Laweciarze szaleją na Bródnie [WIDEO]

7
Share

Kierowca lawety przejeżdża z dużą prędkością na czerwonym świetle przez skrzyżowanie i skręca z lewego pasa w prawo – to sytuacja z ul. Kondratowicza w poniedziałku. Ale nie jedyna z udziałem lawet. 

 

Nagranie kilka dni temu pokazał serwis Kontakt 24, trafiło też na YouTube. Kierowca lawety jedzie Kondratowicza, zmienia pas na przejściu dla pieszych na wysokości parku, ale to jeszcze nic. Gdy widzi że przed skrzyżowaniem światło zmienia się na czerwone, a inne auta stają, z dużą prędkością zjeżdża na skrajnie  lewy pas, na czerwonym przecina zebrę i skręca w prawo w Chodecką. Kierowcy jadący tą ulicą (w tym miejski autobus) prawdopodobnie muszą zwolnić, żeby przepuścić lawetę.

Tylko cudem nie doszło do wypadku. Ekspert wypowiadający się dla TVN Warszawa mówi wprost, że kierowcy powinno być zabrane prawo jazdy, a on sam powinien trafić na badania psychologiczne.
Tyle że nie udało się go złapać, a numery rejestracyjne na nagraniu są niewyraźne.

Przypomnijmy, że niecały rok temu na skrzyżowaniu Rembielińskiej z Kondratowicza w wypadku z udziałem lawety zginął instruktor nauki jazdy.

Internauci w komentarzach potwierdzają, że szaleńcza jazda lawetami po Bródnie to codzienność. Ich kierowcy konkurują o to, kto pierwszy dojedzie na miejsce wypadku i załapie się na transport rozbitego auta.

fot. YouTube

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx