Zaczęła się budowa domu komunalnego i przedszkola na Bródnie

38
Share

Nie było fanfar ani nawet „gospodarskiej wizyty” burmistrza. Budowa 156 mieszkań komunalnych oraz publicznego przedszkola już trwa.

 

Projekt budynku komunalnego na ul. Odrowąża, pomiędzy Pożarową i Budowlaną, pokazaliśmy i opisaliśmy na targowek.info jako pierwsi już w sierpniu ubiegłego roku. Powstanie tam 156 niedużych mieszkań komunalnych, w których zgodnie z planem zamieszka łącznie ponad 400 osób. W budynku w kształcie wielkiej litery L zmieści się także nowe publiczne przedszkole oraz przeniesiona z sąsiedztwa poradnia psychologiczno-pedagogiczna.

Architekt Agnieszka Duda z Białegostoku zaplanowała wykończenie budynku „wysokiej klasy materiałami”, a w mieszkaniach od strony ul. Budowlanej zaplanowano okna dźwiękochłonne. Wtedy bowiem jeszcze miasto planowało budowę w tym miejscu końcówki Trasy Krasińskiego – teraz wyciszające okna nie będą aż tak potrzebne

Wg wizualizacji i projektów nowy blok ma wyglądać tak:

mat. UD Targówek

 

Szacunkowy koszt inwestycji to 40 mln złotych. Budowa ruszyła po cichu już miesiąc temu. Prace toczą się bez rozgłosu, zazwyczaj towarzyszącego publicznym inwestycjom, i na razie bez przeszkód. W ostatnich tygodniach robotnicy wyrównali teren i wykonali już wykop pod fundamenty budynku.

Formalnie zakończenie budowy nowego budynku komunalnego na Bródnie planowane jest w 2019 roku – z tablicy informacyjnej wynika jednak, że ma to być ostatni dzień listopada 2019, więc tak naprawdę mieszkańcy i przedszkolaki wprowadzą się tam w roku 2020.

 

Początek budowy domu komunlanego przy ul. Odrowąża / fot. targowek.info

 

Wykonawcą prac jest firma Dorbud z Kielc / fot. targowek.info

 

Gdzie będą nowe domy komunalne i TBS na Targówku [MAPA]

38
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx