Które ulice powstaną za most Krasińskiego? Znamy szczegóły | targowek.info

Które ulice powstaną za most Krasińskiego? Znamy szczegóły

Nowotrocka powinna powstać od razu od św. Wincentego do Radzymińskiej – rekomendują eksperci w analizie zamówionej przez ratusz. Czy to wystarczy jako rekompensata za most Krasińskiego?  

 

Mostu i trasy Krasińskiego nie będzie w ciągu najbliższych 10 lat, a zapewne nie będzie nigdy, jeśli radykalnie nie zmieni się warszawska polityka. W zamian  rządząca miastem Platforma Obywatelska zdecydowała, żeby przeznaczyć na poprawę warunków drogowych na Targówku 80 mln zł. Niewiele, jeśli wziąć pod uwagę, że Białołęka na tory i tramwaje dostaje ponad 300 mln zł…

A z tych 80 mln zł na drogi pójdzie tak naprawdę tylko niewiele ponad 40 mln zł. Eksperci w zamówionej przez ratusz analizie proponują resztę przeznaczyć na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych i budowę ścieżek rowerowych.

Z rozwiązań drogowych analizowano 10 wariantów, rekomendowano do wybudowania sześć – „na szczęście” wszystkie naprawdę ważne dla tej części dzielnicy:

 1. ciąg ulic Codzienna – Łokietka – Pratulińska (czyli prowadzący do metra szlak od ul. Młodzieńczej do Handlowej)
 2. ulica Nowotrocka (ważna droga oczekiwana od kilkudziesięciu lat, wciąż odsuwana „do świętego nigdy”)
 3. przedłużenie ul. Samarytanka do św. Wincentego (obecnie asfalt na Samarytanka kończy się przy ul. Korzona, dalej do św. Wincentego prowadzi bita dziurawa droga)
 4. przedłużenie ul. Rolanda do przyszłej Nowotrockiej (króciutki odcinek) wraz z przebudową skrzyżowania Rolanda i Gilarskiej w rondo (nowość!)
 5. generalny remont i budowa nowego odcinka ul. Księcia Ziemowita (najbardziej „reprezentacyjnej” ulicy Targówka Fabrycznego)
 6.  generalny remont ulicy Bukowieckiej (łączącej ul. Radzymińską z Elsnerowem, przez przejazd kolejowy)

 

Te ulice mają powstać na Targówku / rys. Transeko dla ZTM

 

Nowotrocka ma znacznie odciążyć równoległe ulice: Trocką i Gilarską. Widać to dobrze na tym rysunku z analizy. To jest prognozowany ruch samochodowy na godzinę. Na czerwono – o tyle wzrośnie, na zielono – o tyle zmaleje.

 

materiały Transeko dla ZTM

 

Można się obawiać o przepustowość skrzyżowania Nowotrockiej ze św. Wincentego, tym bardziej że pojawi się tam też tramwaj.

To były całkiem pozytywne wiadomości, teraz znacznie gorsze: realizacja powyższych projektów planowana jest dopiero po wybudowaniu obwodnicy Śródmieścia (od ronda Wiatraczna do Żaba), modernizacji Łodygowej oraz poszerzeniu św. Wincentego (o buspas). A na te trzy główne inwestycje (oprócz Łodygowej) wciąż do końca nie ma jednak pieniędzy – więc szybko nie powstaną…

Realny efekt więc będzie taki, że dostaniemy na Targówku spalarnię śmieci, metro w pakiecie z tysiącami kierowców dojeżdżających do niego z podwarszawskich miejscowości, a w zamian tylko kolejne obietnice budowy dróg.

 

Na zdjęciu ul. Gilarska – w tym miejscu odbije od niej Nowotrocka, która pobiegnie między Zaciszem a Targówkiem / fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Które ulice powstaną za most Krasińskiego? Znamy szczegóły

 • 3 kwietnia 2017 o godz. 10:04

  żenada…

 • 3 kwietnia 2017 o godz. 10:14

  Dobrze że nie zrobią Blokowej od Kondratowicza do Codziennej. Coraz więcej samochodów na Zaciszu. Codziennej nie da się w szczycie przeskoczyć, zrobiła się z niej Radzymińska bis, gdzie każdy wyciska ile fabryka dała. Strach pomyśleć co będzie po połączeniu z Łokietka i otwarciu metra.

 • 3 kwietnia 2017 o godz. 13:02

  hahahaha ulice za most :D Nowotrocka to jest kpina. Nabudowali nowych osiedli na polu PGR i będą drogę robić do jednopasmowej Sw. wincentego .. przeciez to idiotyzm

 • 3 kwietnia 2017 o godz. 13:05

  Brawo dla AUTORA ayrtykułu. W końcu poprawny wydzwięk w temacie dróg i tego co sie dzieje u nas w dzielniicy. Czeka nas nie PARALIŻ ale KATASTROFA. Nie wyjedziesz z Bródna w żadną stronę, Rondo Żaba, Św. wincentego, Matki Teresy, Gilarska to wszystko JUZ STOI!!!!!! Tylko nie piszcie o rowerach bo ja nie bedę z Targówka do Wilanowa na rowerze jeździł….. mimo ze uwielbiam rowery

 • 3 kwietnia 2017 o godz. 14:01

  a władze dzielnicy co mają do powiedzenia w temacie? Otrąbią budowę dróżki na Zaciszu jako sukces?

 • 3 kwietnia 2017 o godz. 14:56

  do mmm: władze dzielnicy mają nabitę kabzę przez deweloperów ….. maja tyle, że nie mają gdzie chować, więc juz nawet nie muszą trąbić, że posadzili drzewko :)

 • 3 kwietnia 2017 o godz. 15:15

  Za 5 lat Targówek będzie miał 5 stacji metra.

 • 3 kwietnia 2017 o godz. 16:55

  Brak mi słów. Zamiast wzmocnienia komunikacji dostaniemy spalarnie i masakryczne korki… poważnie zastanowię sie nad wyprowadzką z Bródna

 • 3 kwietnia 2017 o godz. 17:01

  Ale chwila bonja czegos z tego artykułu nie lapie.
  Ma byc 80 mln na drogi, te 6 rekomendowanych tak?

  I na koncu artukulu jest ze to wszystko dopiero jak bedzie obwodnica srodmiescia? Dobrze zrozumialem?
  Przeciz to za 20 lat. Od Wiatraka do Zaby to noe wiem czy wnuki dozyją. O czym mowa jak teraz nawet nie ma w planach pociągnięcia od radzyminskoejdo zaby kawalka

 • 3 kwietnia 2017 o godz. 18:33

  przedłużą ul Samarytanki do Św. Wincentego???

 • 3 kwietnia 2017 o godz. 21:17

  NIE TRAĆCIE DUCHA PLATFORMA I TAK WAS WY….CHA.

 • 5 kwietnia 2017 o godz. 16:56

  Pomysł elegancki, może wsiuny w koncu przerzucą się na komunikacje miejską, ja rozumiem, że po wsi to łatwiej furą… ale w mieście autobusy.. metro.. tramwaje..

 • 17 sierpnia 2017 o godz. 14:09

  Czy jest w planach połączenie ulicy Swojskiej z ulicą Chełmżyńską?
  Połączenie to rozładowałoby korki w kierunku Ząbek .

 • 12 października 2017 o godz. 17:32

  Po co Nowotrocka? Ja tak się zastanawiam nad zakupem mieszkania na Nowym Targówku, ze względu na metro. Trochę nie rozumiem po co tam ta ul. Nowotrocka miałaby powstać. przecież jest fajny ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż tego kanału można rowerkiem na metro się przejechać, po co tam samochody? Potem z metra w 15 min a Rondo Daszyńskiego do Nowego Mordoru?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.