Targówek przyciąga chętnych na mieszkania z MdM

7
Share

Niektórym to się podoba, innym nie, ale w całej dzielnicy lawinowo przybywa nowych bloków – i nowych mieszkańców.

 

Wraz z początkiem stycznia 2017 r. i odblokowaniem nowej puli pieniędzy w ramach rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych“, ruszył kolejny wyścig po dopłaty do mieszkań. Okazuje się jednak, że osoby, które chcą skorzystać z dofinansowania, muszą się spieszyć… Eksperci alarmują, że środków do wykorzystania w 2017 roku najprawdopodobniej nie wystarczy nawet do końca stycznia!

Dlaczego o tym piszemy? Gdyż Targówek to jedna z dzielnic Warszawy, w której są jeszcze dostępne mieszkania z rynku pierwotnego objęte programem – ale ich liczba się szybko zmniejsza.

Ze względu na stosunkowo niskie limity cenowe obowiązujące w Warszawie, tylko w niektórych dzielnicach można w ogóle znaleźć mieszkanie z rynku pierwotnego objęte rządową dopłatą. Coraz większą popularnością wśród nabywców szukających własnego M cieszy się Targówek, gdzie nadal można znaleźć mieszkania dostępne w ramach „MdM”, bądź w cenach, które są zbliżone do rządowych limitów.

Np. w inwestycji La Melodie, wybudowanej przez firmę deweloperską Bouygues Immobilier Polska, ceny rozpoczynają się od 6433zł/m2. W dwóch etapach osiedla La Melodie zostało tylko kilka mieszkań z dopłatą.

Eksperci uważają jednak, że ceny nowych mieszkań w dzielnicy szybko będą rosnąć.

– Aktualnie ceny mieszkań na Targówku zaliczają się do tych najkorzystniejszych. Wraz z rozbudową II linii metra i nieuniknionym rozwojem aglomeracji warszawskiej również po prawej stronie Wisły, mieszkania kupione dziś po stosunkowo niewygórowanej cenie, za kilkanaście lat będą warte znacznie więcej – mówi Cezary Grabowski, Menedżer ds. Sprzedaży w firmie Bouygues Immobilier Polska

Nasza dzielnica przyciąga nie tylko (relatywnie) przystępnymi cenami, ale też rozwojem infrastruktury komunikacyjnej – głównie tej na szynach. Trwają prace przy budowie II linii metra, a PKP podtrzymuje obietnicę, że do 2020 roku powstanie nowa stacja kolejowa Warszawa-Stalowa, która będzie zlokalizowana przy Targówku Mieszkaniowym.

Choć niestety dużo gorzej jest z inwestycjami drogowymi, które od lat praktycznie stoją w miejscu.

Nowych mieszkańców na Targówku będzie jednak cały czas przybywać – z dopłatami MdM, albo bez nich…

 

zdjęcie na górze: bloki na Targówku /fot. archiwum targowek.info

 

Przeczytaj o nowych inwestycjach mieszkaniowych na Targówku, Bródnie i Zaciszu

 

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx