Ścieżka rowerowa wzdłuż całej Radzymińskiej

10
Share

Mieszkańcy Zacisza za rok dostaną wygodne połączenie rowerowe do centrum. ZDM dokończy ścieżkę rowerową wzdłuż Radzymińskiej. 

 

To powinno być zrobione od razu. Ścieżka rowerowa (formalnie DDR – droga rowerowa ) wzdłuż al. Solidarności i ul. Radzymińskiej została wytyczona kilka lat temu. Nie wiedzieć czemu – tylko od Targowej do wysokości OBI na granicy Zacisza z Targówkiem.

Teraz Zarząd Dróg Miejskich chce pociągnąć ją dalej przez Zacisze, choć jeszcze nie do granicy Warszawy w Markach. Wczoraj drogowcy ogłosili przetarg na budowę drogi rowerowej od OBI do skrzyżowania Radzymińskiej z Bystrą i dalej do Ząbek.

Inwestycja będzie realizowana ze środków unijnych. W 2018 r. powstanie blisko 3-kilometrowy odcinek. Droga będzie przebiegać po północno-zachodniej stronie jezdni, ruch będzie jednak możliwy także po drugiej stronie, dzięki wykorzystaniu istniejącej jezdni serwisowej. Równocześnie powstanie również droga dla rowerów i chodnik wzdłuż ul. Bystrej do granicy z Ząbkami.

Na całym odcinku wzdłuż drogi dla rowerów powstanie nowy chodnik. Uporządkowana zostanie także zieleń uliczna.

Prace objęte przetargiem to dopiero pierwszy etap inwestycji. Na drugi – od ul. Bystrej do Trasy Toruńskiej – jeszcze trochę poczekamy. Ten niedługi odcinek przebiega częściowo przez Warszawę, ale też przez Ząbki i Marki, wiec trzy miasta muszą się porozumieć w tej sprawie.

 

Zdjęcie na początku artykułu ZDM zamieścił przy informacji o nowej drodze rowerowej. Nie wiemy o co chodzi. Czy to ma być typowa stylówka rowerzysty z Targówka?! ;) / fot. ZDM

 

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx