisa Kuli chodził Premier Olszewski

 • 11 stycznia 2017 o godz. 16:51

  „Fantastyczne” perspektywy… :/

 • 11 stycznia 2017 o godz. 16:56

  przy takiej „dyrekcji”, jak jest teraz, to w ogóle nie dziwne, że lo Lisa Kuli łapie co roku zjazd. ta kobieta wymieniła prawie 2/3 nauczycieli. co roku zmienia sobie wice. ale dzielnicy upadek „najlepszej” szkoły w okolicy widać nie przeszkadza…

 • 11 stycznia 2017 o godz. 17:28

  do ‚absolwent13″ – AMEN

 • 11 stycznia 2017 o godz. 22:00

  haha Czarniecki podskoczył bo w tamtym roku dużo uczniów nie dopuścili do matury lub kazali przepisywać się do mieszczącej się w tym liceum szkoły dla dorosłych

 • 11 stycznia 2017 o godz. 22:20

  To prawda

 • 12 stycznia 2017 o godz. 10:41

  KIEDYS TO BYŁA KADRA W LISA KULI :) PAN HENIO OD WF , PANI GRAŻYNKA, PAN HISTORYK :) PIĘKNE CZASY.

 • 12 stycznia 2017 o godz. 19:35

  Czarnieckiego to Zurominska?

 • 13 stycznia 2017 o godz. 10:21

  @Djonizy tak, lo Czarnieckiego jest na Zuromińskiej

 • 13 stycznia 2017 o godz. 10:30

  Miejsce w rankingach perspektyw zajmuje się za wyniki uczniów. Wiadomo dobrzy belfrzy potrafią podkręcić wyniki, ale jak przyjdzie mierny uczeń to niestety, ale to jest takie rzeźbienie w brązie.
  Sam chodziłem do XIII LO na Targówku i była to wówczas 30-40 szkoła w Warszawie. Gdzie teraz idą zdolni uczniowe z Targówka? Do Barbossy? On też jest nisko w rankingach. Władysław IV jest w topce, wiec znajdzie tam miejsce tylko garstka najzdolniejszych, poza tym nie widać innych szkół średnich z dobrymi wynikami uczniów. Nie wróży to dobrze.

 • 13 stycznia 2017 o godz. 10:32

  Ciekawe newsy macie w tych komentarzach, opowiadajcie dalej :)

 • 14 stycznia 2017 o godz. 11:39

  Ee tam znam gorszych od siebie nie bystrych a matury zdali ja jestem teraz w LO dla dorosłych zmieniłem ja z musu uważam ze źle uczą i nie jestem zadowolony matury nie pisze jest mi żal i jestem zły no ale nie wiem przeżyje uważam ze jak bym był lepiej poprowadzony bym zdał jestem np na rozszerzonym polskim z lekcji nie ogarniam bo nie da się tego słuchać ( wyniki tam są świetne ) matury i to wszystko jest trudniejsze , czytam mądre artykuły dla studentów umiem dużo lektur ch*j z tego mam

 • 16 stycznia 2017 o godz. 21:48

  Jestem w trzeciej klasie i mam już trzeciego matematyka. Jeden po roku odszedł bo na stałe pracował w innej szkole – zrealizował 1/2 materiału z klasy pierwszej. Drugi nauczyciel nie wytrzymał poniewierania i po wielu latach pracy w XIII-ce poszedł do renomowanego LO. Teraz uczy mnie ostatnia nauczycielka z starej kadry, oj jestem szczęściarzem inne klasy mają gorzej. Ci nowi, to dopiero żenada, znajomością przedmiotu nie grzeszą i do nauczania się nie przykładają. To już chyba koniec XIII-ki, jeszcze niech tylko władze pozwolą na następną kadencję tej świetnej pani manager oświaty, a na Targówku przybędzie kolejna „SORBONA” :(

 • 30 marca 2017 o godz. 07:42

  To kompromitacja dyrekcji ja wysłałem syna do Barbosy i jest bardzo zadowolnny.

 • 14 maja 2017 o godz. 11:25

  Liceum Lisa-Kuli to kompletna porażka. Pani dyrektor wymieniła 1/2 kadry zostawiając wyłącznie tych którzy pasują JEJ wymaganiom, a nie potrafią przekazywać wiedzy uczniom. Najbardziej wartościowi nauczyciele po tym jak doprowadzą swoją klasę wychowawczą do końca odchodzą z tej szkoły ponieważ są źle traktowani przez przełożoną. Dziwne, że nikt się tym nie zainteresuje… Ogromna szkoda dla szkoły która kiedyś miała potencjał

 • 12 czerwca 2018 o godz. 12:00

  Liceum Czarneckiego na Targówku przy ul.Żuromińska 4 .Ostrzegam rodziców przed posyłaniem tutaj swoich dzieci. W szkole tej są stosowane dziwne praktyki, mocno niepedagogiczne w zakresie m.in pozbywania się dzieci , które radzą sobie słabiej z rygorami narzuconymi indywidualnie przez nauczycieli i tu problemy mają m.in uczniowie , którzy byli dobrzy w gimnazjum !!!. Szczególnie nieprzyjazny jest profil Matematyczny, gdzie nauczyciel potrafi tak przygnieść uczniów zadaniami domowymi, że to jest istny horror np 200 zadań w ramach pracy domowej, przy czym nie wytłumaczy na lekcji jak je robić. A jak nie zrobisz pracy domowej to 1, na nic tłumaczenie , że coś jest niezrozumiałe, jeśli nie rozumiesz to się nie nadajesz i wtedy nauczyciel namawia do przeniesienia się do innej szkoły !!!!!, tak w skrócie wygląda pedagogiczne podejście „nauczyciela” w tym liceum. Uczniowie przez chorą wręcz ilość pracy domowej z matematyki nie mają kompletnie czasu na naukę innych przedmiotów i je zawalają. Nauczyciel dla swojej wygody potem pozbywa się takich dzieci, które nie nadążą za takim trybem „niewolniczej” nauki matematyki, bo prościej jest pozbyć się dziecka niż jemu pomóc. Jeśli tak ma wyglądać „edukacja” jak w tym liceum to ja jako rodzic stanowczo protestuję bo to dla mnie jest chore. Praktykami w tej szkole powinien zainteresować się Kurator bo szkoła ta ewidetnie nie radzi sobie z jej podstawowym przeznaczeniem czyli edukacją młodego pokolenia. Pozbywanie się dużej statystycznie ilości dzieci nie jest sposobem na edukację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.