Dziś blokada ulicy Łodygowej

38
Share

Po południu część mieszkańców chce protestować przeciwko skali planowanego remontu ulicy.

 

Plany odwlekanej od blisko 10 lat przebudowy ulicy Łodygowej na Zaciszu znane są od dawna, lecz im bliżej realnego rozpoczęcia remontu tej ulicy, tym temat robi się gorętszy. Wyremontowana Łodygowa m.in. będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy w obu kierunkach, zaplanowano też ścieżki rowerowe z obu stron ulicy oraz zatokę autobusową – i żeby to wszystko zmieścić, trzeba będzie zlikwidować kilkadziesiąt miejsc parkingowych w okolicach nowego osiedla „Wyspowa 1”.

Właśnie to jest obecnie przedmiotem największych protestów mieszkańcow Wyspowej. M.in. napisali oni w tej kwestii pismo do wojewody mazowieckiego, jednak nie otrzymali odpowiedzi. Najnowszym pomysłem walczących o pozostawienie miejsc parkingowych jest blokada ulicy, do której ma dojść już dzisiaj.

Zgodnie z zapowiedzią organizatorów, protest zacznie się w piątek 21 kwietnia, o godzinie 17:30 na skrzyżowaniu ul. Łodygowej z Wyspową i Potulicką. Mieszkańcy zamierzają non stop przechodzić przez pasy na Łodygowej blokując ruch samochodów i tylko raz na 15 minut na chwilę je odblokowując.

Organizatorzy podają, że protest jest oficjalnie zgłoszony i dostał zgodę władz miasta, ale w komunikacie Urzędu m.s.t. Warszawy o najbliższych zgromadzeniach publicznych w całym mieście nie ma o nim ani słowa.

Niezależnie czy dzisiejszy protest się uda, czy nie, do remontu, którego rozpoczęcie jest obecnie wreszcie realnie zaplanowane na drugą połowę 2017 roku, wcale jeszcze nie musi dojść.

Po otwarciu kopert w przetargu na wykonawcę przebudowy Łodygowej okazało się bowiem, że chętne firmy zaproponowały ceny od 36 mln do 51 mln zł, podczas gdy według wyliczeń drogowców inwestycja miała kosztować minimum 57 mln zł. Drogowcy teraz więc sprawdzają skąd takie niskie ceny. Natomiast równocześnie wojewoda znalazł nieprawidłowości i braki w projekcie budowlanym i zażądał ich usunięcia. Kiedy to się stanie i jakie będą tego skutki – nie wiadomo.

 

Tak ma wyglądać szeroka Łodygowa po remoncie / wizualizacja ZMID

 

zdjęcie na górze: Łodygowa przed remontem /fot. archiwum targowek.info

38
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx