Jest przetarg na budowę Łodygowej | targowek.info

Jest przetarg na budowę Łodygowej

Niemożliwe staje się możliwe!

 

Na remont ulicy Łodygowej na Zaciszu czekamy od dobrych ośmiu lat, po drodze niektórzy lokalni politycy już kilka razy ogłaszali, że dzięki ich staraniom zacznie się „już w tym roku” – ale tak blisko jak teraz nie byliśmy jeszcze nigdy.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił dzisiaj oficjalny przetarg na przebudowę ul. Łodygowej od skrzyżowania z ul. Radzymińską do granicy z Ząbkami.

Ulica zostanie przebudowana na odcinku ok. 1700 m – powstaną dwie jezdnie główne z dwoma pasami ruchu każda, jezdnie serwisowe, chodniki, ścieżki rowerowe, wybudowana zostanie kanalizacja sanitarna. Przebudowie ulegnie także skrzyżowanie ulic Radzymińskiej, Łodygowej i Młodzieńczej oraz wprowadzona zostanie koordynacja z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniach Radzymińskiej z ul. Krynoliny i z ul. Bystrą.

Więcej o planach przebudowy Łodygowej – i związanych z tym kontrowersjach – piszemy tutaj.

Podczas oceny ofert zastosowane będą dwa kryteria: cena (60%) i okres rękojmi (40%). Otwarcie ofert zaplanowano na 5 kwietnia 2017 r, a władze miasta podtrzymują, że rozpoczęcie remontu Łodygowej będzie jeszcze w tym roku. Gdy to się stanie, wybrany w ogłoszonym dziś przetargu wykonawca będzie miał 66 tygodni (ok. 16 miesięcy) od dnia podpisania umowy na wykonanie całości prac.

Wyremontowana Łodygowa powinna więc być otwarta na początku 2019 roku. O ile nie będzie żadnych opóźnień – ale, jak wiemy, w warszawskich inwestycjach opóźnienia nie są wyjątkiem, lecz standardem…

 

zdjęcie na górze: ul. Łodygowa w całej okazałości / fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Jest przetarg na budowę Łodygowej

 • 28 lutego 2017 o godz. 21:45

  A co z wiaduktem nad torami? To jest szczególnie wąskie gardło.

 • 5 marca 2017 o godz. 09:27

  To nie teren Warszawy ale Ząbek. Kiedyś były takie plany. Może wrócą.

 • 6 marca 2017 o godz. 23:36

  NIE BĘDZIE ROBIONA KANALIZACJA-TYKO ODWODNIENIE ULICY . MY NADAL ZOSTANIEMY BEZ KANALIZACJI -Z SZAMBAMI- I BEZ DOPROWADZONEGO GAZU.TO JAK NOWOCZESNA AUTOSTRADA PRZECINAJĄCA ZAPOMNIANĄ WIEŚ .ŁODYGOWA MA TYLKO ŁADNIE WYGLĄDAĆ A NIE BYĆ PRAKTYCZNA ULICĄ. ZĄBKI MAJĄ LEPSZYCH GOSPODARZY-WYREMONTOWALI ULICE ,ZROBILI CHODNIKI -NIC LUDZIOM NIE ZABIERALI I WSZYSCY ZADOWOLENI.

 • 7 marca 2017 o godz. 00:07

  LUDZIE SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI -JEDNYM NIE ZABIERAJĄ PRAWIE NIC A INNYM POŁOWĘ. PO CO TAKA SZEROKA ULICA ,KORKI DOPIERO SIĘ ZACZNĄ .ZĄBKI -PO JEDNYM PASIE BEZ ŚCIEŻEK ROWEROWYCH — ŁODYGOWA PEŁEN WYPAS – MŁODZIEŃCZA PO JEDNYM PASIE BEZ ŚCIEŻEK-NA RADZYMIŃSKIEJ TEŻ ŚCIEŻEK NIE WIDAĆ .BEZ SENSU WYDANE PIENIĄDZE -ALE KTOŚ MA JE ZAROBIĆ I NIE MA DYSKUSJI.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.