Odkrycie NASA w Lesie Bródnowskim | targowek.info

Odkrycie NASA w Lesie Bródnowskim ;)

NASA jeszcze o tym nie wie, ale ich astronauta odkrył tajną wojskową inwestycję w naszej dzielnicy.

 

Pod koniec stycznia NASA opublikowała nocne zdjęcie Warszawy wykonane z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przez francuskiego astronauta Thomas Pasqueta. Fajnie widać na niej rozświetlony Targówek.

Wydarzenie nie jest jednak jakieś wyjątkowe, już cztery lata temu pokazywaliśmy wam podobną fotografię wykonaną z tej samej stacji, tyle że przez innego astronautę.

Coś się jednak zmieniło. Spójrzcie jeszcze raz na zdjęcie na górze artykułu i powiedzcie, jaki jest najjaśniejszy punkt w całej prawobrzeżnej Warszawie?

.

.

.

.

No właśnie…

 

Lasek Bródnowski widziany z kosmosu / fot. Thomas Pasquet / NASA/ESA

 

Kółkiem zaznaczyliśmy oczywiście jednostkę wojskową na końcu ulicy Skierskiego, w środku Lasku Bródnowskiego, w której formalnie stacjonuje Oddział Zabezpieczenia Garnizonu Warszawa. Na nocnym zdjęciu z 2012 roku to ledwie zauważalna mdła plama. Najjaśniejszymi punktami były wtedy centra handlowe przy Głębockiej i Trasie Toruńskiej.

Natomiast dziś jednostka w Lasku jest oświetlona jak lądowisko. W ostatnich latach trwały tam intensywne prace ziemne, przebudowywano wał, pojawiło się nowe oświetlenie. Czy zmieniło się też przeznaczenie jednostki? Tym oficjalnie wojsko się nie chwali…

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

17 komentarzy na temat “Odkrycie NASA w Lesie Bródnowskim ;)

 • 9 lutego 2017 o godz. 11:15

  Po co ruskim pomagacie takimi materiałami???

 • 9 lutego 2017 o godz. 11:16

  pewnie wyrzutnia głowic taktycznych albo tarcza antyrakietowa, Bródno się obroni!!!

 • 9 lutego 2017 o godz. 11:30

  Zawsze mnie ciekawiło co tam jest, ze względu na kilkakrotnie zdublowany nowoczesny system zabezpieczeń. Muszą tam magazynować coś istotnego, ale i ze względu na niewielki rozmiar hal, coś niewielkiego. Istotne, małe, wskazane do magazynowania w obrębie miasta? Może strategiczne zapasy karmy dla żoliborskiego kota? Bo umiejscowienie bardziej kojarzy mi się z zadaniami MSWiA niż MON. Przekonamy się skąd nadciągną posiłki (dla kota) w razie jakiejś solidnej demonstracji ulicznej (blokady willi).

 • 9 lutego 2017 o godz. 13:10

  Area 51

 • 9 lutego 2017 o godz. 14:44

  Akurat najjaśniejszym punktem po tej stronie Wisły jest moim zdaniem oświetlenie ślimaków trasy S8 przy Wysockiego i Jagiellońskiej, i latarnie PKP Cargo wzdłuż torów.

 • 9 lutego 2017 o godz. 16:32

  Ta, Ruskie az sie palą by swój system informacji opierać na wiadomosciach Targówek.info.

  Tam wlasnie szykują scenę na to by jak sie wyrazil polityczny autorytet moralny i znany w Świecie patriota, cytuje „Polska mogla na kolanach zrobic loda Ameryce” – koniec cytatu.

 • 9 lutego 2017 o godz. 22:11

  tajne centum badawcze cywilizacji pozaziemskiej z system nowoczesnego naprowadzania statków kosmicznych tuz obok historycznego starożytnego grodziska gdzie obcy odwiedzali naszych przodków.

 • 10 lutego 2017 o godz. 12:40

  Czy ktoś wie gdzie można znaleźć wcześniejsze zdjęcia Targówka publikowane przez NASA? Najbardziej interesuje mnie wiosna 2006.

 • 11 lutego 2017 o godz. 10:51

  z tego co wiem, to dawniej były to magazyny mundurowe a teraz magazyny stoją puste. MON chce na tym terenie wfybudować osiedle mieszkaniowe dla amerykańskich i Kanadyjskich żołnierzy..

 • 12 lutego 2017 o godz. 15:34

  Ale kretyńskie komentarze zwłaszcza ten o budowie osiedla

 • 12 lutego 2017 o godz. 18:45

  A na co stać kretynów? Na kretynizm. Trolle internetowe już tak mają.

 • 13 lutego 2017 o godz. 10:27

  A kto siedzi i komentuje na tgk.info? gimby i starsi o mentalności gimbów

 • 14 lutego 2017 o godz. 12:31

  Tam sie liczy co jesy POD ziemia i by takie fotki bawily.

 • 17 lutego 2017 o godz. 19:36

  Wiemmm…to tajna strefa 51,celem jej jest badanie obcych form życia(UFO) w Warszawie i w Mazowieckim.Ostatnio w prastarym wale obronnym z 11 wieku odkryto latający talerz z martwą załogą i okazało się,że to szczątki ubitych bawołów z 11 wieku.Pomyłka i już rozbierają obiekt,będzie montowany w Smoleńsku,uffff.

 • 19 lutego 2017 o godz. 21:23

  Wojsko wykorzystało stare magazyny i obecnie przechowuje tam dość wartościowy sprzęt cywilny na potrzeby Garnizonu Warszawskiego np.: elektronikę biurową w tym komputery, nowe i te podlegające utylizacji.

 • 1 stycznia 2018 o godz. 17:24

  Tam jest bazą dla leśnych krasnali-zbokow i pozostałej leśnej lubieżny czyli tych co lubią bieżniki(wzorki) na damskiej bieliżnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.