Maję Bohosiewicz wkurza to co nas | | targowek.info

Maję Bohosiewicz wkurza to co nas

Winda jest, ale wózek z dzieckiem trzeba targać po schodach – skarży się znana aktorka. Skąd my to znamy! Matki z Targówka mają tak od lat i nikt z tym nic nie robi.

 

Rzadko (a raczej prawie nigdy) piszemy o celebrytach, ale tym razem wpis Mai Bohosiewicz na Instagramie zabrzmiał znajomo. Aktorka jest właśnie na feriach w Zakopanem i musiała wdrapywać się z wózkiem po oblodzonych schodach do kolejki na Kasprowy Wierch, choć winda była tuż obok. „Pan Stasiek” wyjaśnił, że to tylko dla niepełnosprawnych, więc używać nie można.

Aktorka się wściekła i my to doskonale rozumiemy. Dokładnie tak samo od lat jest w ośrodku pomocy społecznej przy ul. św. Wincentego 87 na Targówku. Mieści się tu m.in. Referat Świadczeń Rodzinnych, więc matki z małymi dziećmi pojawiają się tam regularnie i muszą wspinać się z wózkami po schodach, bo ochroniarz nie pozwala korzystać z windy przeznaczonej dla niepełnosprawnych.

Przypomnijmy, że budynek przeszedł kilka lat temu generalny remont za 19 mln zł – efekt tego taki, że windy, ani choćby podjazdu dla wózków, nie zrobiono.

OPS na św. Wincentego 87 / fot. targowek.info

Najgorsze jest to, że my o tej sprawie pisaliśmy już cztery lata temu, pisaliśmy też dwa lata temu, interpelacje składali radni dzielnicy, ostatnio sprawą zajął się TVN Warszawa, a sytuacja się nie zmienia. Od tylu lat nieporadne władze dzielnicy nie mogą zmusić dyrektora ośrodka, żeby udostępnił windę dla mieszkanek Targówka.

– Winda jest przeznaczona tylko dla osób niepełnosprawnych i wózek dziecięcy nie może w niej jechać. Poprosiliśmy nawet o opinię prawną, która potwierdziła, że osoby inne niż niepełnosprawne nie mogą z niej korzystać – tłumaczył ostatnio Rafał Lasota, rzecznik dzielnicy, w rozmowie z TVN Warszawa.

I tu już ręce opadają. Przez tyle lat, można było już tę windę wymienić. Albo zbudować choćby podjazd, taki jak powstają do każdej klatki na Targówku. A urzędnicy w tym czasie zdołali zamówić ekspertyzę, z której wynika że „nie da się”.

zdjęcie główne: fot. Maja Bohosiewicz na Instagram i targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Maję Bohosiewicz wkurza to co nas

 • 13 lutego 2017 o godz. 08:05

  Niby wszystko ok,

  ale tak z drugiej strony Kto to widział, by dziecko w wieku wózkowym wwozić na szczyt góry!
  Kompletny brak odpowiedzialności !

 • 13 lutego 2017 o godz. 08:22

  A po jakiego diabła zabierać na Kasprowy wózek? Spacer na Świnicę i też pretensje że nie ma płaskiego i gładkiego chodnika? Niby Tatry a tu jednak Himalaje – roszczeniowości i idiotyzmu. Jutro zarząda wjazdu motorem a pojutrze samochodem.

 • 13 lutego 2017 o godz. 10:38

  A co ma piernik do wiatraka? Jesteście w niej zabujani? Celebrytka lansuje się w Tatrach (wwiozła d.. kolejką, bo za chiny ludowe nie dałaby rady wejść), gdyby nie miała potomka, to pewnie problem schodów by wyśmiała i w ogóle by ją to waliło.

 • 13 lutego 2017 o godz. 12:54

  Bardzo dobrze że nie ma tam podjazdów . Usprawnienia są i powinny być dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH . Moja mama radziła sobie z wózkami bez wind i żyje . Jeśli ktoś zobaczy jak się zachowują zbulwersowane mamusie kopiące w drzwi od windy to zrozumie czemu nie powinny z nich korzystać . Tego typu windy muszą działać ZAWSZE gdy potrzebuje z nich skorzystać osoba NIEPEŁNOSPRAWNA a nie milion mamuś dziennie którym się nie chce pokonać dokładnie 8 schodków – Straszna sprawa .

  Z drugiej strony czy ktoś się zastanowił czemu w tym miejscu są takie instytucje ?
  Zdaje się że instytucje użyteczności publicznej nie mogą znajdować się w blokach mieszkalnych , w szczególności posiadając jedno wejście do obu obiektów a winda została stworzona dla mieszkańców a nie klientów referatu.

  może niech zrobią sobie oddzielne wejścia albo się wyniosą w normalne miejsce ?

 • 13 lutego 2017 o godz. 13:57

  czytam te komentarze i dochodzę do wniosku, że to zanieczyszczone powietrze rzeczywiście szkodzi…

 • 13 lutego 2017 o godz. 15:34

  Analizy urzednikow fajne sa

 • 13 lutego 2017 o godz. 22:57

  Dopóki sam nie będziesz naprawdę potrzebował normalnego podjazdu, to nie zrozumiesz w czym jest problem.

 • 14 lutego 2017 o godz. 09:05

  Niech sobie zorganizuje wycieczkę po wszystkich ośmiotysięcznikach, niech zwiedzi rafy koralowe, kilka wulkanów, jakiś las deszczowy… Przecież to świetny sposób spędzania czasu z niemowlęciem w wózku. Wystarczy narobić rabanu, krzyku i pretensji, a windy, schody czy tunele z pochylniami same się znajdą.

 • 14 lutego 2017 o godz. 09:07

  A kto to jest? Kolejna aktorka jednego serialu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.