Radni Targówka popierają skrócenie linii 176?

42
Share

Ciąg dalszy batali na temat komunikacji na Bródnie.

 

Wygląda na to, że trzecie podejście ZTM do skrócenia trasy autobusu 176 (niemal niezmiennie od 45 lat łączącego Białołękę i Bródno z placem Hallera na Pradze) w końcu się powiedzie.

O powrocie koncepcji skrócenia tej linii tylko do odcinka Choszczówka – Budowlana pisaliśmy w listopadzie. Czytelnicy targowek.info masowo pytali się pod tamtym artykułem „Co w tej sprawie robią radni?”. Teraz mamy wreszcie odpowiedź: na najbliższej sesji rady Targówka (w środę 8.02.) radni będą głosować nad stanowiskiem dotyczącym propozycji skrócenia linii 176. Projekt uchwały zaczyna się od słów: „Opiniuje się pozytywnie przedstawioną przez ZTM propozycję…”

Jak planują uzasadnić to radni? W projekcie podpisanym przez przewodniczącego rady dzielnicy Krzysztofa Miszewskiego czytamy:

„Proponowana zmiana trasy linii 176 nie spowoduje niedogodności w układzie komunikacyjnym dla mieszkańców Dzielnicy Targówek korzystających z komunikacji miejskiej, gdyż linia ta nie dojeżdża do żadnego ważnego węzła przesiadkowego, a stanowić ma jedynie połączenie dowożące do kolejnego środka transportu.

Mieszkańcy Osiedla Nowe Bródno korzystają głównie z transportu realizowanego komunikacją szynową, który jest zdecydowanie wydajniejszy oraz bardziej pojemny. Ponadto na odcinku BUDOWLANA-PL. HALLERA linią tą podróżują nieliczne osoby w kierunku krańca zlokalizowanego na PL.HALLERA”.

 

W tym samym stanowisku (które, przypominamy, jeszcze nie jest obowiązujące – głosowanie będzie w środę) radni pozytywnie opiniują projekt wycofania z Bródna linii 134 i pojawienie się w jej miejsce linii 214.

Wg planów ZTM 134 (dziś kończące trasę na Żeraniu) pojedzie bezpośrednio aż do stacji metra Marymont – ale mieszkańcy Bródna nie skorzystają z tego wygodnego połączenia, bo autobusy nie będą już zjeżdżały z Trasy Toruńskiej na Łabiszyńską, Kondratowicza, Bazyliańską itd.

W zamian ZTM ma zamiar stworzyć nową linię 214 – kursującą pomiędzy wielkimi białołęckimi osiedlami Derby i Tarchomin, a po drodze „zahaczającą” o Bródno tak, jak dziś to robi 134.

„Dzięki nowej linii autobusowej 214 mieszkańcy Dzielnicy Targówek-Osiedla Toruńska oraz Kondratowicza zyskają dodatkowe bezpośrednie połączenie z Dzielnicą Białołęka-Osiedlem Tarchomin”.

– czytamy w stanowisku rady dzielnicy Targówek popierającym tę propozycję.

Czy połączenie Bródna z Tarchominem naprawdę będzie bardziej popularne od połączenia Bródna z Pragą? Wkrótce się tego zapewne dowiemy.

 

AKTUALIZACJA godz. 14:30

 

Zdjęcie na górze: Autobus 176 jedzie na Białołękę / fot. Mikiapole3/Warszawikia

42
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx