Jak szybko dojedziesz do centrum? Sprawdź na tej mapie

10
Share

To prawdopodobnie najlepsza mapa, jaką ostatnio widzieliście w internecie. Pokazuje dokładnie, jak szybko dojedziecie komunikacją do dowolnego punktu w mieście. Targówek wypada na niej rewelacyjnie. 

 

Opublikowana właśnie mapa bazując na danych z rozkładu jazdy Zarządu Transportu Miejskiego pokazuje w ile czasu  dojedziemy z jednego do drugiego punktu Warszawy. Wystarczy kliknąć punkt docelowy, a potem najechać kursorem na miejsce, z którego chcemy jechać.

Targówek blisko centrum

Sprawdziliśmy, jak wypada w takim zestawieniu Targówek. Po wejściu na mapę domyślny cel podróży (o godz. 17 w dniu powszednim) jest ustawiony na rogu Nowego Światu i Świętokrzyskiej – to mniej więcej geograficzny środek Warszawy.  Spod Teatru Rampa jedzie się tam 25 minut, z przystanku Piotra Skargi – 17 minut. To tyle co z Żoliborza i bliskiego Mokotowa.  Już ze Stegien, Grochowa czy Szczęśliwic jedzie się dwa razy dłużej. Z Miasteczka Wilanów – nawet 45 minut, czyli 2,5 razy dłużej.

Nieprzypadkowo podajemy Wilanów, bo niedawno pokazaliśmy wam ranking popularności dzielnic, w którym Wilanów  wygrywa, a Targówek dołuje. Oczywiście nie brano w nim pod uwagę czasu dojazdu komunikacją do Śródmieścia, bo zestawienie wyglądałoby zupełnie inaczej.

Bródno też blisko do centrum

Tylko trochę gorzej od Targówka Mieszkaniowego wygląda Bródno. Rozkładowy czas dojazdu na Świętokrzyską spod ratusza na Kondratowicza to 33 minuty. Czym bliżej tramwaju, tym szybciej – spod Galerii Renova powinniśmy dojechać w 26 minut.

TVN Warszawa podaje, że mapę przygotowała osoba prywatna. Oczywiście wszystkie czasu dojazdu zgadzają się, jak nie ma korków ani blokady torów tramwajowych.

Pamiętajmy też, że nasza dzielnica, ma takie dobre osiągi PRZED wybudowaniem metra. Już za dwa lata (Targówek) i za jakieś pięć (Bródno) będziemy dojeżdżać do Śródmieścia w 13-20 minut.

Mapę możecie obejrzeć tutaj (kliknij tu). Wpisujcie w komentarzach, ile według niej zajmuje wam dojazd do pracy i czy się zgadza!

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx