Odkrycie NASA w Lesie Bródnowskim ;) | targowek.info

Odkrycie NASA w Lesie Bródnowskim ;)

NASA jeszcze o tym nie wie, ale ich astronauta odkrył tajną wojskową inwestycję w naszej dzielnicy.

 

Pod koniec stycznia NASA opublikowała nocne zdjęcie Warszawy wykonane z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przez francuskiego astronauta Thomas Pasqueta. Fajnie widać na niej rozświetlony Targówek.

Wydarzenie nie jest jednak jakieś wyjątkowe, już cztery lata temu pokazywaliśmy wam podobną fotografię wykonaną z tej samej stacji, tyle że przez innego astronautę.

Coś się jednak zmieniło. Spójrzcie jeszcze raz na zdjęcie na górze artykułu i powiedzcie, jaki jest najjaśniejszy punkt w całej prawobrzeżnej Warszawie?

.

.

.

.

No właśnie…

 

Lasek Bródnowski widziany z kosmosu / fot. Thomas Pasquet / NASA/ESA

 

Kółkiem zaznaczyliśmy oczywiście jednostkę wojskową na końcu ulicy Skierskiego, w środku Lasku Bródnowskiego, w której formalnie stacjonuje Oddział Zabezpieczenia Garnizonu Warszawa. Na nocnym zdjęciu z 2012 roku to ledwie zauważalna mdła plama. Najjaśniejszymi punktami były wtedy centra handlowe przy Głębockiej i Trasie Toruńskiej.

Natomiast dziś jednostka w Lasku jest oświetlona jak lądowisko. W ostatnich latach trwały tam intensywne prace ziemne, przebudowywano wał, pojawiło się nowe oświetlenie. Czy zmieniło się też przeznaczenie jednostki? Tym oficjalnie wojsko się nie chwali…

 

17 komentarzy na temat “Odkrycie NASA w Lesie Bródnowskim ;)

 • 9 lutego 2017 o godz. 11:15

  Po co ruskim pomagacie takimi materiałami???

 • 9 lutego 2017 o godz. 11:16

  pewnie wyrzutnia głowic taktycznych albo tarcza antyrakietowa, Bródno się obroni!!!

 • 9 lutego 2017 o godz. 11:30

  Zawsze mnie ciekawiło co tam jest, ze względu na kilkakrotnie zdublowany nowoczesny system zabezpieczeń. Muszą tam magazynować coś istotnego, ale i ze względu na niewielki rozmiar hal, coś niewielkiego. Istotne, małe, wskazane do magazynowania w obrębie miasta? Może strategiczne zapasy karmy dla żoliborskiego kota? Bo umiejscowienie bardziej kojarzy mi się z zadaniami MSWiA niż MON. Przekonamy się skąd nadciągną posiłki (dla kota) w razie jakiejś solidnej demonstracji ulicznej (blokady willi).

 • 9 lutego 2017 o godz. 13:10

  Area 51

 • 9 lutego 2017 o godz. 14:44

  Akurat najjaśniejszym punktem po tej stronie Wisły jest moim zdaniem oświetlenie ślimaków trasy S8 przy Wysockiego i Jagiellońskiej, i latarnie PKP Cargo wzdłuż torów.

 • 9 lutego 2017 o godz. 16:32

  Ta, Ruskie az sie palą by swój system informacji opierać na wiadomosciach Targówek.info.

  Tam wlasnie szykują scenę na to by jak sie wyrazil polityczny autorytet moralny i znany w Świecie patriota, cytuje „Polska mogla na kolanach zrobic loda Ameryce” – koniec cytatu.

 • 9 lutego 2017 o godz. 22:11

  tajne centum badawcze cywilizacji pozaziemskiej z system nowoczesnego naprowadzania statków kosmicznych tuz obok historycznego starożytnego grodziska gdzie obcy odwiedzali naszych przodków.

 • 10 lutego 2017 o godz. 12:40

  Czy ktoś wie gdzie można znaleźć wcześniejsze zdjęcia Targówka publikowane przez NASA? Najbardziej interesuje mnie wiosna 2006.

 • 11 lutego 2017 o godz. 10:51

  z tego co wiem, to dawniej były to magazyny mundurowe a teraz magazyny stoją puste. MON chce na tym terenie wfybudować osiedle mieszkaniowe dla amerykańskich i Kanadyjskich żołnierzy..

 • 12 lutego 2017 o godz. 15:34

  Ale kretyńskie komentarze zwłaszcza ten o budowie osiedla

 • 12 lutego 2017 o godz. 18:45

  A na co stać kretynów? Na kretynizm. Trolle internetowe już tak mają.

 • 13 lutego 2017 o godz. 10:27

  A kto siedzi i komentuje na tgk.info? gimby i starsi o mentalności gimbów

 • 14 lutego 2017 o godz. 12:31

  Tam sie liczy co jesy POD ziemia i by takie fotki bawily.

 • 17 lutego 2017 o godz. 19:36

  Wiemmm…to tajna strefa 51,celem jej jest badanie obcych form życia(UFO) w Warszawie i w Mazowieckim.Ostatnio w prastarym wale obronnym z 11 wieku odkryto latający talerz z martwą załogą i okazało się,że to szczątki ubitych bawołów z 11 wieku.Pomyłka i już rozbierają obiekt,będzie montowany w Smoleńsku,uffff.

 • 19 lutego 2017 o godz. 21:23

  Wojsko wykorzystało stare magazyny i obecnie przechowuje tam dość wartościowy sprzęt cywilny na potrzeby Garnizonu Warszawskiego np.: elektronikę biurową w tym komputery, nowe i te podlegające utylizacji.

 • 1 stycznia 2018 o godz. 17:24

  Tam jest bazą dla leśnych krasnali-zbokow i pozostałej leśnej lubieżny czyli tych co lubią bieżniki(wzorki) na damskiej bieliżnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.