Donice ze Świętokrzyskiej trafiły na Bródno

25
Share

W czasie totalnej wycinki drzew przybędzie nam też trochę roślin. Tak jakby.

 

Po budowie centralnego odcinka II linii metra na środmiejskiej ulicy Świętokrzyskiej chodniki zostały poszerzone, pojawiły się pasy dla rowerów, nowe przejścia dla pieszych – ale, żeby nie było za dobrze, zniknęły drzewa, a zieleń pojawiła się na ulicy tylko jako nasadzenia w donicach. Efekt, delikatnie mówiąc, nie był zadowalający i po dwóch latach oporu miejscy urzędnicy wreszcie zgodzili się zasadzić na Świętokrzyskiej i sąsiadującym placu Powstańców Warszawy prawdziwe, dorodne drzewa.

Ale jaki to ma związek z naszą dzielnicą?

Otóż taki, że od kilku dni ze Świętokrzyskiej i placu Powstańców wywożone są dotychczasowe donice z rachitycznymi minidrzewkami. Przenoszone są w różne miejsca w Warszawie i około 20 z nich ma stanąć na ul. Kondratowicza!

A konkretnie już stanęły dzisiaj rano – ceramiczne czerwone i pomarańczowe donice, bardziej z krzaczkami niż drzewkami, zostały ustawione w równym szeregu na tyłach dzielnicowego ratusza (obok wjazdu na parking).

Urząd dzielnicy Targówek potwierdził, że to docelowa lokalizacja 20 donic. Może to i dobrze. Z jednej strony miejsce nie jest przesadnie prestiżowe ani eksponowane. Ale z drugiej strony – donice najpiękniejsze też nie są…

 

zdjęcie na górze: donice ze Świętokrzyskiej na tyłach ratusza Targówka /fot. Andrzej, czytelnik targowek.info

25
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx