Zaczęła się przebudowa najniebezpieczniejszego skrzyżowania Bródna

14
Share

Wkrótce będą tu zakazy skrętów w lewo i zawrotka. Ale czy będą też potężne korki?

 

Chodzi oczywiście o skrzyżowanie ulic Kondratowicza, Rembielińskiej i Bazyliańskiej. Regularnie w tym miejscu dochodzi do wypadków i kolizji. Samochodowe (i samochodowo-tramwajowe) stłuczki są tu niemal codziennie, przed rokiem wydarzył się też wypadek śmiertelny.

 

Jeden z wypadków na skrzyżowaniu Kondratowicza i Rembielińskiej /fot. archiwum targowek.info

 

W lecie zeszłego Zarząd Dróg Miejskich przedstawił projekt przebudowy tego niebezpiecznego skrzyżowania, a władze Warszawy przyznały pieniędze na remont. Roboty właśnie ruszyły.

Co się zmieni na tym skrzyżowaniu? Dużo – chociaż wcale nie jesteśmy pewni, czy wszystko na lepsze.

Ogłoszony przez ZDM projekt przebudowy już w zeszłym roku wzbudził spore kontrowersje. Przypomnijmy, że skasowane zostaną dwa skręty w lewo: z Bazyliańskiej w kierunku Annopolu i z Rembielińskiej w Bazyliańską. W zamian kierowcy z obu tych ulic pojadą na ul. Kondratowicza na nową zawrotkę z wydzielonym pasem do zawracania (a więc np. jadąc Remblieńską od Galerii Renova trzeba będzie skręcić w prawo w Kondratowicza, tam zawrócić i dopiero pojechać prosto w Bazyliańską).

 

ZOBACZ PROJEKT PRZEBUDOWY SKRZYŻOWANIA REMBIELIŃSKIEJ, KONDRATOWICZA I BAZYLIAŃSKIEJ

 

Urzędnicy są z tego projektu bardzo zadowoleni i mimo krytycznych głosów nic w nie zmienili. Pani Anna Golas z ZDM potwierdziła nam wczoraj, że przebudowa skrzyżowania Kondratowicza, Rembielińskiej i Bazyliańskiej jest prowadzona zgodnie w powyższym planem.

To oznacza, że już wkrótce pokonanie tego miejsca dla skręcających w lewo znacznie się wydłuży (z jednego cyklu świateł do co najmniej dwóch, a najpewniej trzech cykli), zaś na zawrotce (na której auta z dwóch różnych kierunków zostaną ściśnięte na jednym pasie) prawdopodobnie regularnie będą robiły się korki.

Kiedy tak się stanie? Urzędnicy sami jeszcze nie wiedzą. – W tym momencie jest za wcześnie, by mówić o terminie zakończenia przebudowy – informuje Anna Golas z ZDM.

Prace jednak toczą się szybko – wczoraj koparki wyraźnie wycięły już pas ziemi wyznaczający przyszłą zawrotkę na Kondratowicza.

 

Budowa zawrotki na ul. Kondratowicza /fot. targowek.info

Budowa zawrotki na ul. Kondratowicza /fot. targowek.info

 

Czy na skrzyżowaniu Kondratowicza, Rembielińskiej i Bazyliańskiej naprawdę zrobi się bezpieczniej – nie wiemy. Wiemy natomiast, że przebudowywane właśnie miejsce nie przetrwa długo.

Władze Warszawy kilka dni temu zapowiedziały bowiem przyspieszenie budowy metra na Bródnie i jeśli te obietnice zostaną spełnione, skrzyżowanie zostanie całkowicie rozkopane już w 2018 roku, czyli raptem za kilkanaście miesięcy.

 

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx