Plac zabaw przy Trockiej jednak dostępny dla wszystkich | targowek.info

Plac zabaw przy Trockiej jednak dostępny dla wszystkich

Dobra wiadomość dla dzieci z Targówka: plac zabaw w przedszkolu przy Trockiej w weekendy będzie dostępny dla wszystkich!

 

Apelowaliśmy o to już w listopadzie. Nowoczesny plac przy przedszkolu nr 106 przy ul. Trockiej 4 został zmodernizowany w ramach budżetu partycypacyjnego. Kosztował 350 tys. zł. A regulamin budżetu wymagał, żeby projekty z niego sfinansowane były dostępne dla wszystkich.

Władze dzielnicy i przedszkola początkowo myślały, że da się oszukać obejść ten zapis. Zrobiono jakiś Dzień Ziemniaka, który teoretycznie był otwarty dla wszystkich, ale nikt spoza przedszkola o nim nie wiedział.

Teraz ma się to zmienić. Rodzice przedszkolaków z Trockiej dostali niedawno mailami odpowiedź burmistrza Sławomira Antonika na pytanie radnej Katarzyna Górskiej-Manczenko.

Burmistrz Targówka oficjalnie zapowiada, że plac zabaw na ul. Trockiej 4 będzie otwarty dla wszystkich chętnych od kwietnia do października w weekendy w godz. 10-18! A dodatkowo zorganizowanych będzie jeszcze pięć imprez otwartych: 

 • 21.03 Witamy wiosnę, zabawy integracyjne
 • 24.04 Dzień Ziemi
 • 10.05 Dzień Optymizmu
 • 1.06 Piknik Rodzinny
 • 21.06 Lato w ogrodzie, plener malarski

To świetna wiadomość. Cieszymy się, że jak się chce, to można to zorganizować tak, żeby nie  było zagrożone bezpieczeństwo przedszkolaków, a i wszyscy inni byli zadowoleni.

Pozostają już tylko dwa pytania: Czy na płocie placu pojawi się jakieś ogłoszenie o godzinach otwarcia (czytelnicy targowek.info już wiedzą, ale co z resztą?).

I co ze świętami i dniami wolnymi, w które przedszkole nie pracuje (np. majówka, święta, a przede wszystkim wakacje). Czy tak jak w weekend plac będzie wtedy otwarty?

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Plac zabaw przy Trockiej jednak dostępny dla wszystkich

 • 27 lutego 2017 o godz. 08:25

  WCZORAJ OKOŁO GODZINY 17 NA ODROWĄŻA TUŻ OBOK STACJI ORLEN MIAŁ MIEJSCE WYPADEK. MĘŻCZYZNA JADĄCY VOLVO NAJPRAWDOPODOBNIEJ POTRĄCIŁ PIESZEGO, KTÓRY PRZECHODZIŁ NA PASACH.MĘŻCZYZNA LEŻAŁ I BYŁ REANIMOWANY PRZEZ FACETA W KAMIZELCE RATOWNIK MEDYCZNY. NIESTETY JA POJECHAŁEM DALEJ ALE DUŻO LUDZI SIĘ ZBIEGŁO. kIEROWCA, KTÓRE POTRĄCIŁ BIEGAŁ I PŁAKAŁ MYŚLELISMY, ŻE ZABIŁ DZIECKO ALE TO LEŻAŁ JAKIŚ MEŻCZYZNA I CHYBA NIE PRZEŻYŁ. PROSZĘ O INFO JAKO REDAKCJA MOŻE WIECIE WIĘCEJ CZY MEŻCZYZNA PRZEŻYŁ.

 • 27 lutego 2017 o godz. 08:43

  Czy wiadomo w jaki sposób zostanie przebudowana obwodnica Targówka? Czy otoczy nas morze betonu? Betonowe chodniki, betonowe ścieżki, betonowe latarnie?

 • 27 lutego 2017 o godz. 19:07

  Prosiłbym o usunięcie wyrazu jakiś w zdaniu jakiś Dzień Ziemniaka. Wydaje mi się, że skoro dziennikarz nic nie wie o tym kto i jak to organizuje i ile czasu i sił poświęca jako rodzic na „jakiś” Dzień Ziemniaka może być uznany za jakiegoś dziennikarza. A jednakowoż po prostu Dzień Ziemniaka, który organizują corocznie rodzice dla swoich pociech czy jest plac czy nie ma zasługuje na troszkę szacunku, Szanowny Jakiś Dziennikarzu.

  Pilnujcie trochę swoich wypowiedzi. Dla tych co niosą kaganiec wolnego słowa takie niedoinformowanie jest poniżej krytyki.

 • 28 lutego 2017 o godz. 08:58

  No właśnie, co z wakacjami? Dyżur przedszkolny w wakacje, jeżeli będzie to pewnie tylko dwa tygodnie. A co z resztą? Szkoda, żeby plac zabaw w wakacje (czyli czas kiedy dzieci najwięcej przebywają na powietrzu), był otwarty tylko w weekendy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.