Drogowe plany miasta dla Targówka na rok 2017 | targowek.info

Drogowe plany miasta dla Targówka na rok 2017

Które ulice w dzielnicy będą remontowane w tym roku? A które miały być remontowane… ale już wypadły z planów? Omawiamy plany drogowców punkt po punkcie.

 

Władze Warszawy oraz miejskich spółek ogłosiły wczoraj na konferencji prasowej plany remontowe i inwestycyjne w stolicy w tym roku. Nie ma sensu tu przytaczać, co będzie wybudowane i za jakie setki milionów złotych w całej Warszawie. Przytoczymy to, co będzie się działo (i co nie będzie) na Targówku.

Trasa Świętokrzyska

Miasto podtrzymuje, że budowa ważnego łącznika pod torami kolejowymi, który połączy Zabraniecką na Targówku Fabrycznym z Pragą i resztą Warszawy będzie zakończona „po wakacjach”.

Mamy nadzieję, że dotychczasowy wrześniowy termin się nie zmieni – pomimo, że dramatycznie przedłuża się remont samej ulicy Zabranieckiej. Gdy większa część tej ulicy była zamykana dla ruchu w sierpniu 2016 r., drogowcy zapewniali, że to tylko na trzy miesiące. Potem przesunęli termin do końca roku, a obecnie podawany czas otwarcia Zabranieckiej to koniec lutego – czyli teoretycznie już za kilka dni.

Łodygowa

Wygląda na to, że odkładana od wielu lat przebudowa ul. Łodygowej na Zaciszu wreszcie dojedzie do skutku. Lecz czy drogowcy zdążą rozpocząć remont jeszcze w 2017 roku? Miasto zapewnia, że tak, ale nie podaje konkretnych dat – za to poinformowało wczoraj, że złożony został wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację tej inwestycji drogowej i trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy remontu. Ale jeszcze czeka nas sam przetarg, potem odwołania przegranych , przygotowania do remontu…

O tym, jak będzie wyglądała nowa, czteropasmowa Łodygowa, szczegołowo pisaliśmy na targowek.info. To samo drogowcy będą mówić na spotkaniu z mieszkańcami, które zaplanowano na czwartek 2 marca o godz. 17:30 z SP 84 na ul. Radzymińskiej 227.

Radzymińska

Jedyne „pewne” frezowanie w naszej dzielnicy zaplanowane jest na ulicy ul. Radzymińskiej. Konkretnie odnowiona będzie jezdnia zachodnia na odcinku Bystra-Młodzieńcza i jezdnia wschodnia na odcinku Bystra-Bukowiecka. ZDM zapowiadał to frezowanie już dwukrotnie pod koniec jesieni 2016 r. – i dwa razy z powodu kiepskiej pogody je odwoływał. Teraz ma się w koncu udać – i to już na początku wiosny. Prace będą rozłożone aż na 4 weekendy.

Krasnobrodzka

Jeszcze półtora miesiąca temu frezowanie całej ul. Krasnobrodzkiej na Bródnie było zapowiadane przez miasto jednym tchem obok frezowania Radzymińskiej jako jedne z pierwszych w tym roku. Teraz wygląda na to, że remont Krasnobrodzkiej spadł na listę „rezerwową” – dojdzie do niego, jeśli urzednicy znajdą dodatkowe pieniądze.

Dojazdy do Trasy Świętokrzyskiej

Na liście „rezerwowej” frezowań i remontów dróg jest też długi ciąg dróg na Targówku Fabrycznym: Swojska (od Janowieckiej do Bukowieckiej), Księcia Ziemowita (od Bukowieckiej do Naczelnikowskiej) oraz Naczelnikowska-Zabraniecka na odcinku od Księcia Ziemowita do granicy robót przy Trasie Świętokrzyskiej. Mocno liczymy, że te remonty przeskoczą z listy rezerwowej do faktycznej realizacji – gdyż bez porządnej przebudowy tych ulic, zaraz po zjeździe z Trasy Świętkorzyskiej będą się od razu tworzyły gigantyczne korki. O czym ostrzegaliśmy na targowek.info już kilka miesięcy temu.

„Obwodnica” Targówka

Niestety, na wczorajszej konferencji nie pojawił się temat planowanego dużego remontu ciągu ulic Handlowa, Ossowskiego, Barkocińska, Myszkowska na Targówku Mieszkaniowym. Sam remont raczej nie jest zagrożony, np. raptem kilka dni temu rozstrzygnięto przetarg na wykonanie projektu tej inwestycji – ale dziś wygląda już raczej na to, że prace rozpoczną się dopiero w roku 2018.

Inne prace drogowe

Na ulicach Gorzykowskiej na Targówku i Łojewskiej na Bródnie planowany jest w 2017 roku remont oświetlenia – czyli wymiana latarni.

Na Rembielińskiej na Bródnie – od Kondratowicza do Trasy Toruńskiej – powstanie brakujący odcinek ścieżki rowerowej.

W roku 2017 planowany jest także początek realizacji programu poprawy jakości dróg nieutwardzonych w całej Warszawie. Będzie na nich zastosowana technologia betonu wałowanego – specjalna odmiana betonu cementowego o składzie i proporcjach dobranych w taki sposób, by uzyskać optymalne zagęszczenie betonu i wczesny przyrost jego wytrzymałości. W kwietniu mają rozpocząć się pierwsze prace, jakie jednak ulice zostaną w ten sposób utwardzone – jeszcze nie wiadomo. Mamy nadzieję, że znajdzie się na liście choćby kilka dróg z Zacisza.

A co z budową Nowotrockiej albo innymi „rozwiązaniami problemów transportowych północno-wschodniej Warszawy“ –  które władze miasta tak solennie obiecały 4 miesiące temu, zaraz po tym jak zabrano pieniądze na most i trasę Krasińskiego? Wczoraj rządzący Warszawą nie zająknęli się na ten temat ani jednym słowem.

 

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Drogowe plany miasta dla Targówka na rok 2017

 • 24 lutego 2017 o godz. 10:33

  Lepiej zainteresujcie się tematem, że ruch tramwajowy na moście gdańskim i sląsko-dąbrowskim ma być wyłączony w tym samym czasie! ciekawe jak wtedy się wydastaniemy z domu do pracy, akurat zdążą w tym czasie oddać kilka nowych osiedli w okolicy…

 • 24 lutego 2017 o godz. 11:25

  A WINCENTEGO? NIE PO COOOO. POWSTAJE W OKOLICY 5 DUZYCH OSIEDLI A OD KERFURA DO ŻABY – 1 PAS :)))))))) BĘDZIE SIĘ DZIAŁO

 • 24 lutego 2017 o godz. 14:09

  Krasnobrodzka się praktycznie rozpada. Kiedy w końcu ktoś zabroni wjazdu samochodów ciężarowych z autami osobowymi do rozładunku dla pobliskich salonów. Aktualnie powstaje nowy salon. Niektóre ciężarówki robią sobie z tej ulicy parking. A teraz kłamcy z władz Warszawy oraz miejskich spółek przesunęli remont na wieczne nigdy i to jeszcze na 45 pozycje. Moim zdaniem jest to skandaliczna decyzja. Kolejny raz ta część naszego miasta jest olewana przez rządzących.

 • 24 lutego 2017 o godz. 14:49

  Polecam uwadze „wiejskie” ulice typu Ogińskiego i Bolesławicka, dziura na dziurze dziurą pogania…w powiatowych pierdziszewach jest lepiej…

 • 25 lutego 2017 o godz. 11:11

  mmm
  24 lutego 2017 o godz. 10:33
  Lepiej zainteresujcie się tematem, że ruch tramwajowy na moście gdańskim i sląsko-dąbrowskim ma być wyłączony w tym samym czasie! ciekawe jak wtedy się wydastaniemy z domu do pracy, akurat zdążą w tym czasie oddać kilka nowych osiedli w okolicy… Proponuję zapoznać się z tym artykułem i dopiero siać panikę bez sensu http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/warszawa-remonty-tramwajowe-w-2017-r-bez-mostu-w-czerwcu-54411.html

 • 25 lutego 2017 o godz. 23:19

  To Ty raczej doczytaj artykuł. Zresztą to w wakacje ludzie nie pracują? Dobrze wiedzieć, ale jakoś nie przypominam sobie żebym miała wolne od czerwca do września. Ciagle wszystko robi sie PPD uczniów, którzy i tak w większości są wożeni samochodami od drzwi do drzwi.

 • 27 lutego 2017 o godz. 10:30

  Anuuu to i dobrze, że Wincentego nie będzie remontowane. Całą powiększoną przepustowość wykorzystałaby głównie Białołęka i tyle by z tego Bródno miało. Te parę osiedli na Bródnie to nic w porównaniu z tym co buduje się na Białołęce. Obecnie większość woli skierować się na Trasę Toruńska. Jak Wincentego będzie miała po dwa pasy to zdecydowanie więcej pojedzie na wprost kierując się do Mostu Gdańskiego, gdzie wszyscy sobie postoją i paradoksalnie dojazd może nawet się wydłużyć. Zatem mieszkańcy Bródna czy Targówka wcale nie powinni optować za poszerzeniem Wincentego. Prędzej zbudują tu metro i Wincentego wówczas się rozluzuje. Zresztą oficjalnie ten remont jest odłożony właśnie do zakończenia budowy metra. Nie trudno sobie wyobrazić co by się działo gdyby teraz zacząć remont Wincentego, utrudnienia byłyby ogromne.

 • 8 marca 2017 o godz. 20:09

  Proponuję obejrzeć włodarzom ulicę Krośniewicką szczególnie podczas opadów deszczu
  katastrofa , najbardziej zaniedbana ulica na Zaciszu , na tym etapie to tyle ruszamy dalej z wiadomością.

 • 11 marca 2017 o godz. 19:52

  Kiedy będzie sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych, na skrzyżowaniu Naczelnikowskiej z ul. Księcia Ziemowita ? Wiecznie mam czekać na łaskę kierowców aby przejść ?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.