Zawalonym murem gimnazjum zajmie się prokuratura

5
Share

Nie milkną echa czwartkowej burzy nad Warszawą. Kto jest winien uszkodzenia 21 samochodów?

 

Zbudowany z białej cegły długi mur, oddzielający boisko gimnazjum nr 145 od parkingu społecznego pomiędzy ulicami Krasiczyńską i Malborską, runął w czwartek podczas pierwszej wiosennej burzy tego roku. Cegły poleciały na zaparkowane w równym rządku samochody. 21 aut zostało uszkodzonych – mają wgniecione blachy i powybijane szyby.

Bezpośrednim sprawcą była oczywiście wichura podczas burzy – ale ceglane mury powinny wytrzymywać i większe zawirowania…

Jak dowiedział się portal TVNWarszawa, sprawa zawalonego muru na Bródnie trafi do prokuratury. Zgłasza ją tam nadzór budowlany, który nie ma wątpliwości (po burzy chyba nikt ich nie ma), że ściana z cegieł została nieprawidłowo wykonana.

Mur powstał 11 lat temu, żeby ogrodzić świeżo wyremontowane szkolne boisko od parkingu społecznego. Postawiło go gimnazjum im. Jana Pawła (wkrótce Szkoła Podstawowa nr 380), na którego terenie mur stoi. Kto był wykonawcą tej fuszerki – to właśnie mają sprawdzić służby.

– Wszystkie osoby, które zostały poszkodowane prosimy, by zwracały się bezpośrednio do dyrekcji placówki edukacyjnej. Przez ubezpieczyciela zostały tam przesłane specjalne formularze. Trzeba je będzie wypełnić. Zakładam, że z odszkodowaniami nie powinno być jakichkolwiek problemów – powiedział TVNWarszawa Rafał Lasota, rzecznik urzędu dzielnicy Targówek (cały artykuł tutaj).

Przy okazji można się zastanowić, czy ceglany mur w tym miejscu jest w ogóle potrzebny – tuż obok niego stoi przecież dwukrotnie wyższa siatka „wyłapująca” wysokie piłki z boiska. Siatka przetrwała burzę bez problemu.

Co ciekawe, kierowcy cały czas nie zabierają przywalonych cegłami samochodów. Dziś rano stały dokładnie tak samo, jak w czwartek. Możliwe, że czekają na wizytę przedstawicieli ubezpieczyciela.

Na pewno trzeba też rozebrać pozostałą część muru, zanim podczas następnej wichury spadnie na przechodniów. Na razie pozostałości podparto drewnianym wzmocnieniem, ale to chyba nie jest docelowe rozwiązanie…?

zdjęcia targowek.info

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx