Potrącenie 9-latka na Radzymińskiej | targowek.info

Potrącenie 9-latka na Radzymińskiej

Samochód osobowy potrącił wieczorem 9-letniego rowerzystę. Chłopiec trafił do szpitala. 

 

Około godz. 19 duża, osobowa dacia skręcała z ul. Jórskiego w Radzymińską, gdy nagle przed samochodem znalazł się chłopiec na rowerze. Uderzenie było dość silne, samochód częściowo najechał na rower i go przygniótł.

Chłopca pogotowie zabrało do szpitala. Na razie nie ma informacji o stanie jego zdrowia. TVN Warszawa podaje, że 50-letni kierowca dacii był trzeźwy. Twierdzi, że chłopiec wjechał na jezdnię na czerwonym świetle.

Wersję drugiej strony poznamy dopiero, jak chłopiec dojdzie do siebie.

Uprzedzając dyskusję o przepisach: owszem rowerzysta musi zsiąść z roweru przed przejściem dla pieszych. Chyba że… nie skończył 10 lat.

Według art. 2 Kodeksu Drogowego za pieszego uważa się: „(…) osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej”. To oznacza, że dziecko nie musi zsiadać z roweru przed pasami. TVN nie podaje czy w chłopiec był z opiekunem, naszemu reporterowi na miejscu też nie udało się tego potwierdzić. Ale 9-latkowie raczej rzadko jeżdżą sami rowerami  po zmroku.

W sprawie jest więc wiele niewiadomych, będzie je wyjaśniać policja.

Przypomnijmy tylko, że ścieżka rowerowa wzdłuż Radzymińskiej urywa się dosłownie kilkaset metrów stąd. Ma być przedłużona za dwa lata.

 

Zdjęcie zrobione krótko po wypadku / fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Potrącenie 9-latka na Radzymińskiej

 • 20 marca 2017 o godz. 22:19

  dziecko wracało do domu z piłki na junaku.

 • 20 marca 2017 o godz. 22:48

  SAM !!!!!!!
  9-cio letnie dziecko o 19 samo na rowerze w taki deszcz !!!!!!!
  Gdzie RODZICE i INSTRUKTOR ??????
  KTO TE DZIECKO samo puścił do domu ???????
  Czy sprawą nie powinien zająć się prokurator,kurator,opieka społeczna ????

 • 21 marca 2017 o godz. 06:02

  Obowiązkowe kamizelki odblaskowe dla wszystkich roweżystow nie zależnie od pory dnia

 • 21 marca 2017 o godz. 09:15

  „roweżystów”, „nie zależnie” – zacznijmy od obowiązkowego słownika języka polskiego dla wszystkich.

 • 21 marca 2017 o godz. 12:05

  A propos dyskusji o przepisach. W Kodeksie drogowym NIE MA czegoś takiego, że rowerzysta musi zejść z roweru przed przejściem dla pieszych. Proszę posługiwać się konkretnymi przepisami.

  Oddział 11 – Przepisy dodatkowe o ruchu rowerów, motorowerów, pojazdów zaprzęgowych
  Art. 33.

  5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jednośladowym jest dozwolone wyjątkowo, gdy:
  – opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem
  – szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów
  – warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), z zastrzeżeniem ust. 6.

  6. Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

  7. Kierujący rowerem może jechać lewą stroną jezdni na zasadach określonych dla ruchu pieszych w przepisach art. 11 ust. 1–3, jeżeli opiekuje się on osobą kierującą rowerem w wieku do lat 10.

  I na tym koniec. Wynika z tego, że skoro korzysta z chodnika dla pieszych, ma jechać wolno. Ale nigdzie nie jest napisane, że ma schodzić z roweru.

 • 21 marca 2017 o godz. 22:52

  Bandyci za kółkiem i tak trafią obojętnie czy w idącego obok roweru czy jadącego na rowerze. Przepis absurdalny. Można jeździć po chodniku, byle z głową. A z drugiej strony Polak nie ma wyobraźni łażąc po ścieżkach rowerowych, bo…kolorowe.

 • 28 marca 2017 o godz. 15:22

  A ja apeluję do rowerzystów, gdy przejeżdżacie na zielonym świetle przez pasy gdzie również jest droga rowerowa to zwolnijcie!!! Bo chociaż macie prawo tam przejeżdżać (a nie przechodzić z rowerem) to samochód mający również zielone światło do skrętu może Wam zrobić ogromną krzywdę kiedy tak szybko wjeżdżacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.