Unia Europejska zatwierdziła pieniądze na budowę metra | targowek.info

Unia Europejska zatwierdziła pieniądze na budowę metra

2 miliardy złotych piechotą nie chodzą – dziękujemy ci, Unio.

 

Budowa II linii metra na Targówku trwa już w najlepsze od kilku miesięcy (sprawdź jakie prace wykonano w ostatnim czasie), ale dopiero wczoraj Warszawa ostatecznie zapewniła sobie finansowanie tej wielkiej inwestycji.

Władze stolicy starały się o to półtora roku i w końcu mamy oficjalne potwierdzenie. Komisja Europejska wydała tzw. decyzję wykonawczą, zatwierdzającą unijny wkład finansowy na rzecz projektu „Budowa II linii metra wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zakupem taboru – etap II” w kwocie 432 250 581,06 euro czyli ok. 2 mld złotych.

Te pieniądze pójdą na rozbudowę II linii metra o trzy stacje w kierunku północno-wschodnim (czyli na nasz Targówek), ale też na trzy stacje w kierunku zachodnim (na Wolę), a także na rozbudowę infrastruktury na Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty i zakup 13 nowych pociągów.

Budowa metra na samym Targówku będzie kosztować ciut powyżej 1 mld zł brutto – taką kwotę zaoferowała firma Astaldi, wykonawca prac.

 

zdjęcie na górze: mat. prasowe/montaż

PRZECZYTAJ TEŻ:

17 komentarzy na temat “Unia Europejska zatwierdziła pieniądze na budowę metra

 • 10 stycznia 2017 o godz. 07:50

  JUHUUUU METRO :D A DO METRA DOJAZD 2 GODZINY Z BRÓDNA :D

 • 10 stycznia 2017 o godz. 10:01

  @Kejt
  Autem rzeczywiście. Na piechotę to już będzie poniżej 1 godz.

 • 10 stycznia 2017 o godz. 10:25

  To ciekawe, bo ja z Zielonej Białołęki będę miał jakieś 15 minut do metra:) Jakim cudem z Bródna 2 godziny???? Jak Wam nie pasuje metro, to niech puszczą do nas na Białołękę…

 • 10 stycznia 2017 o godz. 10:31

  poważne pytanie: czy da się tę budowę przyspieszyć?

 • 10 stycznia 2017 o godz. 11:24

  Rozumiem, że wszelkiej maści kibole, narodowcy, prawacy nie korzystają i korzystać z metra nie będą. Europa buduje nam metro, ale na pewno zainstaluje w szynach nadajniki, które dyskretnie będą nam zmieniać mózgi. Więc apeluje do Prawdziwych Polaków o ostrożność! Poruszamy się tylko BMW i to najlepiej powyżej 20 lat, kiedy elektromagnetyczne technologie zmiany osobowości z narodowej na kosmopolityczną jeszcze raczkowały. A w zasadzie pewność dają tylko: Żuk, Nysa, Tarpan i Syrenka. Polonez, 125p i 126p już zostały skażone licencjami.

 • 10 stycznia 2017 o godz. 11:45

  anu przygłupie, weź ty może jakiego islamistę przygarnij do siebie do domu, może bezpłatne przejazdy metrem dostaniesz.

 • 10 stycznia 2017 o godz. 12:56

  @pasażer
  Nie da się przyspieszyć bez zmiany umowy z wykonawcą. Lepiej niech robi w terminie, a solidnie.

 • 10 stycznia 2017 o godz. 13:45

  Termin moim zdaniem i tak jest dobry, byleby tylko go utrzymać, choć widząc tempo prac na Targówku możemy być o to spokojni. Niemniej fajnie też jakby i na Woli też zrobili w miarę szybko, zawsze by było już 6, a nie 3 stacje więcej

 • 10 stycznia 2017 o godz. 17:02

  Dziekujemy Wam lemingi za ten artykuł! Tak trudno bylo sprawdzic ze jako kraj czlonkowski od dwoch lat jestesmy platnikiem netto wobec ue? To nie sa pieniadze ue tylko polskich podatnikow…

 • 10 stycznia 2017 o godz. 17:24

  „dziękujemy ci, Unio.”? heh, chyba kpicie.

 • 10 stycznia 2017 o godz. 19:09

  Płatnik netto? Dotychczas nasz wkład wynosił 25 proc. , powoli się bogacimy więc przesuwamy się w stronę 33 proc. Od początku obecności w Unii wpłaciliśmy 35 miliardów euro, a dostaliśmy 110 miliardów. Jesteśmy do przodu o 75 miliardów – lekko licząc 300 miliardów złotych – a przed nami bardzo korzystna perspektywa finansowa (chociaż robimy wszystko, żeby została negatywnie dla nas skorygowana). To, że chwilowo zdarzają się okresy, że teoretycznie płacimy więcej niż dostajemy, wynika tylko i wyłącznie z jakiś poślizgów w wypłatach z unijnej kasy (często z naszej winy). Polska sprzed wejścia do Unii, a Polska dzisiejsza to dwa różne światy. I niestety drodzy prawdziwy Polacy, zafundowała nam do Europa, a nie wasza buraczana ideologia. I niestety korzystacie z tego dzień w dzień. Nie wstyd wam, że się sprzedaliście, przecież mogliście wycofać się na z góry wypatrzone pozycje w Moskwie.

 • 11 stycznia 2017 o godz. 16:56

  WON Z METREM Z BRÓDNA!!!! NA BIAŁOŁĘKĘ Z TYM DZIADOSTWEM!!!!

 • 12 stycznia 2017 o godz. 15:07

  To bardzo dobrze, że dofinansowanie pozwoli także na pokrycie kosztów prac projektowych stacji na Bródnie. :-)

 • 13 stycznia 2017 o godz. 09:18

  @anu
  to tak jakbyś tłumaczyła gołębiom żeby nie sr@ły na balkon. Małe móżdżki, proste odruchy, instynkt stadny.

 • 14 stycznia 2017 o godz. 13:48

  Z wdzięczności proszę o wyświetlanie niemieckiej flagi na Pałacu Kultury. Minimum kilka razy w tygodniu!!!

  Popieram inteligencje i kulture !!!

 • 24 stycznia 2017 o godz. 08:35

  Wszystkim rozsądnym: tacy ludzie jak ‚mieszkom pierwszy’ czy ‚Prawdziwy Polak’ małe, ciasne umysły oderwane od rzeczywistości, zagubione i podatne na manipulacje. Roznoszą ten smród co im prawicowe ‚autorytety’ i ruskie trolle podsuną bo nic lepszego w życiu ich nie czeka. Żal mi takich ludzi, ale jak to się mówi: człowiek głupi to jak człowiek martwy, wszyscy wokół cierpią ale on o tym nie wie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.