Kpiny z Targówka! Ochłapy "w zamian" za trasę Krasińskiego | targowek.info

Kpiny z Targówka! Ochłapy „w zamian” za trasę Krasińskiego

Rada Warszawy przegłosowała wczoraj pieniądze na „Rozwiązanie problemów infrastrukturalno-transportowych północno-wschodnich dzielnic Warszawy”. Jakie ważne problemy zostaną „rozwiązane”? Trzymajcie się mocno, już wam mówimy.

 

Obiecaliśmy przypominać to do znudzenia i przypominamy: jesienią ubiegłego roku zdominowana przez Platformę Obywatelską Rada Warszawy wyrzuciła do śmietnika plany budowy mostu i trasy Krasińskiego, czyli ważnej arterii komunikacyjnej, która miała szanse rozwiązać codzienne olbrzymie problemy mieszkańców Targówka i Bródna z dostaniem się do centrum Warszawy.

Na „pocieszenie” radni postanowili przeznaczyć 80 milionów złotych na „rozwiązanie problemów transportowych północno-wschodniej Warszawy“, czyli ciągle powtarzających się korków na Targówku i Białołęce.

Na co dokładnie pójdą te pieniądze, dowiedzielismy się dopiero wczoraj, gdy stołeczni radni przegłosowali zmiany w budżecie Warszawy. W obiecanej przez polityków rubryce „Rozwiązanie problemów infrastrukturalno-transportowych północno-wschodnich dzielnic Warszawy” znalazły się następujące „problemy” 123-tysięcznego Targówka:

 • remont ul. Podobnej
 • remont ul. Rzeszowskiej
 • remont ul. Przecławskiej
 • remont ul. Wolińskiej (na odcinku od ul. Wyspowej do ul. Łodygowej)
 • remont ul. Pszczyńskiej (od ul. Łodygowej do ul. Lewinowskiej)
 • remont ul. Miedzianogórskiej
 • remont ul. Bardowskiego
 • remont ul. Mosiężnej
 • remont ul. Przewoźników
 • budowa ciągu pieszo-jezdnego od ul. Tarnogórskiej do przystanku PKP Zacisze-Wilno
 • budowa drogi dojazdowej do jeszcze nieistniejącej szkoły na polu PGR

Jeżeli nazwy remontowanych dróg niewiele wam mówią, nie dziwcie się – są to małe uliczki na uboczu Zacisza oraz Targówka Mieszkaniowego, głównie zabudowane domami jednorodzinnymi. Za wyjątkiem ulicy Bardowskiego, przy której w ogóle nie ma żadnych domów – tam jest tylko kilka firm i zbudowane przez dzielnicę sztuczne jeziorko, zwane Zalewem Bardowskiego.

Na całej powyższej liście jest tak naprawdę jedna znacząca inwestycja: budowa drogi do przystanku PKP Zacisze-Wilno od strony Zacisza. O odcięciu całego Zacisza od zbudowanej 4 lata temu stacji kolejowej pisaliśmy wielokrotnie, a brak tego połączenia stał się symbolem nieudolności aktualnych władz dzielnicy Targówek. Tak więc budowa dojścia do przystanku PKP jest na pewno dobrą i ważną inwestycją. Ale…

Napiszemy to bardzo wyraźnie: w przyjętym przez radnych programie „Rozwiązania problemów infrastrukturalno-transportowych” tak naprawdę ANI JEDNA Z TYCH INWESTYCJI NIE ROZWIĄZUJE ŻADNYCH PROBLEMÓW TRANSPORTOWYCH DZIELNICY!

Oczywiście remont małych uliczek na Zaciszu jest potrzebny i ich mieszkańcy niewątpliwie się ucieszą. Oczywiście dojazd do stacji PKP jest ważny, i droga do szkoły też się przyda – gdy ta szkoła powstanie, bo na razie jest tylko na papierze. Ale w rzeczywistości wszystkie przegłosowane przez radnych projekty w ramach „zadośćuczynienia” za most Krasińskiego są bardzo lokalnymi sprawami, które nie mają znaczenia w układzie komunikacyjnym dzielnicy, nie spowodują zmniejszenia korków i których remontu/budowy zupełnie nie odczuje olbrzymia większość mieszkańców dzielnicy Targówek!

Już nawet nie ma co dodawać, że ani jedna z tych inwestycji nie jest umiejscowiona choćby w pobliżu Bródna, do którego miała bezpośrednio prowadzić skasowana trasa Krasińskiego…

Wspomniane wyżej remonty i budowy bocznych dróg też są jeszcze pieśnią przyszłości – w tym roku przeznaczono pieniądze tylko na opracowanie projektów wymienionych inwestycji. Ich realizacja będzie najwcześniej w 2018 roku, droga do stacji Zacisze-Wilno ma być ukończona dopiero w 2019 roku.

Pochodząca z Targówka stołeczna radna Iwona Wujastyk (PO) powiedziała „Gazecie Wyborczej”, że w czerwcu będą jeszcze przyznane dodatkowe pieniądze dla Targówka – tym razem na naprawdę ważną inwestycję, czyli budowę ulicy Nowotrockiej. Bardzo na to liczymy. Lecz, po pierwsze, w zarządzanej przez Platformę Obywatelską Radzie Warszawy żadne pieniądze dla Targówka nie są pewne. A po drugie miejscy urzędnicy już zastrzegają, że Nowotrocka jeszcze długo nie będzie rozwiązaniem dla korków. Okazuje się, że nie ma być zbudowana od razu w całości – tylko powstanie etapami.

 

zdjęcie na górze: Ratusz Warszawy na placu Bankowym / fot. UM Warszawa

PRZECZYTAJ TEŻ:

34 komentarzy na temat “Kpiny z Targówka! Ochłapy „w zamian” za trasę Krasińskiego

 • 17 marca 2017 o godz. 06:38

  Ale powiedzmy sobie szczerze. Po decyzji o przesunięciu $ z mostu Krasińskiego na metro M2, ten pierwszy już nigdy nie zostanie zbudowany.

 • 17 marca 2017 o godz. 08:01

  PO powoduje u mnie odruch wymiotny.

 • 17 marca 2017 o godz. 08:20

  A co z rozbudową II linii metra na Bródno? Na jakim etapie inwestycji jesteśmy? Kiedy przetarg? Są już pieniążki?

 • 17 marca 2017 o godz. 08:33

  Radna Wujastyk mieszka na skraju Zacisza to remontuje uliczki w swojej okolicy. Sasiadki sa zadowolone. A ze to mialy byc pieniadze na poprawe drog na calym Targowku? A kogo to obchodzi!

 • 17 marca 2017 o godz. 09:18

  A LUSIŃSKA ? A TROCKA? A ŚW WINCENTEGO? MY MIESZKAŃCY JUZ TERAZ LEDWO SIĘ PRZEMIESZCZAMY !! NIE MOWIE NAWET O AUCIE BO WIADOMO…. ALE O KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

 • 17 marca 2017 o godz. 09:41

  I znów „wspaniali radni” z urzędasami z ratusza nas wydymali mówiąc delikatnie . Lepiej wydać ponad 50 mln na premie i nagrody dla nierobów z ratusza, albo 90 mln na bzdurną kładkę pieszo-rowerową przez Wisłę niż zbudować most których i tak jest mało. Mam nadzieję ,że przy następnych wyborach mieszkańcy wybiorą porządnych ludzi ,którzy naprawdę chcą zrobić coś dobrego dla całej Warszawy.

 • 17 marca 2017 o godz. 10:40

  @Zaciszanin, buhahaha, wybiorą, znów te same mordy, które obwieszą wszystkie latarnie i zap..lą skrzynki, a przed wyborami to i gazetkę i stronkę założą!

 • 17 marca 2017 o godz. 10:46

  Do ~Kim. Ty powodujesz u mnie odruch wymiotny.
  Skoro nie masz nic do skomentowania to nie wyskakuj z polityką.
  Ludzie są różnego wyznania politycznego i rozpoczynanie „burdy” przynależności politycznej nie ma sensu.
  Idź w pokoju dzwońcu.
  A co do tych ochłapów to — drodzy władni tego miasta – zróbcie sobie getto ze śródmieścia.
  Wpuszczajcie tylko za okazaniem kenkarty.

 • 17 marca 2017 o godz. 11:48

  ul. Przecławska – proszę spróbować nią przejechać szczególnie rano? Wąska, dziurawa, po deszczu z wielkimi kałużami, a przed zakrętem trzeba się zatrzymać jak z przeciwka jedzie samochód bo dwa się nie zmieszczą tak źle jest wyprofilowany. Do tego pełno samochodów ciężarowych zarówno jadących do wielu firm mieszczących się tam jak i stojących na poboczu a częściowo na ulicy co też bardzo utrudnia przejazd. Ulica ta pozwala na dojazd do Radzymińskiej i Ziemowita (ta druga jest wiecznie zakorkowana i do tego jak tylko trochę po pada zalana – łódką można pływać również po chodniku, który prowadzi do szkoły). Obok jest duże osiedle ciągle budują tam nowe bloki a mieszkańcy maja problem z wyjazdem z osiedla bo Ząbki, Zielonka, Kobyłka, Wołomin i cała ta część skraca sobie drogę przez osiedle (nawet prywatne autobusy potrafią przez osiedle jeździć żeby ominąć korek na Ziemowita choć częściowo) skraca sobie drogę do Radzymińskiej i Ziemowita. Do tego w ulicę tą skręcają auta jadące Bukowiecką (jadące od Radzymińskiej przez masakryczny przejazd kolejowy i dziurawą Bukowiecką) w stronę Rozwadowskiego i ronda przy Ziemowita. Jadąc z osiedla do szkoły przy Ziemowita ok. 1,5km – 20 minut. Wiec proszę nie pisać że „… Na całej powyższej liście jest tak naprawdę jedna znacząca inwestycja:…” – odrobina rozeznania w sytuacji i bardziej rzetelnego dziennikarstwa by się przydała bo mimo, iż przy ulicy tej są faktycznie tylko firmy to jest na niej bardzo duży ruch a będzie coraz większy.

 • 17 marca 2017 o godz. 12:03

  Do Bródnoszczan: Kto zamknął most Śląsko – Dąbrowski, kto zdecydował o nie budowaniu mostu Krasińskich? „Ludzie są różnego wyznania politycznego” jednak krzywdzą Targówek tylko jedni.

 • 17 marca 2017 o godz. 12:05

  Nie rozumiem nagonki politycznej, bo nie w tym jest problem. Targówek nie jest pępkiem świata, a do radnych nie mamy szczęścia (zarówno w RM, jak i w dzielnicy); do tego dochodzi zacietrzewienie i opór z końcówką budowy metra w kierunku Białołęki – sami sobie świadectwa nie wystawiamy najlepszego. Będzie wkrótce II linia metra – wokół tego trzeba dmuchać i chuchać, a o resztę mądrze zabiegać. Droga, by we wszystkich walić nie jest dobrą metodą.

 • 17 marca 2017 o godz. 12:58

  Kolejny nie rzetelny artykuł. Po pierwsze priorytetem naszej dzielnicy jest metro i to klub PO w Radzie Dzielnicy Targówek zadbał o to aby 2 linia metra szła na Bródno a nie na Białołękę. Po drugie o budowę Trasy Mostu Krasińskiego też My walczyliśmy, ale podjęto decyzję o szybszym o 2 lata zakończeniu budowy metra dlatego ta inwestycja spadła do 2023 r. Po trzecie wywalczymy budowę ulicy Nowotrockiej a po czwarte walczymy o budowę w całości obwodnicy Pragi. Może by tak odrobinę obiektywizmu?

 • 17 marca 2017 o godz. 13:23

  Za 2-3 lata Bródno stanie, już teraz z rana trudno wyjechać, a już powstają nowe bloki a będzie ich przybywać w ciągu najbliższych lat dużo to znakomity kąsek dla Developerow ze względu na budujące metro.
  Tak czy siak kto będzie chciał tyłek wozić samochodem będzie stał w korkach i wyklinał urzędasów za takie kroki,które poczynili.

 • 17 marca 2017 o godz. 13:27

  Ale co dokladnie jest nierzetelne, panie Michale? Przecież pieniądze poszły dokładnie na to, co napisano w artykule. A wszyscy dobrze wiemy, że rok 2023 oznacza dla mostu to samo, co „świętego nigdy”. Tak walczycie o Nowotrocką, że od kilkunastu lat nie ma dla niej pieniędzy w budżecie – a jeśli nawet się w końcu znajdą, to powstanie w kawałkach! Artykuł nie jest nierzetelny, to radni Targówka są nieudolni, panie Michale.

 • 17 marca 2017 o godz. 14:02

  Dokładnie. Metro na Bródnie ma być oddane 2 lata wcześniej? Bzdura. Data sie nie zmieniła, pieniądze na most poszły na metro, ale to na Chrzanowie. Tam z pol kapusty bedą jeździć, a my staniemy w mega korkach i staniemy sie parkingiem dla bialoleki.

 • 17 marca 2017 o godz. 14:46

  DO SERWIS PRALEK Z LEGNICY: AUTA AUTAMI TO WIADOMO, ŻE BĘDZIE CIASNO I JUŻ JEST. ALE CO Z KOMUNIKACJĄ MIEJJSKĄ? PRZECIEŻ JUŻ JEST PARALIŻ. JA Z WILANOWA JADE SZYBCIEJ DO DWORCA Z GDAŃSKIEGO , NIŻ Z GDAŃSKIEGO NA ŻUROMIŃSKĄ… PRZECIEŻ TO CHORE.

  NIE WSPOMNĘ O ZAPCHANY AUTOBUSACH I KORKACH ( ŚW. WINCENTEGO, JEDEN PAS, JEDNA DROGA DO GDAŃSKIEGO).

 • 17 marca 2017 o godz. 14:55

  Proszę przyjąć do wiadomości, że wiele inwestycji się etapuje po to aby w ogóle mogły powstać. Proszę nie pisać tendencyjnych, prześmiewczych artykułów, nie mając elementarnego pojęcia o procesie realizacji inwestycji miejskich. Trasa Mostu Krasińskiego przeszła całą procedurę konsultacji społecznych mimo zmasowanego ataku Żoliborza. Będziemy o nią walczyć jak tylko uwolnią się środki po zakończeniu budowy metra. Co do Nowotrockiej i ogólnie innych inwestycji drogowych to najpierw trzeba stoczyć ogromna walkę o uregulowanie własności gruntów aby w ogóle starać się o środki. Takie procesy trwają latami i nie można tego interpretować jako nieudolność, chyba że chce się osiągnąć jakiś efekt propagandowy. Metro na Bródno a nie na Białołękę to też nieudolność? Nie bacząc na złośliwe artykuły będziemy dalej pracować dla naszych mieszkańców.

 • 17 marca 2017 o godz. 15:01

  Targówkowscy radni PO mają ciepłe urzędowe stołeczki poza swoimi mandatami, stołeczki, które nie wzięły się z nikąd. Jakby zaczęli fikać, to by dostali po tyłku. Włącznie z przewodniczącym, głównym cenzorem internetu, który na codzień pracuje przy rozdawaniu unijnych pieniędzy. Nie zapominajcie o tym. Będą siedzieć cicho i tańczyć jak im Hanka zagra, a przy okazji się dorobią na dealach z Antonikiem i deweloperami. Ten to się zna na nieruchomościach :)

 • 17 marca 2017 o godz. 15:10

  Szanowna redakcjo targówek.info to właśnie radni zajmują się bardzo lokalnymi sprawami jak budowa Łodygowej czy nastawienie lub budowa chodnika. Wasz artykuł ma tyle wspólnego z obiektywizmem co nic. Szkoda, że nie wiecie co to jest rzetelne dziennikarstwo. Dlaczego nie widać was tam gdzie się coś dzieje. Czas na pomyślenie do stworzenia alternatywnego w stosunku do was medium. Kilka marenej jakości postów na stronie to jeszcze nie powód by nazywać się portalem.

 • 17 marca 2017 o godz. 17:50

  uwaga na smierdzace taxi z MYTAXI, ten taksiarz pusty łeb, ofiara losu i nieudacznik

 • 17 marca 2017 o godz. 19:26

  Musimu sie zjednoczyc i:
  – zablokowac spalarnie na Targowku
  -Wymusic budowe Nowotrockiej i poszerzenie Wincentego
  -Zablokowac pomysl budowy osiedla w miejsce lasu
  -przspieszyc budowe basenu w okolicach Parku Wiecha
  -rozwój ścieżek rowerowych (polaczenia z istniejącymi )

  Metro to bie wszystko. Jest wiele problemow dzielnicy. Mozna wymieniac

 • 17 marca 2017 o godz. 20:43

  …” trzeba stoczyć ogromna walkę o uregulowanie własności gruntów „… hehe drogi panie, raczy pan żartować. trzeba wziąć przykład z partyjnych kolegów od reprywatyzacji, jak widać i słychać „regulują” własności odpowiednio.

 • 17 marca 2017 o godz. 20:56

  Xyz………………………głupszych szukasz, że cudeńka wypisujesz, w które sam nie wierzysz

 • 17 marca 2017 o godz. 21:02

  M.Jamiński jak większość, jak POni wszyscy, po nocach nie śpi tak kocha Mieszkańców Targówka…………….a robotny……………………

 • 18 marca 2017 o godz. 08:00

  Proponuję zmienić hasło propmmocyjne Targówka -zamiast „Tu zaczyna się Warszawa” – „Targówek, kloaką Warszawy”

 • 18 marca 2017 o godz. 08:58

  Moi Sąsiedzi kto z Was tutaj mieszka to wie i widzi co jest, co się tworzy i co będzie z naszą lub bez naszej:) pomocy. Nowotrocka będzie budowana zapewne ruszy fizyczna budowa pod koniec 2018 jak stacja Trocka będzie na ukończeniu, św Wincentego to taki sam problem jak z Łodygowa-poczytajcie co tam szykuja:), a do tego dochodzi moze protest mniejszości żydowskiej bo jest tam pośrodku kilka grobów. Co do spalarni to 23 marca jest sesja rady dzielnicy w tym temacie trzeba przyjść i albo domagać się rozproszenia spalarni po warszawie albo dowiedzieć się ile co roku kasy będzie spływalo na Targowek a tytułu ze cos takiego tutaj bedzie- przyjdźcie. Co do radnych mam płonna nadzieje ze się wreszcie zorganizują i określa po której są stronie i usuną Antonika z urzedu, bo pieniądze pieniędzmi, inwestycje swoją drogą ale ludzka uczciwość wobec swojego pracodawcy, a takimi są członkowie spoldzielni, to jednak powinna go obowiązywać. A tak swoją drogą jak juz temat spółdzielni jest to ktoś wie gdzie dokładnie miesci się „osiedle „spoldzielcow”:) w Wieliszewie?

 • 18 marca 2017 o godz. 10:19

  Panie radny Jamiński:
  – proszę opanować zasady pisania „nie”;
  – proszę nie kłamać i nie stosować żenujących zagrywek, pan nie wywalczył żadnego metra na Bródno, bo trudno wywalczyć coś, co było w planach od niepamiętnych czasów, być może od czasów, kiedy używał pan pieluch, wywalczyć metro to mogli radni z Białołęki, tymczasem pisze pan w takim tonie, jakby to była pana osobista zasługa,
  – żenujące jest pojawianie się na forum urzędników, którzy w pośredni sposób naciskają na treści i niezależność witryny, zwyczaje znane satrapom i reżimom.

 • 19 marca 2017 o godz. 10:09

  Dziwne jest to co większość z Was tu wypisuje. Przecież władze Warszawy jak i radni nie wybrali się sami. Wybrało ich Społeczeństwo i to właśnie oni są GŁOSEM NARODU. Na tym polega zawszona demokracja.

  Dodatkowo redakcja nie napisała, ze w zamian mostu Targówek dostał piękne donice… których nam Wszyscy warszawiacy zazdroszczą!!!

  To miasto należałoby zaorać, a stolicę przenieść do Łodzi.

  To miasto, to syf, d*a i kamieni kupa

  I Wy się później dziwicie, ze osoby takie jak ja, pomimo meldunku warszawskiego wolą odprowadzać podatki w Pierdziszewie Małym. Ja później w tym Pierdziszewie w lato odpoczywam i przyjemnie mi popatrzeć, że władze takiej gminy pozytywnie skonsumowały moje podatki.

 • 27 marca 2017 o godz. 11:31

  Problem z komunikacją w Warszawie jest taki, że w praktyce jest to jeden organizm, jednak administracyjnie rozbity na mniejsze byty. Niestety udawanie, że jest inaczej, tak jak to robi obecna władza Warszawy, dużo nie da. Białołęka będzie jeździć przez Bródno a Ząbki i Marki przez Targówek. I tego się nie zmieni. Jedyna nadzieja w reformie administracyjnej Warszawy i poszerzeniu jej granic na właściwy obszar miejski. Niestety hejt medialny na te zmiany jest ogromny.

 • 5 kwietnia 2017 o godz. 09:57

  A wystarczyło by wprowadzić opłatę za wjazd do miasta.

 • 8 października 2017 o godz. 08:58

  to chociaż niech zbudują trasę od budowlanej do jagiellońskiej to już będzie lepiej, i drogę rowerową na bartniczej i od ronda żaba do namysłowskiej aby zachęcić więcej kierowców na przesiadkę na rower

 • 29 marca 2018 o godz. 11:08

  Most Krasińskiego jest natychmiast niezbędny i oprócz tego jeszcze jeden w tej części Warszawy. Popatrzcie na korki w północnej Warszawie przy przeprawach mostowych !!!!!

 • 17 maja 2018 o godz. 12:54

  Czy już nie walczymy o most? Mosty miały zawsze za zadanie łączyć, a nie dzielić. Nie możemy pozwolić by jedna dzielnica wpływa na ograniczenie rozwoju miasta. Warszawa jest wspólna. Chcemy tu dobrze żyć. Wspólnie

 • 23 czerwca 2018 o godz. 10:00

  Korki są w całej Warszawie, dodatkowy most nie rozwiąże niczego. Trzeba rozwijać transport publiczny a najlepiej metro. Most Krasińskiego to chybiony i niezwykle kosztowny projekt, potrzebny wąskiej grupie ludzi. Nie powstanie nigdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.