Nowy plac zabaw zamiast kortów w Parku Bródnowskim

12
Share

W miejscu społecznych (ale dostępnych dla nielicznych) kortów w Parku Bródnowskim powstanie plac zabaw dla starszych dzieci. Otwarcie już w przyszłym roku.

 

Placu zabaw na przedłużeniu Poborzańskiej w Parku Bródnowskim reklamować nie trzeba. Uznawany jest za najlepszy na Bródnie, a był nawet ranking, w którym przyznano mu 9. miejsce wśród wszystkich placów zabaw w Warszawie.

Zanosi się na to, że ta pozycja jeszcze podskoczy. Dziś Rada Dzielnicy zdecyduje o dopisaniu do budżetu pół miliona zł na rozbudowę tego miejsca. Jeśli Rada Warszawy poprze ten wniosek (a to raczej formalność), to plac czekają duże zmiany.

Zlikwidowane zostaną społeczne korty tenisowe. Przedziwne miejsce było reliktem dawnych czasów. Jako pierwsi opisaliśmy cztery lata temu tajemniczą Grupę Trzymającą Korty. Teoretycznie miejsce było dostępne za darmo dla wszystkich mieszkańców, w praktyce klucze miał prezes i grali tylko jego znajomi. Okazało się też, że grupa nie do końca miała prawo do gruntu i skorzystał z tego urząd dzielnicy odbierając im władze nad kortami.

Teraz o ten teren powiększy się plac zabaw. Powstanie na nim ogród sensoryczny i urządzenia dla starszych dzieci. Na istniejącym placu pojawią urządzenia zabawowe dostosowane dla dzieci niepełnosprawnych – to na przykład huśtawki, na których może się bujać dziecko na wózku inwalidzkim.

Inwestycja ma kosztować 1,2 mln zł, o ile radni przyznają brakujące pół miliona. Plac ma być gotowy w 2018 roku.

fot. Facebook/Urząd Dzielnicy

Na zdjęciu na początku artykułu: Wiecznie zamknięte korty w Parku Bródnowskim / fot. targowek.info

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx