Kto posprząta Kanałek Bródnowski? | targowek.info

Kto posprząta Kanałek Bródnowski?

Zmienił się zarządca Kanału Bródnowskiego. Jeszcze nie wiemy czy to dobrze czy źle, ale nie zaszkodzi przypomnieć mu, że kanał trzeba posprzątać. Liczymy na Waszą pomoc. 

 

W kanałku pojawiły się już pierwsze w tym roku młode kaczki (zdjęcie na górze), ale niestety pływają wśród śmieci. Podczas krótkiego spaceru naliczyliśmy m.in. kilkadziesiąt plastikowych butelek, torebki i jeden kineskop od telewizora.

Kaczki jeszcze o tym nie wiedzą, ale w tym roku skarg i próśb o posprzątanie nie ma już sensu pisać do urzędu dzielnicy. Zmienił się opiekun kanału. Od 2017 roku utrzymaniem i konserwacją Kanału Bródnowskiego oraz Kanału Zaciszańskiego zajmuje się Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

To nowa jednostka, w której mają pracować specjaliści od zieleni. Siedzibę mają wprawdzie daleko, bo aż na Mokotowie, ale miejmy nadzieję, że będą lepiej dbać o kanałek niż dotychczas. Urząd dzielnicy od czasu do czasu zlecał sprzątanie i wycinanie chwastów, ale zdecydowanie za rzadko.

Pilną potrzebę posprząania można zgłaszać do Zarządu Zieleni i liczymy, że w tym pomożecie. Czym więcej zgłoszeń, tym większa szansa, że się tym zajmą.

Nr tel. do zarządu Zieleni: 22 277 42 00, e-mail: kontakt@zzw.waw.pl
 

Kaczki w Kanałku Bródnowskim

Są kaczki, jest wiosna!

Opublikowany przez Targówek – moja dzielnica na 6 kwietnia 2017

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Kto posprząta Kanałek Bródnowski?

 • 8 kwietnia 2017 o godz. 08:27

  Prawdopodobnie nowa jednostka Zarząd Zieleni powstała po to, aby kolejni mgr po ekologii mieli pracę za publiczne pieniądze. Jeśli na dodatek mieści się na Mokotowie, to już możemy być pewni, że do jeżeli w ogóle coś konkretnego będą robić, to w Warszawie a nie na Targówku. Tak, prawa strona Wisły to dla wszelkich włodarzy z drugiej strony Wisły to nie Warszawa, w najlepszym przypadku Warszawa B. Zresztą łatwo się wymigają od wszelkich działań: przecież tu mieszka hołota, gorszy sort ludzi i pijaków, którzy z promenady nad kanałkiem zrobili sobie melinę. Niestety po części racja. A ten kineskop od telewizora już zdobywa popularność od tygodni. W marcu widziałem go ułożonego na śmietniku przy kanałku. Ustawa śmieciowa widocznie działa dobrze w zakresie większych opłat za śmieci – gorzej z ich wywozem.

 • 8 kwietnia 2017 o godz. 11:13

  Masa nowych urzędasów, radnych, specyalystów, a sprzątać nie ma komu. Najwyżej pogoni się dzieciaki na dzień ziemi, żeby posprzątały po dorosłych- brudasach. A nad kanałkiem zróbcie więcej ławek, będzie więcej libacji i rzucania po pijaku butelek do wody, choć obok stoją śmietniki. I nie liczcie, że zajrzy tam straż miejska, bo oni kilka razy bezczelnie OLALI zgłoszenia.

 • 9 kwietnia 2017 o godz. 21:38

  Antonik?

 • 13 kwietnia 2017 o godz. 10:59

  Pracuję na Sadybie i powiem Wam że tu brudasy są nie mniejsze niż na Targówku! Powiem wprost :dużo gorsze!!! To Wasza wina że dajecie sobie wmówić że jesteście „gorszym sortem”.

  Podam przykład :

  Na Mokotowie po wigilijnej mszy na klatce schodowej powstała kłótnia sąsiedzka i walka na noże. 1 zabity 3 rannych od kosy. Jakoś nikt kompleksów na Mokotowie nie ma z tego tytułu chociaż tam wyjmowanie noży na sąsiedzkie rozmowy nie jest niczym nadzwyczajnym obyczajowo. Gdyby coś takiego było na Targówku kazano by Wam chodzić na czworakach i zamknięto Wam mosty. To Wy jesteście lepszym sortem i nie dajcie sobie wmawiać bajek.

 • 13 kwietnia 2017 o godz. 12:39

  Odpowiadając na Pani e-maila w sprawie uporządkowania Kanału Bródnowskiego poprzez usunięcie z jego koryta (skarp i dna) odpadów informuję, że w ramach zawartej z firmą SUEZ Polska sp. z o.o. umowy na interwencyjne sprzątanie wykreślonych przez Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie, z ewidencji wód i urządzeń melioracji wodnych oraz zmeliorowanych gruntów, kanałów, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy zlecił wykonanie stosownych prac porządkowych m.in. w obrębie Kanału Bródnowskiego. Roboty porządkowe wykonane będą do końca tygodnia.

  Pozdrawiam
  Monika Wasilewska-Lech
  Główny Specjalista
  Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.