Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Kondratowicza, Rembielińskiej i Bazyliańskiej | targowek.info

Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Kondratowicza, Rembielińskiej i Bazyliańskiej

Zakazy skrętu w lewo mają, zdaniem drogowców, poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu. Na razie wielu kierowców jeździ „po staremu”.

 

Od weekendu nie wolno skręcać w lewo na najniebezpieczniejszym skrzyżowaniu Bródna. Po trwającej półtora miesiąca przebudowie Zarząd Dróg Miejskich wprowadził tam nową organizację ruchu: obowiązuje zakaz skrętu w lewo z Bazyliańskiej w kierunku Annopolu i z Rembielińskiej w Bazyliańską.

W zamian kierowcy z obu tych ulic muszą wjechać w ul. Kondratowicza na nową zawrotkę z wydzielonym pasem do zawracania (a więc np. jadąc Remblieńską od Galerii Renova trzeba skręcić w prawo w Kondratowicza, tam zawrócić i dopiero pojechać w Bazyliańską).

Takie rozwiązanie poprawi bezpieczeństwo ruchu w rejonie skrzyżowania Kondratowicza/Rembielińska – twierdzą drogowcy, choć nie wszyscy podzielają tę opinię (dlaczego naszym zdaniem na skrzyżowaniu dalej mogą być wypadki – a na pewno będą się tworzyły korki – pisaliśmy już w zeszłym roku – kliknij i przeczytaj tutaj).

Na razie u zbiegu Kondratowicza, Rembielińskiej i Bazyliańskiej panuje podwójne zamieszanie: wielu kierowców jeździ bowiem „na pamięć”, skręcając w lewo po staremu, mimo wyraźnych znaków zakazu. Jeden z naszych czytelników zauważył wczoraj nawet tak jadącą „naukę jazdy”…

Jakie są wasze pierwsze wrażenia na temat zakazów skrętu w lewo i zawrotki na Kondratowicza?

 

zdjęcie na górze: ZDM

19 komentarzy na temat “Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Kondratowicza, Rembielińskiej i Bazyliańskiej

 • 29 maja 2017 o godz. 11:51

  Bzdura do kwadratu !!! Wystarczyło wyciąć krzaki z pasa zieleni rozdzielającego jezdnie. Rozumiem że tylko ja widzę tam lekki łuk i to ze krzaki ograniczają widoczność ????
  Ale zielsko najważniejsze !
  Co za idiota nasadził tego badziewia tuż przed skrzyżowaniem na łuku drogi ????

 • 29 maja 2017 o godz. 12:01

  Kasa wywalona w błoto. Zaraz i tak rozkopią całe skrzyżowanie pod budowę metra.

 • 29 maja 2017 o godz. 12:29

  W najgorszym razie, za około dwa trzy lata kiedy rozpocznie się budowa stacji metra i tak skrzyżowanie a wraz z nim ta durna organizacja ruchu przejdą do historii. W najlepszym za dwa tygodnie wielkiego chaosu i korków powróci stara organizacja. Co ciekawe niemal bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Wystarczy odkręcić kilka znaków i puszka farby.

 • 29 maja 2017 o godz. 13:30

  P A T O L O G I A to teraz bedzie

 • 29 maja 2017 o godz. 14:26

  Przecież to jest bzdura co zrobili. Będzie tyle.samo wypadków ponieważ ludzie nie będą chcieli nakładać niepotrzebnie drogi i będą jeździć „po staremu”

 • 29 maja 2017 o godz. 14:33

  Jest Ok

 • 29 maja 2017 o godz. 15:50

  Jechałem po nowemu. Na zawrotce krzaki bardziej ograniczają widocznosc niz po staremu.

  Oprócz tego, zawrotka jest poprostu niebezpieczna.

  Ale architekt kase dotal, ktos z urzedasow przytulil ktos wykonal, wszyscy zadowoleni, a kierowca sie nie liczy. Bo przeciez o jakim bezpiecznym rozwiązaniu tu mowimy.

 • 29 maja 2017 o godz. 19:42

  Jeden wielki BURDEL. Kierowcy znaki drogowe mają w d..ie. Skracają po staremu. Jadąc Kondratowicza w Bazylianska, człowiek teraz nie spodziewa się pojazdu, a tu nagle niespodzianka. BURDEL i tyle. Zrobiły się dwa lewoskrety.

 • 29 maja 2017 o godz. 21:08

  Może ta zawrotka za wąska i trochę trzeba przyciąć krzaki bo trzeba się wychylać żeby coś zobaczyć 3+

 • 30 maja 2017 o godz. 08:32

  mam pytanie: jak przejedzie pojazd uprzywilejowany jadący od bazyliańskiej czy rembielinskiej w kierunku np. Annopolu przy zakorkowanej nawrotce?

 • 30 maja 2017 o godz. 18:20

  Podjedzie dalej do skrzyżowania

 • 31 maja 2017 o godz. 10:52

  Co to za teksty ze beda wypadki bo sie nie spodziewa samochodu itp?
  Od kiedy to siebjezdzi na pamiec? Przez takich pseudo kierowcow najczesciej sa wypadki

 • 31 maja 2017 o godz. 16:02

  Policja stanie parę razy za tym skrzyżowaniem to ludzie nauczą się w końcu jak się teraz tu jeździ. Ale widać już jednak, że prognozowane korki na tej zawrotce się nie sprawdziły.

 • 31 maja 2017 o godz. 17:07

  Najważniejsze że na budowie zawrotki „szwagier” zarobił, morda gamonie!

 • 2 czerwca 2017 o godz. 10:31

  A krzaczki na pasie dzielącym jak rosły tak rosną i skutecznie zasłaniają dalej!!!

 • 3 czerwca 2017 o godz. 23:46

  Zawrotka jest za blisko skrzyzowania. Zeby skrecic w z Rembielinskiej w Bazylianska trzeba dwa razy przebic sie przez wszystkie pasy na Kondratowicza. Bedzie miejsce do oblewania dla Worda hehe. Zbyt mala plynnosc zmiany pasa i kolejny termin. A z plynnoscia to i starzy wyjadacze nie wyrobia tutaj w szczycie.

 • 5 czerwca 2017 o godz. 14:19

  Wcześnie było źle go krzaki zasłaniały widok od Kondratowicza tylko tym co chcieli skręcać w kierunku Annopolu a teraz zasłaniają dodatkowo tym co chcę skręcić w Bazyliańską (na zawrotce). Krzaki jak przeszkadzały tak dalej przeszkadzają a do tego zwiększyło się ryzyko wypadku bo jadąc od Rembielińskiej trzeba przeciąć 3 pasy i ominąć pieszych żeby się wbić w zawrotkę. Dramat a nie poprawa bezpieczeństwa !!!

  Muszą teraz poprawić światła bo skręcający z Rembielińskiej do zawrotki nie mają szans na przejechanie spokojnie, szczególnie że ruch pieszych jest tam spory a jadący od Annopola blokują lewy pas po przejechaniu skrzyżowania.

 • 12 czerwca 2017 o godz. 14:11

  SPOKOJNIE PAN ROMAN, WUJEK BRATA OJCA SYNA BURMISTRZA I SZWAGIER Z ZDM MUSIAŁ ZAROBIĆ. TU NIE CHODZI O PŁYNNOŚĆ RUCHU

 • 22 czerwca 2017 o godz. 11:49

  Co do nowej organizacji to brakuje tam chyba dobrego oznakowania.
  Jadąc od Bazyliańskiej jest tylko znak zakazu skrętu w lewo – brakuje informacji jak kierowca ma pojechać, gdy chce skręcić w lewo – tzn, że należy pojechać na skrzyżowaniu prosto i zawrócić.
  Dalej dojeżdżając do zawrotki są znaki informujące o pasie do skrętu w lewo – chyba właściwe powinny być znaki o pasie do zawracania.
  Są to może szczegóły, ale jak jedzie tam kierowca, który nie zna okolicy to ma to znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

TEGO DNIA NA TARGÓWKU