Targówek przyciąga chętnych na mieszkania z MdM | targowek.info

Targówek przyciąga chętnych na mieszkania z MdM

Niektórym to się podoba, innym nie, ale w całej dzielnicy lawinowo przybywa nowych bloków – i nowych mieszkańców.

 

Wraz z początkiem stycznia 2017 r. i odblokowaniem nowej puli pieniędzy w ramach rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych“, ruszył kolejny wyścig po dopłaty do mieszkań. Okazuje się jednak, że osoby, które chcą skorzystać z dofinansowania, muszą się spieszyć… Eksperci alarmują, że środków do wykorzystania w 2017 roku najprawdopodobniej nie wystarczy nawet do końca stycznia!

Dlaczego o tym piszemy? Gdyż Targówek to jedna z dzielnic Warszawy, w której są jeszcze dostępne mieszkania z rynku pierwotnego objęte programem – ale ich liczba się szybko zmniejsza.

Ze względu na stosunkowo niskie limity cenowe obowiązujące w Warszawie, tylko w niektórych dzielnicach można w ogóle znaleźć mieszkanie z rynku pierwotnego objęte rządową dopłatą. Coraz większą popularnością wśród nabywców szukających własnego M cieszy się Targówek, gdzie nadal można znaleźć mieszkania dostępne w ramach „MdM”, bądź w cenach, które są zbliżone do rządowych limitów.

Np. w inwestycji La Melodie, wybudowanej przez firmę deweloperską Bouygues Immobilier Polska, ceny rozpoczynają się od 6433zł/m2. W dwóch etapach osiedla La Melodie zostało tylko kilka mieszkań z dopłatą.

Eksperci uważają jednak, że ceny nowych mieszkań w dzielnicy szybko będą rosnąć.

– Aktualnie ceny mieszkań na Targówku zaliczają się do tych najkorzystniejszych. Wraz z rozbudową II linii metra i nieuniknionym rozwojem aglomeracji warszawskiej również po prawej stronie Wisły, mieszkania kupione dziś po stosunkowo niewygórowanej cenie, za kilkanaście lat będą warte znacznie więcej – mówi Cezary Grabowski, Menedżer ds. Sprzedaży w firmie Bouygues Immobilier Polska

Nasza dzielnica przyciąga nie tylko (relatywnie) przystępnymi cenami, ale też rozwojem infrastruktury komunikacyjnej – głównie tej na szynach. Trwają prace przy budowie II linii metra, a PKP podtrzymuje obietnicę, że do 2020 roku powstanie nowa stacja kolejowa Warszawa-Stalowa, która będzie zlokalizowana przy Targówku Mieszkaniowym.

Choć niestety dużo gorzej jest z inwestycjami drogowymi, które od lat praktycznie stoją w miejscu.

Nowych mieszkańców na Targówku będzie jednak cały czas przybywać – z dopłatami MdM, albo bez nich…

 

zdjęcie na górze: bloki na Targówku /fot. archiwum targowek.info

 

Przeczytaj o nowych inwestycjach mieszkaniowych na Targówku, Bródnie i Zaciszu

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Targówek przyciąga chętnych na mieszkania z MdM

 • 18 stycznia 2017 o godz. 08:46

  Dzieciom przyjdzie uczyć się po chmurko

 • 18 stycznia 2017 o godz. 09:16

  Co za bzdura, jaka rozbudowa infrastruktury? Metro miało być dawno do 2016 roku na Bródno, a tymczasem jest jedynie kastracja komunikacji autobusowej, większe korki i zabudowa osi napowietrzających przez dziką deweloperkę, ku uciesze gawiedzi z Kondratowicza 20.

 • 18 stycznia 2017 o godz. 09:53

  O tym, że się opłaca pokazała przecież 2 pula MdM 2017, wniosków było tyle, co nigdy. W dwa tygodnie praktycznie pieniądze się rozeszły, to ogromny sukces. Patrząc po *** powinna powstać debata, jak połączyć Mieszkanie dla Młodych z Mieszkaniem Plus, oba programy są potrzebne.

 • 18 stycznia 2017 o godz. 15:37

  Wspaniale, już teraz nie ma zerówki na samarytanki a na gościeradowskiej zerówka na zmiany. Lidl wszystkich wyzywi bo po co nowe punkty obok bloku widmo i zakładów kamieniarskich mieszkania w na parterze w Mdm to lepsze rozwiazanie, BRAWO!!!!!! Już niedługo to godzinę trzeba będzie stać w kolejce w Lidlu teraz to tylko 30 minut po południu. Kto na to wszystko pozwala, drogi nie zrobiąa bo po co zmuszać do tego deweloperów przecież sw. Wincentego wszystkich pomiesci i jest wspaniale. Nowe bloku na polach juz w 2017 a kiedy szkoła?

 • 18 stycznia 2017 o godz. 19:59

  Co z tego jak nie ma czym oddychac, mamy największy smog w warszawie:(

 • 13 lipca 2017 o godz. 20:22

  A moim zdaniem to dobrze, że MDM jest tak popularny i umożliwia zakup mieszkania rodziną, odciążając ich budżety domowe. Dzięki temu mogą więcej pieniędzy wydać i gospodarka całego kraju się lepiej kręci, pieniądze zostają u nas w kraju a nie trafiają za granicę jak po zapłaceniu raty do banku :) Jeżeli ktoś chce skorzystać z MDM to radzę się pośpieszyć i nie odkładać tego na ostatnią chwilę, środki w tym programie rozchodzą się bardzo szybko a idą według kolejności złożenia wniosków.

 • 27 marca 2018 o godz. 17:52

  Ten rok będzie pierwszym od dłuższego czasu, gdzie szczególnie młodzi kupujący mieszkania nie będą mieli żadnego wsparcia od rządu. Uważam, że to jakoś specjalnie nie zahamuje rynku. Tym bardziej, że z programu MDM nie ma jakiejś dużej kwoty wsparcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.