Animatorzy Rewitalizacji na Targówku | targowek.info

Zapytaj ich o rewitalizację Targówka

Ratusz powołał dwie osoby, które mają informować i zbierać opinie mieszkańców na temat rewitalizacji. Z jedną z nich możecie się spotkać już dziś. 

 

O rewitalizacji piszemy dużo i często, choć na razie to głównie plany przedstawiane przez ratusz, a mało konkretów. Powoli jednak cały program się rozkręca. Niedawno we wszystkich sześciu obszarach powołano Animatorów Rewitalizacji.

„Ich głównym zadaniem jest pomoc mieszkańcom w uzyskaniu informacji o Programie Rewitalizacji oraz ofercie kulturalnej dostępnej na danym podobszarze. Animatorzy wspierają również działania kulturalno-społeczne i pomagają instytucjom i mieszkańcom w realizacji ich projektów. Mogą także służyć pomocą w zainicjowaniu kontaktów czy rozpoczęciu współpracy pomiędzy osobami, grupami nieformalnymi, artystami, instytucjami, organizacjami oraz innymi podmiotami podejmującymi przedsięwzięcia kulturalno-społeczne” – tak to przedstawia ratusz.

W naszej dzielnicy animatorki są dwie: Weronika Chodacz na Targówku Mieszkaniowym i Krystyna Kozioł na Fabrycznym. Ta pierwsza ma dyżur już dziś o godz. 17 w bibliotece przy Kuflewskiej 6.

– Wspieram pomysły mieszkanek i mieszkańców na zmiany w dzielnicy. Pomagam w zaplanowaniu i przeprowadzeniu inicjatywy społecznej lub kulturalnej na Targówku Mieszkaniowym. Dowiaduję się o wydarzeniach kulturalnych i wymieniam informacjami o tym, co dzieje się w prawobrzeżnej części Warszawy. Pomogę nawiązać kontakt z osobami, które prowadzą już własne działania. Interesuje mnie wszystko związane z dziedzictwem Targówka Mieszkaniowego i zawsze chętnie o tym rozmawiam – zachęca Weronika Chodacz do wizyty.

*

Namiary do Animatorów Rewitalizacji na Targówku:


Weronika Chodacz

Targówek Mieszkaniowy 

Weronika Chodacz, rewitalizacja.weronika@gmail.com

Dyżury: Wtorki, godz. 17:00-19:00, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 64, ul. Kuflewska 6, I piętro


Targówek Fabryczny

Krystyna Kozioł. rewitalizacja.krystyna@gmail.com

Dyżury: Niedziele, godz. 12:00-14:00, Kancelaria parafialna, Parafia Rzymskokatolicka p.w. Zmartwychwstania Pańskiego, ul. Księcia Ziemowita 39

zdjęcie na górze jest archiwalne – dziś kamienice na ul. Święciańskiej wyglądają już lepiej /fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

2 komentarzy na temat “Zapytaj ich o rewitalizację Targówka

  • 29 marca 2017 o godz. 15:03

    Szanowny Autorze/Autorko powyższego tekstu,

    nie mam zwyczaju pozostawiania bez odpowiedzi maili – o czym wiedzą wszyscy moi bliżsi i dalsi współpracownicy. Warunek jest tylko jeden – mail musi do mnie dotrzeć. Maile nie dochodzą bądź wpadają do spamu z różnych powodów – w tym konkretnym przypadku wrzucił do spamu mail od Państwa mój program antywirusowy. Dopiero dzisiaj dowiedziałam się od znajomego z Targówka Fabrycznego, który przeczytał ten tekst, że powinnam uważnie przyjrzeć się mojej skrzynce mailowej. Na przyszłość w razie jakichkolwiek wątpliwości spowodowanych moim rzekomym ignorowaniem maila z redakcji targowek.info, uprzejmie proszę dzwonić pod nr 667 447 474. Numer mojego telefonu od dawna zresztą jest w posiadaniu praktycznie każdego z dobrze znanych redakcji targowek.info, jak sądzę, społeczników z Targówka Fabrycznego czy też członków Rady Osiedla. Naprawdę łatwo o kontakt ze mną, jeśli ma się wolę i chęci. Do czego szczerze i serdecznie zapraszam. :-) Pozdrawiam. Krystyna Kozioł, Animatorka Kulturalno-Społeczna na Targówku Fabrycznym.

  • 29 marca 2017 o godz. 22:38

    Super Krysiu potwierdzam twoje slowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.