Wernisaż plakatów Andrzeja Pągowskiego

0
Share

Jeden z najsłynniejszych polskich rysowników świętuje 40-lecie pracy twórczej wystawą w DK Zacisze.

 

Andrzej Pągowski (rocznik 1953) jest rysownikiem, ilustratorem książek, projektantem okładek, portrecistą, ale przede wszystkim twórcą plakatów. Na swoim koncie ma ponad 1300 plakatów wydanych drukiem od 1977 roku w Polsce i za granicą. Od kliku lat uprawia malarstwo w technice print druk na płótnie. Równolegle tworzy portrety na zamówienie.

Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i państwowych, między innymi w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku i San Francisco, w Centrum Pompidou w Paryżu. Metropolitan Museum of Modern Art umieściło plakat „Uśmiech wilka” wśród 100 najważniejszych dzieł sztuki nowoczesnej w zbiorach MoMA.

Teraz Andrzej Pągowski świętuje 40-lecie pracy twórczej. W ramach obchodów jego prace prezentowane są w różnych miejscach – a dziś zostaną pokazane w Domu Kultury Zacisze.

Na wystawie na Zaciszu prezentowane będą najnowsze plakaty artysty z lat 2000-2016. Wernisaż odbędzie się w niedzielę 5 marca o godz. 17:00. Zakończenie wystawy planowane jest na 29 marca 2017 r.. Uwaga, dobra wiadomość: wstęp wolny!

 

Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa

 

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx