Praktiker w M1 zamknięty. Zajął go komornik | targowek.info

Praktiker w M1 zamknięty. Zajął go komornik

Wielki sklep z materiałami budowlano-remontowymi jest nieczynny do odwołania. Za zamkniętymi drzwiami wojnę toczą prawnicy.

 

Market Praktiker to jeden w ulubionych sklepów mieszkańców Targówka, którzy szukają narzędzi, artykułów gospodarczych, akcesoriów do wyposażenia domu i ogrodu, a także materiałów budowlanych, wykończeniowych oraz remontowych. Ale od kilku dni drzwi niebieskiej hali położonej na skraju Targówka (i całej Warszawy) oraz Marek są zamknięte. Co się dzieje?

Otóż, jak się okazuje, halę Praktikera zajął komornik przysłany przez… właściciela centrum handlowego M1 Marki, firmę Metro Properties, od której budowlany market wynajmował budynek.

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, ze względu na znaczne długi Metro Properties wypowiedziało Praktikerowi umowy najmu, z żądaniem zwrotu zajmowanych powierzchni. Ponieważ Praktiker nie opuszczał lokali, Metro uzyskało tytuły wykonawcze i skierowało sprawę do komornika, który po nieskutecznym wezwaniu do opuszczenia lokali, przeprowadził eksmisję.

Sprawa nie dotyczy zresztą tylko Praktikera na granicy Warszawy i Marek, ale też pięciu innych sklepów w kraju, od Łodzi po Kraków.

Mało kto wie, że polskie sklepy o nazwie Praktiker, choć powszechnie kojarzą się z wielką niemiecką siecią budowlaną, od ponad trzech lat nie mają już żadnych związków z Niemcami – w 2013 roku Praktiker w Polsce zostały wykupiony przez polskiego inwestora i stał się rodzinną firmą z krajowym kapitałem.

Jednak, jak podaje Rzeczpospolita, Praktiker Polska ma duże kłopoty finansowe i od listopada 2016 roku znajduje się w postępowaniu sanacyjnym, którego celem jest poprawa sytuacji ekonomicznej firmy i niedopuszczenie do jej upadłości. Działania właścicieli centrum handlowego M1 w tej restrukturyzacji nie pomagają i – jak twierdzi Praktiker – są prawnie niedopuszczalne.

Obiecnie obie strony nasłały na siebie prawników i przerzucają się pismami. Sprawa już jest w sądzie. Jak i kiedy się zakończy – nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że na razie musimy zrezygnować z zakupów w Praktikerze na skraju Targówka. „Na pocieszenie” w naszej dzielnicy jest jeszcze kilka innych marketów z podobnymi towarami, m.in. Jula, Obi, Leroy Merlin i Platforma.

 

zdjęcie na górze: Praktiker w CH M1 Marki

PRZECZYTAJ TEŻ:

20 komentarzy na temat “Praktiker w M1 zamknięty. Zajął go komornik

 • 10 lutego 2017 o godz. 07:50

  Jest jeszcze Castorama i Leroy Merlin!

  Podobno praktikera ma ktoś przejąć?

  Od dawna tam są pustki i nic nowego nie zamawiają….

 • 11 lutego 2017 o godz. 22:10

  akurat nie był to mój ulubiony sklep panie redaktorze, i nie wiem czy większości mieszkańców Targówka.

 • 11 lutego 2017 o godz. 23:13

  Nie wiem po co takie stwierdzenia, że działania są „prawnie niedopuszczalne”. Egzekucja komornicza jest właśnie wynikiem wyroku sądu. Zatem pismami mogą się przerzucać Praktiker i tak jest na straconej pozycji, sprawa nie jest a była w sądzie czego efektem jest eksmisja. Trudno dziwić się działaniom właścicieli M1, którzy widząc że perspektywa odzyskania zaległości od Praktikera jest bardzo daleka wolał wymówić lokal niż czekać. Ja już od dawna nie zaglądałem do Praktikera, dużo brakowało mu do konkurencji, zawsze wolałem zajrzeć do Castoramy, Leroya czy Obi więc po Praktikerze płakać nie będę, mam nadzieję że już wkrótce znajdzie się tam nowy market budowlany. Tym bardziej, że w M1 w całej Polsce wynajmował on chyba ze sześć takich powierzchni i wszystkie te, których właścicielami było M1 zostały wymówione. W takiej sytuacji ta restrukturyzacja raczej się nie powiedzie i postępowanie sanacyjne zostanie zamieniona na upadłościowe.

 • 12 lutego 2017 o godz. 10:15

  Nie Borys, nie wszystkie są zamknięte Bytom też jest przy M1 a jednak nadal działa….

 • 12 lutego 2017 o godz. 14:09

  Szkoda ciasteczek przy wejściu

 • 13 lutego 2017 o godz. 10:24

  I gdzie teraz słoiki się podzieją w weekendy?

 • 14 lutego 2017 o godz. 09:24

  Czy wy wszyscy co tak pochlebnie piszcie o Praktikerze pomyśleliście o tych wszystkich ludziach co tam pracowali. Może ich byście wspierali.

 • 15 lutego 2017 o godz. 17:40

  pracowalam tam. bylo to jedyne miejsce gdzie traktowano mnie jak prawdziwa kobiete.

 • 20 lutego 2017 o godz. 19:07

  borys, Praktiker w Bytomiu nadal jest otwarty a przez takich ludzi jak Ty tworzą sie tylko nieporozumienia. Byłeś, widziałeś tam zamknięte drzwi i komornika?

 • 16 marca 2017 o godz. 20:10

  Szkoda ze zostal zamkniety w bytomu ewka radzionkow

 • 18 marca 2017 o godz. 08:35

  Bytomski zamknięty i zaplombowany plombami z pieczątką komornika. Wszystko w Bytomiu się zamyka wiec czemu nawet nie market :(

 • 2 kwietnia 2017 o godz. 10:13

  W zabrzu tez zamkniety, tiry wywoza sprzet. Chcialam kwiatki na balkon kupic…. ;)

 • 29 kwietnia 2017 o godz. 10:33

  W Markach też zamykają. Firma wyszła z sanacji i teraz komornicy ją zjedzą. Szkoda ludzi. Zalegają im z wypłatami. A właściciel chyba w pace za ten przekręt z sk bankiem

 • 9 maja 2017 o godz. 19:50

  WYSSALI KASĘ A DŁUGI ZOSTAJĄ ,A CO Z PRACOWNIKAMI I DOSTAWCAMI….

 • 12 lipca 2017 o godz. 09:21

  smutne warszawiasy i okoice warszawy został zlikwidowany szkoda zamknęli warszawski zamkięty zaplobowane drzwi z pieczątką komornika pusta hala koniec sklepu zamkięty w jankach – warszawa zamkięty był w styczniu

 • 12 lipca 2017 o godz. 09:26

  zamkięty nieaktulane godziny otwarcia musą to otworzyć

 • 24 stycznia 2018 o godz. 08:21

  Z Praktikerem remontowaliśmy i urządzaliśmy łazienkę bardzo lubiłam ten sklep

 • 24 stycznia 2018 o godz. 08:23

  Z Praktikerem remontowaliśmy i urządzaliśmy łazienkę bardzo lubiłam ten sklep

 • 21 marca 2018 o godz. 10:39

  Szkoda pracowników

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.