Nowy Punkt 3 - 15 piętrowy budynek przy Parku Bródnowskim | targowek.info

W starym sadzie zamieszka 1200 osób

Rozpoczęła się budowa kolejnego bloku na skraju Parku Bródnowskiego. Ten będzie najwyższy, dorówna wysokością starym blokom przy Kondratowicza. W sumie na terenie dawnego sadu zamieszka ponad tysiąc osób.

 

Trudno w to uwierzyć, ale na działce między Parkiem Bródnowskim, Rembielińską a Poborzańską właśnie rozpoczęła się kolejna inwestycja. Jeszcze kilka lat temu w tym miejscu rósł zdziczały sad pamiętający rolniczą przeszłość tej części Bródna. Obok znajdował się parking społeczny. Ledwie w 2013 roku informowaliśmy o jego likwidacji, wieszcząc że zapowiada to budowę bloków.  I niestety – mieliśmy rację.

Wokół szybko zaczęły powstawać nowe inwestycje, ale już się wydawało, że więcej ich na tak małym terenie się nie zmieści. Ale deweloper potrafi. W sobotę na ostatnim wolnym skrawku pojawiła się koparka i zaczęła wykopy pod fundamenty inwestycji Nowy Punkt 3.

W jej skład wchodzą dwa bloki. Ten bliżej Rembielińskiej będzie miał 9 pięter, ten w głębi działki będzie zdecydowanie najwyższy ze wszystkich nowych budynków w okolicy, bo osiągnie aż 15 kondygnacji. To tyle ile najwyższe stare bloki przy parku.

 

Inwestycja Nowy Punkt 3. Blok w głębi dorówna wysokością tym przy Kondratowicza, których oczywiście nie uwzględnia wizualizacja / fot. materiały inwestora

 

W sumie w dwóch budynkach znajdzie się 91 mieszkań. A to już piąta inwestycja na terenie starego sadu. Swoje budynki stawiają tu też deweloperzy Victoria Dom, LC Corp, a dla Napollo to będzie już trzecia inwestycja o nazwie Nowy Punkt.

Obliczyliśmy, że w sumie znajdzie się tu 401 nowych mieszkań. Przyjmując średnio trzy osoby na jedno lokum, przybędzie nawet 1200 nowych mieszkańców.

 • Osiedle Przy Parku (Victoria Dom) – 127 mieszkań
 • Poborzańska (LC Corp) – 87 mieszkań
 • Nowy Punkt (Napollo) –  61 mieszkań
 • Nowy Punkt 2 (Napollo) – 35 mieszkań
 • Nowy Punkt 3 (Napollo) – 91 mieszkań

Nie dziwi nas zainteresowanie deweloperów i klientów (etap I Nowego Punktu jest już wyprzedany), bo przecież tuż obok powstanie metro. Zastanawia co innego. Miejscowy plan zagospodarowania Bródna, który dopuszcza tak intensywną zabudowę, zakłada w tej okolicy budowę dwóch parkingów piętrowych P&R. Jeden zaplanowano w miejscu obecnego bazarku , drugi wzdłuż Rembielińskiej między nowymi osiedlami a kościołem.

Fajnie, gdyby tempo budowy parkingów nadążało za budową nowych bloków. Ale jakoś nie mamy większych nadziei…

 

Zobacz, co w miejscu bloków i kościoła św. Włodzimierza planowano w PRL-u.

Na zdjęciu na górze strony rozpoczyna się budowa inwestycji Nowy Punkt 3 przy Rembielińskiej / fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

37 komentarzy na temat “W starym sadzie zamieszka 1200 osób

 • 26 stycznia 2017 o godz. 08:17

  „Stary sad”. Cóż za polot, cóż za finezja. Nie ma co, poniosło marketingowców. Dobrze, że chocicaz po polsku. Ciekawe czy obok powstanie osiedle „Obora” i „Chlew”. Wówczas dzielnicę można by przemianować na „Wiochę”.

 • 26 stycznia 2017 o godz. 08:26

  Tak jak na Zielonym Zaciszu, przynajmniej 40% mieszkań trafi do sąsiadów ze starych bloków, którzy nie będą chcieli się wyprowadzać z okolicy, ale będą chcieli mieszkać lepiej.

 • 26 stycznia 2017 o godz. 09:22

  @Przemo
  Marketingowcy wiedzą do kogo kierują ofertę. Jak to brzmi: „wypasione” LLU, WWL w „oborze” czy w „chlewie”… :-)

 • 26 stycznia 2017 o godz. 15:09

  A ile powstanie nowych żłobkòw, przedszkoli, przychodni…?

 • 26 stycznia 2017 o godz. 15:25

  Na niejednej wiosze chlew czy obora wyglądają lepiej i są czystsze niż niektóre lokale i ich okolice zajmowane przez mieszczan…

 • 26 stycznia 2017 o godz. 15:30

  W starym sadzie – bo to był kiedyś sad. Kto pamięta? Całkiem ładny. Ale co by nie było kiedyś i teraz zawsze jakiś bloczek sie zmieści. eh…

 • 26 stycznia 2017 o godz. 15:38

  chodziliśmy tam czasem z klasą w ramach lekcji, z podstawówki z Krakusa :)

 • 26 stycznia 2017 o godz. 16:13

  Kto dał pozwolenie na budowę 15 piętrowego bloku gdzie zabudowa najbliższych bloków to maksymalnie 8 pięter ?????
  Czy można to wsztrzymać ????

 • 26 stycznia 2017 o godz. 16:38

  Pozwolenie na takie coś pozwala studiom zagospodarowania przestrzennego, a to stanowi dzielnica i miasto. Oprócz tego, aby technicznie umożliwić budowę budynku potrzebne są odpowiednie zgody budowlane.

 • 26 stycznia 2017 o godz. 17:26

  15 piętrowy blok?! czy ktoś w ogóle panuje nad rozbudową Bródna? bo to zaczyna wyglądać przerażająco, metro metrem ale zaraz na każdy trawnik cos wcisną.

 • 26 stycznia 2017 o godz. 18:08

  Drodzy developerzy. Został jeszcze lasek bródnowski bo przed nim już zaczeli budowę więc … Zapraszamy

 • 26 stycznia 2017 o godz. 23:59

  no to słoje z pierwszych inwestycji zobaczą dzienne światło jak świnia niebo, mam na myśli stronę północną tych 4 piętrowych bloczków :-) chyba Pekinowi rośnie naprawdę spora konkurencja :-) ale bierzta i kupujta, bo mietro blisko byndzie :-)

 • 27 stycznia 2017 o godz. 08:24

  Kto dał Hanka i inni bo kasa sie liczy kasssssssssssssa. . Kiedy to sie skończy. Znieczulica itp. Deweloperzy robią co chca.

 • 27 stycznia 2017 o godz. 09:04

  Ale to jest teren prywatny. Przez lata całe niczyj, zaniedbany, na tyle problematyczny, że zawieszony nawet w PRL. Obecnie odzyskany sądowo przez spadkobierców. Co ma do tego miasto? Miasto tu nic nie sprzedało ze swoich zasobów. Budynki są budowane zapewne zgodnie z normami, a zdziwienie, że na Bródnie będzie wysoki blok dziwi.

 • 27 stycznia 2017 o godz. 12:58

  do anu, ty chyba nie za bardzo czytasz ze zrozumieniem albo robisz u developera na smyczy, sprzedać działkę to jedno, dwa to to co na tej działce ma powstać, a na to już chyba urzędasy wpływ mają czy może nie mają? Jak sądzisz? Ja na miejscu tych co już mieszkają ostro protestował, gdzie 15 piętrowy gmach pomiędzy dużo niższymi budynkami?????!!!!! gdzie sens i logika????

 • 27 stycznia 2017 o godz. 14:38

  monotonia tych prostych blokhausow przeraza. Dobrze, ze choc kolory elewacji dobrze dobrane. Tu bialo-szary a obok bialo-brazowy. To jedyny plus dla przestrzeni publicznej ale czy to ma byc tez jedyny wyznacznik tej nowoczesnosci, ktora „pcha sie na Brodno”????

 • 27 stycznia 2017 o godz. 14:57

  Szkoda, naprawdę, była szansa, aby ten spory teren ładnie zabudować, a nie ohydne blokowiska, które tak są piętnowane, a dalej powstają…

 • 27 stycznia 2017 o godz. 21:22

  „do anu, ty chyba nie za bardzo czytasz ze zrozumieniem albo robisz u developera na smyczy, sprzedać działkę to jedno, dwa to to co na tej działce ma powstać, a na to już chyba urzędasy wpływ mają czy może nie mają”?

  Ale to jest działka prywatna i właściciel sprzedaje ją temu, kto więcej da. A da deweloper a nie np. organizacja społeczna zajmująca się kwiatkami. Z kolei deweloper nabuduje tam jak najwięcej ale i w ramach przepisów, i w ramach rozsądku podpowiadającego mu, że poniżej jakiś standardów cena za metr mu spadnie.

  No i co do tego mają urzędnicy? Jaki inny mogli zatwierdzić plan zagospodarowania? To chyba oczywiste, że będzie to zabudowa mieszkaniowa, a nie opera i operetka. A jeśli będzie to już zabudowane, to 15 piętrowa dominanta przy ciągu Rembielińskiej pasuje.
  Tam jest jednak wkoło zabudowa wielkomiejska, co najmniej 10 piętrowa, a i 17, a i wysoki kościół. Ten punktowiec jest jak najbardziej ok, to własnie ciąg niskich budynków byłby tam do bani. Szkoda zresztą, ze nie kupił tego jeden inwestor, wtedy można by budować tam kaskadowo. Przy Rembielińskiej wysoko, a im bliżej parku tym niżej. Bez tego wyszły jakieś miedze, ale nie jest to zła architektura. Może nie wybitna, ale przyzwoita.

 • 28 stycznia 2017 o godz. 15:49

  Ładnie obudowane kartony

 • 28 stycznia 2017 o godz. 16:17

  „Co ma do tego miasto?” „co do tego mają urzędnicy? Jaki inny mogli zatwierdzić plan zagospodarowania?”

  Glupszego komentarza juz dawno nie czytalem. Samorzady dysponuja szerokimi narzedziami planistycznymi tylko w nieodpowiedni sposob ich uzywaja lub specjalnie z nich rezygnuja, co jest skandalem ostatnich juz prawie 30lat. Planowanie przestrzenne w wielu przypadkac zostalo specjalnie zarzucone, wrecz zarzniete.

  Poszczegolni inwestorzy mogli zostac zmuszeni co do koniecznosci dogadania sie w celu stworzenia spojnej wizji. Architektura budynkow nie ma tu nic wspolnego z tym, ze w Polsce kwitnie na dobre „urbanistyka lanowa” Tylko zmuszenie samorzadow do korzystania z narzedzi urbanistycznych, byc moze nadanie nowych przez ustawodawce, moze ten proces skutecznie odwrocic.

  P.S. Nawet twierdzenie, ze jest to teren prywatny nie jest do konca prawdziwe. Ostatnia dzialka, patrzac od rembielinskiej jest wlasnoscia miasta. Zostala ogrodzona przez inwestora budujacego NP3 na zasadzie uzyczenia, na czas trwania budowy.

 • 28 stycznia 2017 o godz. 20:25

  Dobrze, proszę o realne alternatywy, co mogłoby tam powstać, co miałoby być inne? Bo budowa na osiedlu mieszkaniowym bloków nie jest chyba zbrodnią. Taką samą zbrodnią nie jest budowa wysokiego budynku, kiedy wokół budynki mają po 10 i więcej pieter. Bo na razie jest to rozmowa na zasadzie – nie chcemy tam tego. A więc, co chcemy i gdzie jest finansowanie tego, co chcemy? Oczywiście w teoretycznie, bo inwestycja już trwa. Kompletnie nie rozumiem tego hejtu. Owszem mnie podobało się to zdziczałe, no ale się skończyło po dziesiątkach lat – nie stać mnie było na wykupienie i chodzenie tam z psem. Ktoś uzyskał prawa do tego miejsca – niestety nie milioner wizjoner – i to miejsce wykorzystuje komercyjnie. Proszę mi powiedzieć, jaka zbrodnia się tam dzieje? Budują slamsy, bo ja widzę całkiem zgrabne domy.

 • 28 stycznia 2017 o godz. 22:40

  ci co kupili juz obok mieszkania napewno beda zadowoleni hahah. ze ludziom nie przeszkadza takie mieszkanie okno w okno. przecie te bloki to jak nory do mieszkania.

 • 29 stycznia 2017 o godz. 21:52

  tam powinien powstać teren rekreacyjny z basenem i hala sportową, boiska, korty itd. po to jest dzielnica by dbać o mieszkańców, którzy od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat na Bródnie mieszkają, a teraz gotuje się ludziom piekło, powstanie kolejne ogrodzone jak w zoo osiedle, oczywiście każdy bedzie miał po samochodzie albo i lepiej, układ drogowy na Bródnie jaki jest wiadomo, z drugiej strony od Wysockiego też budują mega osiedle, po co?????????? na co?????????

 • 30 stycznia 2017 o godz. 12:53

  Pytasz grzecznie i masz, „co mogłoby tam powstać, co miałoby być inne?” A chociazby wspomniana przez Ciebie zabudowa kaskadowa. Moglaby powstac zabudowa calosciowa, wzajemnie sie uzupelniajaca. Zadaniem samorzadu jest wlasnie czuwanie nad projektami wykraczajacymi poza granice jednostek czy innych podmiotow, np. gospodarczych. Zadaniem samorzadu powinna byc pomoc w koordynacji projektow, a oprocz pomocy/ulatwien, rowniez przymaszenie deweloperow do odpowiednej korelacji dzialan.
  Specjalnie podalem przyklad ostatniej dzialki, ktora bedac wlasnoscia UM jest wykorzystywana przez dewelopera N. Podobna sytuacja jest z sasiednim deweloperem VD, ktory rowniez dogaduje sie z urzednikami (chodzi o bardzo waski pas terenu, ktory nalezy do osiedla a nie zostal ogrodzony na prosbe urzedu). I bardzo dobrze, niechaj sie przedsiebiorcy dogaduja z urzednikami ale dlaczego tych praktych nie wrzucic na nieco wyzszy poziom, tak aby powstawalo cos funkcjonalnego, na kilkaset lat i zeby cieszylo oko.
  Skoro urzad posiadal bardzo niewielki ale jednak udzial w calym terenie, to tym bardziej mogl aktywnie koordynowac dzialania. Urzad wcale nie musi byc wspolwlascicielem szerszego terenu, moze na przyklad zastrzec w planach koniecznosc zabudowy liniowej wzdluz ulicy, koniecznosc zabudowy na dzialce o odpowiednim ksztalcie czy wielkosci, pomagac w przeksztalcaniu dzialek, czy ich scalaniu, zachecac do wspolpracy dwoch czy kiku deweloperow. Tu widze niesamowite mozliwosci samorzadow. Urzad moglby na przyklad przekazac swoja dzialke do szerszego projektu a w zamian za to uzyskac kilka lokali od ulicy Rembielinskiej na potrzeby przedszkola chociazby. Nie mowie juz, ze moglby nawet probowac zakupic udzialy w duzym projekcie. Mozliwosci sa nieograniczone.

  A my niestety obserwujemy tak jak napisalem kwitnaca urbanistyke lanowa. I co juz nie na Bialolece ale co bardziej skandaliczne w srodku Brodna.

  Nawet Corbusier czy Van De Rohe nie pomogliby w tym przypadku, gdyby zostali wynajeci przez wspomnianych deweloperow w dzialnicy Brodno roku 2017. Ich projekty dotyczylyby waskiego paska terenu, kompletnie wyrzuconego z kontekstu przestrzeni a wizualizacje ich dziel prezentowane przez deweloperow otoczone bylyby morzem zieleni i skaczacymi ludzmi.

  Mysle, ze podalem odpowiedz na pytanie : „Co ma do tego miasto?” „co do tego mają urzędnicy?

 • 30 stycznia 2017 o godz. 13:14

  P.S. I jeszcze do dalej do anu.

  Nie liczylbym na oligarche, ktory przyjedzie na czerwonym koniu, wykupi pol Brodna i zrobi porzadek.

  Chcialbym liczyc na urzednikow, ktorzy narzedzia planistyczne maja w swoich rekach i moze kiedys doczekam, ze sami wezma sie za robote.

 • 30 stycznia 2017 o godz. 20:12

  Ciekawe, czy ktoś pomyślał o nowych dojazdowych ulicach. O nowej sieci wodociągowej… A po h…J. I tak już połowa osiedla wody nie ma jak wywala przeciążone rury przy Bartniczej… A że motłoch w korkach będzie stał zanim dotrze do domu… To i lepiej… Nie będzie miał motłoch siły szukać usterek w mieszkaniu.

  I słowo do developerów. Jeszcze na Kondratowicza pas zieleni jest szeroki… Zmieszczą się że cztery bloczki koszmarki.

  Do SM Bródno… Zastanówcie się, przecież możecie jeszcze budować z pięć pięter w ziemię i czternaście nad ziemią.

 • 30 stycznia 2017 o godz. 20:18

  Czasami myślę, że prawidłowa nazwa mieszkańców Bródna to BRUDASY… I jeszcze dodatkowo głupi, że dają sobie na każdym kroku zieleń zabierać. Będziecie mieli jak ja na Białołęce. Beton, bloki i kostką… Kostką beton i bloki… Powodzenia

 • 1 lutego 2017 o godz. 10:54

  do ?/?
  Czy możesz rozwinąć fragment wypowiedzi:
  „Podobna sytuacja jest z sasiednim deweloperem VD, ktory rowniez dogaduje sie z urzednikami (chodzi o bardzo waski pas terenu, ktory nalezy do osiedla a nie zostal ogrodzony na prosbe urzedu).”
  o który pas terenu chodzi? od strony kościoła?
  Czy posiadasz wiedzę jakie jest przeznaczenie tego terenu?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • 2 lutego 2017 o godz. 08:22

  I jeszcze dołożą pomysł bardzo modny „zwężania wszystkiego”, ZWĘZIMY KONDRATOWICZA, bezmózgowo, bez wizji na przyszłe kilkadziesiąt lat.
  Tylko na rowerze, bo teraz „TRYNDY” JEDYNIE SŁUSZNE. A rowerzyści często mimo że mają ścieżki jeżdżą jezdnią, Można to zaobserwować to na Kondratowicza i na ciągu Odrowąża-Wysockiego przy cmentarzu.
  WSZYSTKO ZWĘŹMY a mózgi do likwidacji. Niestety widać to i u tych co nami rządzą jak i u wielu rządzonych. Dają się ogłupiać byle hasłem.

 • 2 lutego 2017 o godz. 16:43

  Dziwolągom zawsze będzie źle, to że dzielnica jak i inne w Warszawie się rozbudowuje i pięknieje, to normalne, wolę ładne osiedle niż zas*ane przez psy pole.

 • 3 lutego 2017 o godz. 07:15

  RM sam jesteś dziwolag. Zastanów się. Blokowiska zamiast zieleni. Żenada. Jaki Ty masz iloraz inteligencji ? 3?

 • 3 lutego 2017 o godz. 08:03

  Ja też poproszę o info

  „do ?/?
  Czy możesz rozwinąć fragment wypowiedzi:
  „Podobna sytuacja jest z sasiednim deweloperem VD, ktory rowniez dogaduje sie z urzednikami (chodzi o bardzo waski pas terenu, ktory nalezy do osiedla a nie zostal ogrodzony na prosbe urzedu).”
  o który pas terenu chodzi? od strony kościoła?
  Czy posiadasz wiedzę jakie jest przeznaczenie tego terenu?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.”

 • 6 lutego 2017 o godz. 20:55

  Do „Białołęki żal”, trzymaj buzię krótko i nie obrażaj ludzi, pewnie tobie podoba się porozjeżdżane pole,błoto i bajzel, jedź sobie 30 km za miasto, a najlepiej się wyprowadź. Ja płacę podatki i wolę porządek, ładne chodniki i ścieżki rowerowe, a obok tej inwestycji jest Park Bródnowski, wspaniałe miejsce na wypoczynek. Widać, że nie masz pojęcia o czy mowa.

 • 7 lutego 2017 o godz. 15:12

  W „sadku” swojego pierwszego papierosa zapaliłem w podstawówce….

 • 10 lutego 2017 o godz. 07:47

  ????

  Ja też poproszę o info

  „do ?/?
  Czy możesz rozwinąć fragment wypowiedzi:
  „Podobna sytuacja jest z sasiednim deweloperem VD, ktory rowniez dogaduje sie z urzednikami (chodzi o bardzo waski pas terenu, ktory nalezy do osiedla a nie zostal ogrodzony na prosbe urzedu).”
  o który pas terenu chodzi? od strony kościoła?
  Czy posiadasz wiedzę jakie jest przeznaczenie tego terenu?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.”

 • 15 lutego 2017 o godz. 22:16

  Do RM. Widać żeś ze wsi. I każdy betun wydaje Ci się pięknym. A kostka na chodniku, ja rozumiem, że tego koło gospodarstwa nie miałeś. Ale ja też pamiętam inne Bródno. Fajne, klimatyczne. Poczekaj kilka lat, a po Parku Bródnowskim pozostanie Ci wspomnienie. Jeszcze trochę i SM BRÓDNO postawi tam bloki lub gmina orzeni teren developerowi.

 • 12 maja 2017 o godz. 13:21

  do Kamo/Lili

  Od strony wschodniej, tej od blokow. Prosze sie nie obawiac. To na tyle niewielki kawalek, ze tam najwyzej pol pieciometrowego chodnika wejdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.