Ta ulica lepiej wyglądała przed wojną [WIDEO]

23
Share

Poznajcie ulicę, na której czas nie tyle się zatrzymał, co nawet się cofa. To ulica tuż obok św. Wincentego. 

 

Rogowska to ulica odchodząca od św. Wincentego i biegnąca wzdłuż Cmentarza Bródnowskiego. Pisaliśmy już o niej przy okazji odsłonięcia nowego muralu. ZGN poprawił po naszej publikacji tylko krótki kawałek chodnika, ale nic to nie dało.

Jak żyje się na takiej ulicy opisują nasi czytelnicy. Młode małżeństwo z 8-miesięcznym dzieckiem. Przypominamy, że wciąż jesteśmy w stolicy państwa należącego do Unii Europejskiej, w dzielnicy położonej kilka kilometrów od centrum:

„Ulica Rogowska swoim stanem przypomina powierzchnię Marsa (i ma wodę!). Ulica była niegdyś brukowana, ale po „remoncie” powojennym (marnie wykonanym) bardzo szybko została rozjeżdżona przez samochody dostawcze i sprowadzona do poziomu ulicy gruntowej. Od tamtej pory, o ile mi wiadomo, tylko raz była wypełniana tłuczniem w celu wyrównania nierówności.

Ulica ma mnóstwo dołów i wystających kamieni utrudniających przejście. Ponadto podczas ulewnych deszczy woda zalewa niemal całą szerokość „ulicy” czyniąc przejście praktycznie niemożliwym.

W zimie zamarznięty śnieg i lód czynił przejście z wózkiem karkołomnym i niebezpiecznym przedsięwzięciem. Po ostatnich ulewach woda podchodziła już pod próg posesji. Dwukrotnie telefonowaliśmy na warszawski nr informacyjny prosząc o wybranie wody, raz pod 112 informując, że woda podchodzi pod skrzynkę elektryczną. Jak do tej pory bez efektu…

Załączam zdjęcia sprzed kilku miesięcy oraz link do filmu nagranego dzisiaj rano (8.05.2017)” – napisał do nas Tomasz.

Film z ulicy Rogowskiej na Targówku najlepiej oglądać z włączonym dźwiękiem:

 

 

To nie koniec. Młodzi ludzie nie siedzą z założonymi rękami, tylko proszą o pomoc różne służby, w tym urząd naszej dzielnicy. Efekt? Taki jak na powyższym filmie:

„Urząd Dzielnicy po przedstawieniu sprawy przekazał, że na remont nie ma pieniędzy. A nawet wykonanie chodnika bardzo by pomogło, gdyż ten nierozjeżdżany przez samochody, przynajmniej pozwoliłby nam i garstce pozostałych mieszkańców ulicy na swobodne przejście.”

Na zdjęciu: ulica Rogowska / fot. od czytelnika

 

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx