Rada Targówka: PiS chce odwołać przewodniczącego z PO, broni go... SLD | targowek.info

Rada Targówka: PiS chce odwołać przewodniczącego z PO, broni go… SLD

Dziś nadzwyczajna sesja rady dzielnicy Targówek. Czy czeka nas lokalne polityczne trzęsienie ziemi?

 

Funkcja przewodniczącego Rady Dzielnicy to drugie najważniejsze – po burmistrzu – stanowisko w samorządzie Targówka. Po ostatnich wyborach w wyniku koalicji, którą zawarły PO i Spółdzielnia (czyli reprezentanci Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno”), fotel burmistrza przypadł Sławomirowi Antonikowi ze Spółdzielni, a stanowisko przewodniczącego Krzysztofowi Miszewskiemu z Platformy Obywatelskiej.

Dzisiaj opozycyjni radni Prawa i Sprawiedliwości chcą Miszewskiego odwołać ze stanowiska. Nadzwyczajna sesja rady została zwołana w urzędzie na Kondratowicza na godzinę 14:30.

Co zarzuca PiS przewodniczącemu Rady Dzielnicy?

Pan Krzysztof Miszewski (…) nie jest osobą godną reprezentowania naszej Rady. Nie jest reprezentantem całej Rady, lecz przede wszystkim głównym promotorem partii z której się wywodzi. Od „czasów” Pana Krzysztofa Miszewskiego na naszych sesjach i komisjach jest więcej polityki, a mniej idei samorządu – czytamy w podpisanym przez radnych Prawa i Sprawiedliwości wniosku o odwołanie.

Nam się wprawdzie wydaje, że w radzie Targówka od zawsze jest dużo więcej polityki niż samorządu, ale to nie gra w tej chwili roli.

Ważniejsze jest to, że choć to nie pierwsza próba PiS odwołania Krzysztofa Miszewskiego w tej kadencji samorządu (radni bezskutecznie próbowali go już odwołać półtora roku temu), to tym razem ma pewne szanse powodzenia.

Od wyborów samorządowych w 2014 roku w 25-osobowej Radzie Dzielnicy sytuacja wyglądała bowiem następująco: PiS, choć na Targówku wygrał i zdobył 11 mandatów, znalazł się w opozycji, gdyż po zakulisowych targach konieczną do rządzenia 13-osobową większość uzgodniła koalicja PO (9 mandatów) i Spółdzielni Bródno (4 mandaty).

Jednak obecnie koalicja ma już tylko 12 radnych – gdyż klub Platformy Obywatelskiej opuścił radny Jacek Rybak (obecnie niezrzeszony). PO i Spółdzielnia formalnie nie mają więc niezbędnej do rządzenia dzielnicą 13-osobowej większości – ale utrzymują się przy władzy dzięki wsparciu Witolda Harasima, jedynego w radzie działacza SLD.

Ta krucha większość zależy jednak od każdego głosu. Wyłamanie się choćby jednego radnego, celowe albo nawet przez przypadkowe spóźnienie na sesję, może spowodować klęskę rządzących Targówkiem. Blisko tego było już w ostatni czwartek, ale planowana wtedy sesja Rady Dzielnicy została przez uszczuploną koalicję w ostatniej chwili odwołana.

(Inna kwestia, że więcej problemów z docieraniem na obrady Rady Dzielnicy mają ostatnio radni PiS, którzy podostawali intratne stanowiska w państwowych urzędach i spółkach, i z tego powodu nagminnie się spóźniają, albo w ogóle nie przychodzą na dzielnicowe sesje na Targówku).

Co wydarzy się na dzisiejszej sesji Rady Targówka?

Opozycja raz na jakiś czas chce o sobie przypomnieć i składa wniosek o odwołanie przewodniczącego, ponieważ ze względu na rządowe posady nie ma czasu merytorycznie uczestniczyć w komisjach i radach. Koalicja łącznie z Harasimem z SLD ma jednak 13-tkę radnych wystarczającą do obrony Krzysztofa Miszewskiego. W poniedziałek to przegłosują i będzie po temacie – mówi targowek.info dobrze poinformowana osoba z urzędu dzielnicy.

Dlatego, mimo starań PiS, dzisiejsze głosowanie prawdopodobnie nie przyniesie zmian we władzach Targówka.

Chyba, że jednak jakiś radny PO się spóźni…

 

zdjęcie na górze: Krzysztof Miszewski na jednej z samorządowych uroczystości / fot. Facebook/UD Targówek

PRZECZYTAJ TEŻ:

22 komentarzy na temat “Rada Targówka: PiS chce odwołać przewodniczącego z PO, broni go… SLD

 • 29 maja 2017 o godz. 06:48

  Ta Rada to jakiś koszmar. Każdy kontakt z nimi obraża ludzką inteligencję. Po kilku sekundach rozmowy wiesz, że masz do czynienia z marionetką o napędzie forsa. Taki brak reakcji na rzeczowe argumenty prezentować może tylko idiota albo sprzedawczyk. Szef jednej z ważnych komisji ( spółdzielca) bije wszelkie rekordy w dziedzinie ” powiem i zrobię wszystko co przyniesie mi korzyści”. Wstydzę się, że tacy ludzie mnie reprezentują. Przeraża mnie, że tacy ludzie mnie reprezentują. Prostactwo i brak wiedzy – to ich dewiza.

 • 29 maja 2017 o godz. 09:15

  W TEJ DZIELNICY NIE MA WŁADZ! TU SĄ TYLKO PIENIADZE!!! NIKT NICZYM NIE RZĄDZI! NAS NIE MA W WARSZAWIE. ZERO KASY, JAKIEŚ OCHŁAPY, A TE GŁOMBY SIĘ KŁÓCĄ O STOŁKI!!!!

  SAMA PATOLOGIA

 • 29 maja 2017 o godz. 09:19

  Anonim to twój wpis jest porostacki. Może się ujawnisz albo portal zweryfikuje twoje IP, bo IQ masz raczej nie najwyższe.

 • 29 maja 2017 o godz. 09:50

  Gdyby się udało byłoby co świętować. Spółdzielnia sprzedająca po cichu tanie mieszkania członkom rodziny, postkomunista z SLD (czy na pewno „post”?) i aferalna PO – koalicja z piekła rodem.

 • 29 maja 2017 o godz. 09:57

  Gdyby się to udało mielibyśmy marmurowe chodniki pod każdym kościołem, kilka nowych pomników, żadnych festynów, bo może poza moto sercem. I totalny brak pomysłów co dalej, tak jak w rządzie. Może lepiej posunąć spółdzielnię?

 • 29 maja 2017 o godz. 10:29

  Pan Miszewski akurat nie jest złym Radnym. Nie głosuję na PO. Uważam jednak Pan Przewodniczący stara się chłopina.

 • 29 maja 2017 o godz. 10:34

  Ale przecież PiS pokazuje jaki ma stosunek do mieszkańców i dzielnicy, poprzez notorycznie spóźnienia na komisjr lub brakiem obecności oraz pogardę i manie wyszosci tzw. Boży pomazańcy.

 • 29 maja 2017 o godz. 10:48

  Majorze zapomniałeś jeszcze o faszyzmie, końcu demokracji i że Junker i Schulz krzywo by na nas spojrzeli. Gdzie PiS dał na marmurowe chodniki? Gdzie zakazał festynów? Brak pomysłów – można się z nimi nie zgadzać, ale pomysłów i działań to ten rząd ma od cholery. Niewiele ponad rok minął i każdy na ulicy wymieniłby kilkanaście: lex szyszko, 500+, mieszkani+, obrona terytorialna, obniżenie Cit, apteki, lekarstwa dla seniorów, sieci szpitali, małe zus, reforma edukacyjna, dofinansowanie żłobków, polityka historyczna, zmniejszenie ubeckich emerytur, zaostrzenie kar za znęcanie się nad zwierzętami, reforma sądownictw, polityka migracyjna, obniżenie wieku emerytalnego, uszczelnienie vat (mafia paliwowa itd) itd. Nie musimy się ztym zgadzać, tak jak ja się nie ze wszystkim zgadzam, ale po co bredzić, że „rząd ma totalny brak pomysłów”?

 • 29 maja 2017 o godz. 10:59

  Tak jak pod tekstem o lewych mieszkaniach w spółdzielni tak i tu nagle jacyś zatroskani obywatele, którzy nidgy w innych tematach się nie wypowiadają typu olo,lolo,bolo,kolo nagle tyle wiedzą o spółdzielni i radnych: „nie jestem zwolennikiem spółdzielni ale pracują świetnie” „nie jestem partyjny, ale przewodniczący jest super”

 • 29 maja 2017 o godz. 11:03

  do olo – jakieś konkrety? dlaczego uważasz, że nie jest złym radnym ?

 • 29 maja 2017 o godz. 13:33

  Do mieszkaniec zacisza: wstyd ze w mojej dzielnicy mieszkaja konfitury z ubeckimi wartosciami. Jakie ip? Mowi prawde. Prawds boli co? Uderzylo w rodzine ze reka reke myje za nasze pieniadze?!

 • 29 maja 2017 o godz. 14:50

  Osiągnięcia Radnych w tej kadencji:
  – …………………………………………………………………………………………..
  – ………………………………………………………………………………………….
  – ………………………………………………………………………………………….
  – ……………………………………………………………………………………………
  -…………………………………………………………………………………………….
  -……………………………………………………………………………………………..
  -………………………………………………………………………………………………..

 • 29 maja 2017 o godz. 16:25

  Widzę Panie Janie udzielasz się na każdy temat. Już Pan zapomniał jak donosił na kolegów i okradał zakład pracy. Teraz łatwiej jest mierzyć swoją miarą i oczerniać ludzi. Może jakieś konkrety. Paru jeszcze Panów można by było podsumować. IP łatwo sprawdzić ;) W ten sposób nie oczyścicie sumienia. Frustracja Was zżera, czy to choroba głowy?

 • 29 maja 2017 o godz. 17:20

  Do MS po wchodzisz i piszesz takie głupoty, nie masz co w domu robić czy poprostu jesteś pod wpływem?

 • 30 maja 2017 o godz. 00:57

  w ogóle po co nam w jednej Warszawie tylu radnych,burmistrzów, zastępców, urzędasów,,,,,,,,,,,,,,,,asow, asow, aaaaaaaaaaasófffffffffffff
  ideę samorządności lokalnej radni-politykusie zaprzepaścili już zupełnie……………
  okazuje się, że oni nie idą tylko po mandat radnego,partia daje im ciepłe posadki w samorządowych instytucjach,,,,,,,,,,,,,,,,
  ohyda!
  a ten mały, łysy, okrągły Pan na zdjęciu……………..smutny czegóś
  pozdrawiam

 • 30 maja 2017 o godz. 16:49

  Mały to jest Kaczyński, ten na zdjęciu ma ponad metr osiemdziesiąt na moje oko.

 • 31 maja 2017 o godz. 23:29

  Jeśli chcą odwołać plat.fusa to tylko pozostaje się cieszyć. Każda zmiana jest dobra.

 • 1 czerwca 2017 o godz. 16:14

  Na Targówku jest dużo miejsca na pomniki smoleńskie.

 • 1 czerwca 2017 o godz. 23:20

  byli chłopcy z Ferajny są chłopcy z Różopolu.

 • 5 września 2017 o godz. 11:52

  KT ten mały, łysy, okrągły ze zdjęcia będzie miał „na twoje oko” metr osiemdziesiąt jak mu szczudła pożyczysz
  co do „naszych” radnych z Targówka, mam pomysł, wszystkich więcej nie wybierać
  Major, nie strasz, nie strasz
  masz Major jakiś „totalny” pomysł?

 • 5 września 2017 o godz. 11:58

  kolega z podwórka/czyjego?/ napisz coś o sobie np jestem mądry niesłychanie
  kim jesteś i czyim kolegą z czyjego podwórka
  pytam z ciekawości

 • 5 września 2017 o godz. 23:49

  taki granatowy płaszczyk a -la fartuch, nosił nasz pan woźny z podstawówki, moda powraca i zatacza coraz szersze społeczne kręgi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.