Zamykają skrzyżowanie Naczelnikowskiej i Ziemowita – już dziś!

5
Share

Nagłe przyspieszenie na Zabranieckiej: w weekend ZDM robi frezowanie odcinka tej ulicy od budowy Trasy Świętokrzyskiej aż do Naczelnikowskiej.

 

To dobra wiadomość, choć pojawiła się niespodziewanie. Jeszcze miesiąc temu odcinek Naczelnikowska – Zabraniecka znajdował się na „liście rezerwowej” drogowców, do realizacji na samym końcu, gdyby znalazły się dodatkowe pieniądze. Pisaliśmy wtedy na targowek.info, że mocno liczymy, że ten remont przeskoczy z listy rezerwowej do faktycznej realizacji – gdyż bez tego zaraz po zjeździe z Trasy Świętkorzyskiej będą się od razu tworzyły gigantyczne korki.

No i „rzutem na taśmę” udało się. Jak podało przed chwilą ZDM, w ten weekend nową nawierzchnię otrzyma ciąg ulic Zabraniecka – Rybieńska – Naczelnikowska na odcinku od Zabranieckiej 65 (granica robót ZMID przy Trasie Świętokrzyskiej) do skrzyżowania z ul. Księcia Ziemowita. Wymieniona zostanie nie tylko straszliwie zniszczona nawierzchnia jezdni, ale również chodniki.

W związku z pracami remontowany odcinek będzie całkowicie zamknięty dla ruchu – wraz ze skrzyżowaniem Naczelnikowska – Księcia Ziemowita.

Roboty rozpoczną się już dziś, 31 marca, o godz. 22.00 i potrwają do poniedziałku 3 kwietnia do 4.00 rano.

Objazd dla samochodów i autobusów został wyznaczony ulicami: gen. T. Rozwadowskiego, Rzeczna i Księżnej Anny.

Dzięki takiemu przyspieszeniu drogowcom udało się w ostatniej chwili skoordynować frezowanie z budową nowego skrzyżowania ul. Zabranieckiej i Trasy Świętokrzyskiej, realizowaną przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Jak już pisaliśmy przed kilkoma dniami, opóźniony remont tamtego fragmentu Zabranieckiej zostanie ostatecznie zakończony w poniedziałek 3 kwietnia.

Czyli: w najbliższy poniedziałek o świcie zostanie oddana do ruchu cała ulica Zabraniecka pomiędzy Księcia Ziemowita a Księżnej Anny. 3 kwietnia rano – po dokładnie ośmiomiesięcznej przerwie – wrócą na tę ulicę na stałe trasy linie autobusowe 138 i N16.

 

zdjęcie na górze: robotnicy kładą nową nawierzchnie na ul. Zabranieckiej / fot. ZMID

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx