Praktiker w M1 zamknięty. Zajął go komornik

20
Share

Wielki sklep z materiałami budowlano-remontowymi jest nieczynny do odwołania. Za zamkniętymi drzwiami wojnę toczą prawnicy.

 

Market Praktiker to jeden w ulubionych sklepów mieszkańców Targówka, którzy szukają narzędzi, artykułów gospodarczych, akcesoriów do wyposażenia domu i ogrodu, a także materiałów budowlanych, wykończeniowych oraz remontowych. Ale od kilku dni drzwi niebieskiej hali położonej na skraju Targówka (i całej Warszawy) oraz Marek są zamknięte. Co się dzieje?

Otóż, jak się okazuje, halę Praktikera zajął komornik przysłany przez… właściciela centrum handlowego M1 Marki, firmę Metro Properties, od której budowlany market wynajmował budynek.

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, ze względu na znaczne długi Metro Properties wypowiedziało Praktikerowi umowy najmu, z żądaniem zwrotu zajmowanych powierzchni. Ponieważ Praktiker nie opuszczał lokali, Metro uzyskało tytuły wykonawcze i skierowało sprawę do komornika, który po nieskutecznym wezwaniu do opuszczenia lokali, przeprowadził eksmisję.

Sprawa nie dotyczy zresztą tylko Praktikera na granicy Warszawy i Marek, ale też pięciu innych sklepów w kraju, od Łodzi po Kraków.

Mało kto wie, że polskie sklepy o nazwie Praktiker, choć powszechnie kojarzą się z wielką niemiecką siecią budowlaną, od ponad trzech lat nie mają już żadnych związków z Niemcami – w 2013 roku Praktiker w Polsce zostały wykupiony przez polskiego inwestora i stał się rodzinną firmą z krajowym kapitałem.

Jednak, jak podaje Rzeczpospolita, Praktiker Polska ma duże kłopoty finansowe i od listopada 2016 roku znajduje się w postępowaniu sanacyjnym, którego celem jest poprawa sytuacji ekonomicznej firmy i niedopuszczenie do jej upadłości. Działania właścicieli centrum handlowego M1 w tej restrukturyzacji nie pomagają i – jak twierdzi Praktiker – są prawnie niedopuszczalne.

Obiecnie obie strony nasłały na siebie prawników i przerzucają się pismami. Sprawa już jest w sądzie. Jak i kiedy się zakończy – nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że na razie musimy zrezygnować z zakupów w Praktikerze na skraju Targówka. „Na pocieszenie” w naszej dzielnicy jest jeszcze kilka innych marketów z podobnymi towarami, m.in. Jula, Obi, Leroy Merlin i Platforma.

 

zdjęcie na górze: Praktiker w CH M1 Marki

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx