Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Kondratowicza, Rembielińskiej i Bazyliańskiej

19
Share

Zakazy skrętu w lewo mają, zdaniem drogowców, poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu. Na razie wielu kierowców jeździ „po staremu”.

 

Od weekendu nie wolno skręcać w lewo na najniebezpieczniejszym skrzyżowaniu Bródna. Po trwającej półtora miesiąca przebudowie Zarząd Dróg Miejskich wprowadził tam nową organizację ruchu: obowiązuje zakaz skrętu w lewo z Bazyliańskiej w kierunku Annopolu i z Rembielińskiej w Bazyliańską.

W zamian kierowcy z obu tych ulic muszą wjechać w ul. Kondratowicza na nową zawrotkę z wydzielonym pasem do zawracania (a więc np. jadąc Remblieńską od Galerii Renova trzeba skręcić w prawo w Kondratowicza, tam zawrócić i dopiero pojechać w Bazyliańską).

Takie rozwiązanie poprawi bezpieczeństwo ruchu w rejonie skrzyżowania Kondratowicza/Rembielińska – twierdzą drogowcy, choć nie wszyscy podzielają tę opinię (dlaczego naszym zdaniem na skrzyżowaniu dalej mogą być wypadki – a na pewno będą się tworzyły korki – pisaliśmy już w zeszłym roku – kliknij i przeczytaj tutaj).

Na razie u zbiegu Kondratowicza, Rembielińskiej i Bazyliańskiej panuje podwójne zamieszanie: wielu kierowców jeździ bowiem „na pamięć”, skręcając w lewo po staremu, mimo wyraźnych znaków zakazu. Jeden z naszych czytelników zauważył wczoraj nawet tak jadącą „naukę jazdy”…

Jakie są wasze pierwsze wrażenia na temat zakazów skrętu w lewo i zawrotki na Kondratowicza?

 

zdjęcie na górze: ZDM

19
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx