Wniosek o aresztowanie postrzelonej bezdomnej | targowek.info

Wniosek o aresztowanie postrzelonej bezdomnej

Policja wyjaśnia zasadność użycia broni podczas interwencji w Lesie Bródnowskim obok M1. A prokuratura kieruje do sądu wniosek o areszt.

 

Przypomnijmy: w sobotę przed południem agresywna 63-letnia kobieta z nożem zaczepiała ludzi na parkingu pod centrum handlowym M1. Na miejsce wezwano policję, ale kobieta uciekła do lasu – tam policjanci odnaleźli ją w szałasie, w którym koczują bezdomni. Policjanci użyli paralizatora, a gdy ten nie zadziałał, oddali strzały, raniąc kobietę w nogi. Bezdomna trafiła do szpitala.

Jak już pisaliśmy na targowek.info, bezdomni od lat koczują w Lesie Bródnowskim – w najmniej uczęszczanej części lasku za jednostką wojskową, a w pobliżu centrum handlowego. Już wcześniej docierały do nas sygnały, że bywają agresywni.

Dziś portal Tvn Warszawa podał, że Krystynie Ł. zostały przedstawione zarzuty czynnej napaści na interweniujących policjantów, znieważenia ich oraz kierowania gróźb. Ponieważ Krystyna Ł. nie ma stałego miejsca pobytu, prokuratura skierowała do sądu wniosek o aresztowanie jej na trzy miesiące. Jak informuje prokuratura przebywającej w szpitalu kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

Trwa też wyjaśnianie zasadności użycia przez policjantów broni.

 

zdjęcie: archiwum/Policja

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Wniosek o aresztowanie postrzelonej bezdomnej

 • 20 lutego 2017 o godz. 19:36

  Teraz będzie miała jak w jajku

 • 21 lutego 2017 o godz. 09:26

  Tak to jest, jak ktoś nie ma rodziny, przyjaciół, środków finansowych i jeszcze problem z uzależnieniem, to można go oskarżyć o cokolwiek. Słowo policjanta przeciwko słowu bezdomnego. Dość szybko oskarżono tą bezdomną. Przez czas od upływu interwencji przecież nawet dobrze nie przesłuchano funkcjonariuszy. Jeśli policjant jedzie na interwencję z bronią powinien obowiązkowo włączać kamerę zamontowaną na czapce i nagrywać czynności. A tak na dobrą sprawę nie wiemy co się stało.

 • 21 lutego 2017 o godz. 10:00

  Czy mamy pozwalać na to, by bezdomni zastraszali nożem przeciętnych ludzi, tylko dlatego że mają pracę, dom…? To nie daje im prawa rysować po lakierze naszych samochodów, bo nie dostali przysłowiowej złotówki za odprowadzenie wózka lub zagrażać nożem naszym bliskim i dzieciom, którzy wyszli na zakupy…
  Część tego światka wychodzi z założenia że wszystko należy im się za darmo (na alkohol zawsze się znajdzie kasa), a reszta ludzi poza nimi ma zakasać rękawy i zapierniczać całe życie … a i tak zostaną nazwani bezdusznymi itp.
  Nie rozpatrujmy tego w kwestii niewinnej bezdomnej i bezdusznej Policji. Bezdomna zaczepiająca ludzi ze straszakiem także przekracza granice poszanowania ludzkiego życia… Policja jest od tego by strzec porządku i naszego życia…
  Proponuję zatrudnić się w Policji lub Opiece Społecznej i naprawiać świat… Wtedy otworzą się oczy na wiele spraw z różnych perspektyw…

 • 22 lutego 2017 o godz. 18:16

  Jak dla mnie to oni sami wybrali takie życie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.