Kto posprząta Kanałek Bródnowski?

5
Share

Zmienił się zarządca Kanału Bródnowskiego. Jeszcze nie wiemy czy to dobrze czy źle, ale nie zaszkodzi przypomnieć mu, że kanał trzeba posprzątać. Liczymy na Waszą pomoc. 

 

W kanałku pojawiły się już pierwsze w tym roku młode kaczki (zdjęcie na górze), ale niestety pływają wśród śmieci. Podczas krótkiego spaceru naliczyliśmy m.in. kilkadziesiąt plastikowych butelek, torebki i jeden kineskop od telewizora.

Kaczki jeszcze o tym nie wiedzą, ale w tym roku skarg i próśb o posprzątanie nie ma już sensu pisać do urzędu dzielnicy. Zmienił się opiekun kanału. Od 2017 roku utrzymaniem i konserwacją Kanału Bródnowskiego oraz Kanału Zaciszańskiego zajmuje się Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

To nowa jednostka, w której mają pracować specjaliści od zieleni. Siedzibę mają wprawdzie daleko, bo aż na Mokotowie, ale miejmy nadzieję, że będą lepiej dbać o kanałek niż dotychczas. Urząd dzielnicy od czasu do czasu zlecał sprzątanie i wycinanie chwastów, ale zdecydowanie za rzadko.

Pilną potrzebę posprząania można zgłaszać do Zarządu Zieleni i liczymy, że w tym pomożecie. Czym więcej zgłoszeń, tym większa szansa, że się tym zajmą.

Nr tel. do zarządu Zieleni: 22 277 42 00, e-mail: kontakt@zzw.waw.pl
 

Kaczki w Kanałku Bródnowskim

Są kaczki, jest wiosna!

Opublikowany przez Targówek – moja dzielnica na 6 kwietnia 2017

 

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx