Zawalonym murem gimnazjum zajmie się prokuratura | targowek.info

Zawalonym murem gimnazjum zajmie się prokuratura

Nie milkną echa czwartkowej burzy nad Warszawą. Kto jest winien uszkodzenia 21 samochodów?

 

Zbudowany z białej cegły długi mur, oddzielający boisko gimnazjum nr 145 od parkingu społecznego pomiędzy ulicami Krasiczyńską i Malborską, runął w czwartek podczas pierwszej wiosennej burzy tego roku. Cegły poleciały na zaparkowane w równym rządku samochody. 21 aut zostało uszkodzonych – mają wgniecione blachy i powybijane szyby.

Bezpośrednim sprawcą była oczywiście wichura podczas burzy – ale ceglane mury powinny wytrzymywać i większe zawirowania…

Jak dowiedział się portal TVNWarszawa, sprawa zawalonego muru na Bródnie trafi do prokuratury. Zgłasza ją tam nadzór budowlany, który nie ma wątpliwości (po burzy chyba nikt ich nie ma), że ściana z cegieł została nieprawidłowo wykonana.

Mur powstał 11 lat temu, żeby ogrodzić świeżo wyremontowane szkolne boisko od parkingu społecznego. Postawiło go gimnazjum im. Jana Pawła (wkrótce Szkoła Podstawowa nr 380), na którego terenie mur stoi. Kto był wykonawcą tej fuszerki – to właśnie mają sprawdzić służby.

– Wszystkie osoby, które zostały poszkodowane prosimy, by zwracały się bezpośrednio do dyrekcji placówki edukacyjnej. Przez ubezpieczyciela zostały tam przesłane specjalne formularze. Trzeba je będzie wypełnić. Zakładam, że z odszkodowaniami nie powinno być jakichkolwiek problemów – powiedział TVNWarszawa Rafał Lasota, rzecznik urzędu dzielnicy Targówek (cały artykuł tutaj).

Przy okazji można się zastanowić, czy ceglany mur w tym miejscu jest w ogóle potrzebny – tuż obok niego stoi przecież dwukrotnie wyższa siatka „wyłapująca” wysokie piłki z boiska. Siatka przetrwała burzę bez problemu.

Co ciekawe, kierowcy cały czas nie zabierają przywalonych cegłami samochodów. Dziś rano stały dokładnie tak samo, jak w czwartek. Możliwe, że czekają na wizytę przedstawicieli ubezpieczyciela.

Na pewno trzeba też rozebrać pozostałą część muru, zanim podczas następnej wichury spadnie na przechodniów. Na razie pozostałości podparto drewnianym wzmocnieniem, ale to chyba nie jest docelowe rozwiązanie…?

zdjęcia targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Zawalonym murem gimnazjum zajmie się prokuratura

 • 4 marca 2017 o godz. 15:42

  Runął już ostatni mur między nami :-)

 • 4 marca 2017 o godz. 16:13

  Może nie tyle istotne kto był wykonawcą tej fuszerki, ile kto ją odebrał. Pociągnąć do odpowiedzialności inspektora nadzoru, który się podpisał pod wykonaną robotą. Ciekawe czy pojawił się chociaż raz na budowie, gdy mur wznoszono? Dziś inspektorzy podpisują się pod byle czym, a potem mamy efekt w postaci pękających ścian w mieszkaniach, fatalnej jakości drogach…

 • 4 marca 2017 o godz. 18:31

  The Wall
  Pink Floyd

 • 5 marca 2017 o godz. 00:08

  Jaki kraj, taki mu berliński.

 • 5 marca 2017 o godz. 19:10

  najpierw władze Targowka w 1997 roku zabrały dzieciom z tej szkoły kawał boiska i „urządziły” tam parking, potem szkoła odgrodziła resztę boiska murem od smrodu samochodów: i słusznie, tylko bałwan nie wie, że samochody nie mogą parkować tuż pod placem zabaw czy sportu dla dzieci……….spaliny groźne dla zdrowia unoszą się nie tylko w powietrzu, ale na stałe wnikają też w glebę i trawę………………..teraz ten wypadek z rozwalonym murem!, dobrze, że mur w samochody przywalił a nie w dzieci…………. Sytuacja powtarza się przy Przedszkolu na Suwalskiej 26, za cichą zgodą p, Dyrektor parkan przedszkola i plac zabaw dla maluszków ze wszech stron władze SM „Bródno” za zgodą ich działacza i jednocześnie burmistrza Targówka S> W> Antonika, otoczyły miejscami parkingowymi. Wycięły okoliczne stare drzewa. Przedszkolaczki, póki muru nie ma, będą bawić się „bezpiecznie” wdychając spaliny………a cała ta pierestrojka dlatego, że na pobliskim wielkim parkingu tyle lat służącym Spółdzielcom,demokratyczna władzuchna SM Brodno i burmistrz Antonik,chcą postawić blok, więc nie licząc się z nikim i z niczym, bez zgody Spółdzielców, nawet nie patrząc na dobro dzieci, wpychają miejsca parkingowe pod przedszkole, szkołę, okna bloków………………..Jestem za likwidacją spółdzielni mieszkaniowych zniewalających miliony Spółdzielców……………jestem za likwidacją olbrzymiej grupy upolitycznionych radnych -bezradnych w Warszawie, wystarczy Rada Warszawy…………..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.