Tak ma wyglądać TBS przy Korzona | targowek.info

Tak ma wyglądać TBS przy Korzona

Ratusz eksperymentuje na Targówku. We wtorek podpisano umowę na budowę budynku TBS w nowej formule. Jak wszystko się uda, to przy ul. Korzona za półtora roku zamieszkają 64 rodziny. 

 

O budowa tego TBS informowaliśmy już dawno, we wtorek spółka Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Północ podpisała umowę z wykonawcą, firmą DORBUD. To oznacza, że lada moment zacznie się budowa.

Koszt przedsięwzięcia to 12 mln zł. Mieszkania mają być przeznaczone przede wszystkim do rodzin z dziećmi, osób z niepełnosprawnościami, seniorów. Chodzi o osoby, które nie mogą pozwolić sobie na komercyjny kredyt, ale zarabiają „za dużo”, żeby dostać mieszkanie komunalne.

Budynek dla takich właśnie rodzin ma stanąć przy ul. Korzona, na wąskiej działce zaraz przy Trockiej – na przeciwko przedszkola im. Króla Maciusia.

Dla kogo TBS przy Korzona

45 mieszkań zostanie przeznaczonych na wynajem dla mieszkańców, którzy nieznacznie (do 10%) przekraczają kryterium dochodowe, aby otrzymać mieszkanie komunalne. Te mieszkania warszawiacy będą wynajmować bezpośrednio od miasta. Pozostałe 19 lokali TBS Warszawa Północ wynajmie osobom wskazanym przez stołeczny ratusz – zgodnie z założeniami programu Mieszkania2030, będą to warszawiacy, którzy przekraczają kryterium dochodowe do otrzymania mieszkania komunalnego o 10-40%.

Kryterium dochodowe w 2016 roku na lokal komunalny w Warszawie wynosiło:

 • 1412,10 zł – w przypadku gospodarstwa wieloosobowego
 • 1941,63 zł –  w przypadku gospodarstwa jednoosobowego lub matki samotnie wychowującej dziecko

Jak będzie wyglądał TBS przy Korzona

TBS przy Korzona / materiały prasowe

Budynek będzie miał pięć kondygnacji w tym podziemny garaż. 56 mieszkań z 64 zostało zaprojektowanych jako jedno i dwupokojowe, część na ostatnim piętrze będzie posiadała dodatkowo antresole o powierzchni od 11 do 14 m kw., a kilka mieszkań także tarasy między 4,5 – 6 m kw.

TBS przy Korzona / materiały prasowe

Powierzchnia mieszkań wyniesie od 27 m kw. do 75 m kw (4 pokoje + kuchnia+ łazienka+ WC). Wszystkie mieszkania na parterze będą dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Mieszkania będą wykończone. Na ścianach w pokojach będą białe tynki gipsowe, w łazienkach – glazura, na podłogach panele i gres, kuchnie wyposażone w zlewozmywak z szafką i kuchenkę elektryczną, a łazienki – w podstawową armaturę i biały montaż.

TBS przy Korzona / materiały prasowe

Zakończenie budowy jest planowane na 30 października 2018 r.

Tu ma powstać TBS Radzymińska / fot. targowek.info

Więcej TBS-ów na Targówku

Budynek przy Korzona nie będzie jedynym, który ratusz planuje w tej formule na Targówku. Kolejne mają stanąć po sąsiedzku przy Chyrowskiej (zakończenie budowy III kwartał 2019) i na Radzymińskiej na przeciwko dawnych zakładów tłuszczowych (IV kwartał 2019).

 

na pierwszym zdjęciu TBS przy ul. Korzona / materiały prasowe

PRZECZYTAJ TEŻ:

16 komentarzy na temat “Tak ma wyglądać TBS przy Korzona

 • 26 kwietnia 2017 o godz. 07:52

  Za biedni na wynajem ale na posiadanie samochodu już nie? Paranoja

 • 26 kwietnia 2017 o godz. 07:59

  Dlaczego TBS-ów nie budują na Wilanowie albo Mokotowie? Tam też kupa ziemi leży odłogiem… tylko nam chcą wcisnąć cwaniacką patologię która żeruje na pracujących…

 • 26 kwietnia 2017 o godz. 08:02

  Czy ma ktoś wiedzę, czy w innych dzielnicach też budują tyle mieszkań komunalnych?

 • 26 kwietnia 2017 o godz. 08:11

  Pytanie jakie mi się nasuwa to czy to jest jakiś wysyp mieszkań komunalnych bo jesteśmy na Targówku?
  Czy też może działanie władz Targówka by zapewnić mieszkania dla eksmitowanych lokatorów z zasobów spółdzielni Bródno lub Praga, ponieważ mieszkania lokatorskie tanio kupił znajomy królika?
  Jestem za tym by takie mieszkania komunalne były w pierwszej kolejności dla osób naprawdę potrzebujących czy to samotnych rodziców z dziećmi, osób niepełnosprawnych.
  Miasto ma na Targówku teraz wybudować 3 takie budynki, dzielnica buduje 1 na Odrowąża.
  Może ktoś z dzielnicy lub miasta by się wypowiedział jak Targówek wygląda pod kątem mieszkań komunalnych na tle innych dzielnic Warszawy? Możliwe że jest tych mieszkań faktycznie za mało.

 • 26 kwietnia 2017 o godz. 09:23

  Ciekawe kto te mieszkania dostanie i kiedy były zapisy. Ja składałem podanie o mieszkanie komunalne kilka lat temu ale dostaliśmy odpowiedź, że mamy za „duże dochody” o jakieś 200-300 zł. Czyli teraz może byśmy pasowali ale pewnie zostaliśmy od razu skreśleni. Z drugiej strony kryteria dochodowe są strasznie niskie. Przecież żeby wynająć TBS trzeba wpłacić 30 % wartości mieszkania (ok. 100 000 zł) a do tego mieć minimum 2800 zł na osobę w rodzinie. A tu Pani Prezydent mówi, że TBS są dla tych co tylko nieznacznie przekroczą próg dochodowy. No to jakie są w końcu kryteria? Rodzinne i przyjacielskie?

 • 26 kwietnia 2017 o godz. 09:56

  Mmm: czytaj uważnie. Za biedni na kupno ale mogący sobie pozwolić na wynajem. Taka jest grupa docelowa. Poza tym samochód można kupić za kilka tysięcy i nie jest to żaden luksus.

 • 26 kwietnia 2017 o godz. 10:56

  Rst
  Za biedni za kredyt ? Ojej. Zobacz jaki jest problem z parkowaniem w dzielnicy a tu dostaną garaże podziemne na swoje blachosmrody z pięciu składane

 • 26 kwietnia 2017 o godz. 10:57

  Rst
  Koszt wynajęcia mieszkania jest porównywalny z ratą kredytu wiec na jedno wychodzi

 • 26 kwietnia 2017 o godz. 11:57

  kolejne osiedla hahaahahah . Dokladnie na mieszkania nie mają, ale samochody to po dwa będą.

  Chcą nas zabudować , getto w XXI wieku .

 • 26 kwietnia 2017 o godz. 17:07

  Garaż, anyresole? Hahahaha i co jeszcze.
  kpina z podatnikow

 • 26 kwietnia 2017 o godz. 19:53

  A co tam byście innego w sumie chcieli, obecnie tam stoi wyłączona z użytku rudera więc i tak żadna strata. Bardziej bym się martwił o tereny po dawnym ZPT, gdzie jest kawał dużego placu na którym mogłoby powstać coś fajnego powstać dla mieszkańców

 • 28 kwietnia 2017 o godz. 02:32

  Fajnie, że budują na terenach przejętych dekretem Bieruta, a prawowitych właścicieli i ich spadkobierców mają gdzieś. Mimo, że do tej pory te teryny są przez dawnych właścicieli i ich spadkobierców używane.

 • 7 lipca 2017 o godz. 09:48

  Znam osobiście wiele osób, które mają po 2-3 samochody, zarobki powyżej 6 tys netto, a starają się o takie mieszkania, biorąc umowę na słabą pensję, a wszystkie dobra materialne zapisują na rodzinę. Dostają sobie takie mieszkanko i gitara gra, bo płacą 1/3 tego co człowiek, który pracuje ciężko, żeby w ogóle się utrzymać, a musi kombinować. Mieszkania komunalne to też podejrzewam, że na 100 mieszkań tylko 50 jest dla tych z kolejki, a resztę wykupują sobie urzędasy.

  Co do niepełnosprawnych (nie generalizując) ale znam osobiście również niepełnosprawne osoby, które żyją w związkach z osobą też niepełnosprawną (nie wiadomo czy na pewno, bo kartę inwalidzką nie trudno załatwić pewnie) dostają po mieszkaniu na osobę i jedno wynajmują, a w drugim mieszkają i jeszcze narzekają, że mieszkanie nieduże, że nie po remoncie, że przecież jeszcze powinni im remont zrobić tam pod nich.. śmiech na sali. Nikt tego nie sprawdza, bo liczy się tylko papier o zarobku, a nie stan faktyczny.

  Pozdrawiam

 • 9 kwietnia 2019 o godz. 15:09

  Mieszkam na targowku jestem oburzona tym wszystkim mam mieszkanie. 60 m i czynsz płace 950zł jest to bardzo duzo w poruwnaniu ze społdzielczymi mam 59lat noga mi sie podwineła straciłam prace . dług rozłozono mi na raty po 400zl wiec
  płace1350 zl ok ale mam okna do wymiany i nie bo mam dług jak go spłace

 • 9 kwietnia 2019 o godz. 15:15

  To beda wymienione a okna wylatuja z framug niebezpieczne dla przechodniow a ja nawet nie moge ich umyc bo sie boje ze wypadna czyje sie jak bym mieszkała w barakach chociasz tam chyba sa lepsze i wszystko jest ok a przeciesz pewnie nie małe pieniadze biora za odsetki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.