Jak szybko dojedziesz do centrum? Sprawdź na tej mapie | targowek.info

Jak szybko dojedziesz do centrum? Sprawdź na tej mapie

To prawdopodobnie najlepsza mapa, jaką ostatnio widzieliście w internecie. Pokazuje dokładnie, jak szybko dojedziecie komunikacją do dowolnego punktu w mieście. Targówek wypada na niej rewelacyjnie. 

 

Opublikowana właśnie mapa bazując na danych z rozkładu jazdy Zarządu Transportu Miejskiego pokazuje w ile czasu  dojedziemy z jednego do drugiego punktu Warszawy. Wystarczy kliknąć punkt docelowy, a potem najechać kursorem na miejsce, z którego chcemy jechać.

Targówek blisko centrum

Sprawdziliśmy, jak wypada w takim zestawieniu Targówek. Po wejściu na mapę domyślny cel podróży (o godz. 17 w dniu powszednim) jest ustawiony na rogu Nowego Światu i Świętokrzyskiej – to mniej więcej geograficzny środek Warszawy.  Spod Teatru Rampa jedzie się tam 25 minut, z przystanku Piotra Skargi – 17 minut. To tyle co z Żoliborza i bliskiego Mokotowa.  Już ze Stegien, Grochowa czy Szczęśliwic jedzie się dwa razy dłużej. Z Miasteczka Wilanów – nawet 45 minut, czyli 2,5 razy dłużej.

Nieprzypadkowo podajemy Wilanów, bo niedawno pokazaliśmy wam ranking popularności dzielnic, w którym Wilanów  wygrywa, a Targówek dołuje. Oczywiście nie brano w nim pod uwagę czasu dojazdu komunikacją do Śródmieścia, bo zestawienie wyglądałoby zupełnie inaczej.

Bródno też blisko do centrum

Tylko trochę gorzej od Targówka Mieszkaniowego wygląda Bródno. Rozkładowy czas dojazdu na Świętokrzyską spod ratusza na Kondratowicza to 33 minuty. Czym bliżej tramwaju, tym szybciej – spod Galerii Renova powinniśmy dojechać w 26 minut.

TVN Warszawa podaje, że mapę przygotowała osoba prywatna. Oczywiście wszystkie czasu dojazdu zgadzają się, jak nie ma korków ani blokady torów tramwajowych.

Pamiętajmy też, że nasza dzielnica, ma takie dobre osiągi PRZED wybudowaniem metra. Już za dwa lata (Targówek) i za jakieś pięć (Bródno) będziemy dojeżdżać do Śródmieścia w 13-20 minut.

Mapę możecie obejrzeć tutaj (kliknij tu). Wpisujcie w komentarzach, ile według niej zajmuje wam dojazd do pracy i czy się zgadza!

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Jak szybko dojedziesz do centrum? Sprawdź na tej mapie

 • 26 maja 2017 o godz. 09:07

  A TERAZ QUIZ!!! JAK SZYBKO DOJEDZIESZ Z ŻUROMIŃSKIEJ DO DWORCA GDAŃSKIEGO MIĘDZY GODZINĄ 6:30 A 12?

  ODPOWIEDŹ: 20-30 MIN

  A JAK SZYBKO DOJEDZIESZ Z GDAŃSKIEGO DO RONDA STARZYŃSKIEGO? 20 MIN :)

  I TAK DALEJ I TAK DALEJ. A ILE WRAŻEŃ, ILE ZAPACHÓW, ILE LUDZI W KOCHANEJ 500. JEDEN AUTOBUS DO METRA Z BRÓDNA I TARGÓWKA!! TO JEST CHORE!!!!!!! KOREK NA ŚW. WINCENTEGO TO I O 20 JEST W STRONE ŻABY.

  TO JEST DROGOWY KRYMINAŁ!!

 • 26 maja 2017 o godz. 09:09

  HAAHA BĘDZIEMY DOJEZDZAC W 13 MINUT :D STOJĄC NA JEDNYM PASIE WZDŁUŻ CMENTARZA, WPUSZCZAJĄ SŁOIKÓW Z POLA PGR Z NOWEGO GETTA TO NA PEWNO 13 MINUT :) ODCINEK 5 METRÓW

 • 26 maja 2017 o godz. 09:44

  @Jan
  Rowerem 2x szybciej. I nie trzeba się wysilać. 15-20 km/h wystarczy.

 • 26 maja 2017 o godz. 11:02

  Skoro mapa nie uwzględnia typowych i stałych miejsc zatorów w ruchu, to… to pokazuje, że im dalej od centrum, tym dłużej się jedzie? Wydaje mi się, że ta zależność nie jest już zbytnio odkrywcza.

 • 26 maja 2017 o godz. 11:20

  Mapa pokazuje, że najszybciej dojechać z centrum do centrum. Ponadto, z niektórych obszarów leśnych do centrum szybciej niż z terenów skomunikowanych.

 • 26 maja 2017 o godz. 11:46

  Komunikacja jest wtedy dobra,gdy realizuje różne potrzeby na wielu kierunkach,a nie tylko „do Centrum”(czytaj:”do świętego metra”).
  Połączenia wewnątrz dzielnicy leżą.Połączenia międzydzielnicowe na prawej stronie Wisły,leżą i kwiczą. I żadne metro tego nie poprawi-przeciwnie.Wkrótce zacznie się kasowanie dotychczasowych połączeń „bo nie po tośmy wybudowali metro” żeby nikt nim nie jeździł. Nawet jeśli mu to nie pasuje i wydłuża czas podróży.

 • 26 maja 2017 o godz. 13:10

  z pola PGR korek, zobacz co się dzieje na prymasa przy ul. Kasprzaka ile powstaje bloków JWCONSTRUCTION, za kilka lat na terenie Ursusa ma powstać ponad 30 tys mieszkań, to samo jest na dalekim Służewcu ul. Kłobucka, blok za blokiem, a co się dzieje przy Blue city codziennie walka na zmianę pasa. Takie gadanie, zawsze można wyprowadzić się poza stolicę i dojeżdżać np. pociągiem i nie stoisz wtedy w korkach.

 • 26 maja 2017 o godz. 13:50

  A JAK SZYBKO DOJADĘ DO PRACY Z REMBIELIŃSKIEJ NA TROCKĄ?

  ODP. SAMOCHODEM – 10 MIN.

  KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ – 1 GODZINA

  ;-)

 • 29 maja 2017 o godz. 14:21

  LUDZIE! GitHub nie gryzie.
  Na mapie, w prawym górnym rogu jest okienko z linkiem do kodu źródłowego. Pisze w nim, że ‚Wizualizacja opiera się na danych rozkładowych udostępnianych przez ZTM’ – czyli na mapie nie są uwzględniane korki, warunki drogowe czy inne sytuacje losowe, a jedynie dane ZTM.

  To, że dane ZTM nie są do końca prawdziwe i nie uwzględniają wiele rzeczy, wie nawet 6-letnie dziecko, które z mamusią czekało na 145 przez 20 minut. Bo korki.

 • 29 maja 2017 o godz. 14:22

  cytat miał być w cudzysłowie, a wyszedł przecinek i apostrof.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.