Tak zwiedzaliśmy budowę metra [ZDJĘCIA] | targowek.info

Tak zwiedzaliśmy budowę metra [ZDJĘCIA]

Takiej frekwencji organizatorzy chyba się nie spodziewali. W sobotę i niedzielę mieszkańcy Targówka oglądali budowę stacji metra Trocka. Przyszły tłumy. 

 

Zainteresowanie było ogromne, ale i organizacja sprawna, więc zwiedzanie przebiegało płynnie. Po wejściu na teren budowy mijało się namioty promocyjne i schodziło na poziom -1. Stąd widać było tarczę Anna, bo Maria już „wgryzła się” w tunel. Można było ją oglądać na ekranie monitora.

Dużą atrakcją był betonowy krąg, który posłuży za obudowę tunelu. Na razie oddano go w ręce mieszkańców, którzy mogli zostawiać na nim swoje wpisy. Jako pierwsza zrobiła to prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, potem setki, jeśli nie tysiące mieszkańców Targówka. W niedzielę brakowało już miejsca na zostawienie swojego podpisu – cały krąg był szczelnie zapisany.

Na budowie byli rzecznicy prasowi Zarządu Transportu Miejskiego i wykonawcy metra, którzy cierpliwie odpowiadali na pytania dociekliwych zwiedzających. Oprócz samego zwiedzania, były też atrakcje dla dzieci, m.in. quiz z zagadkami o metrze i stoliki do rysowania.

Nam się podobało. Oby budowanie szło tak samo sprawnie, jak podglądanie budowy. Z resztą zobaczcie sami:

 

 

W niedzielę tłum taki sam jak w sobotę. Trzeba przyznać, że dobrze to zorganizowali.

Opublikowany przez Targówek – moja dzielnica na 14 maja 2017

Budowa stacji metra Trocka / fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Tak zwiedzaliśmy budowę metra [ZDJĘCIA]

 • 15 maja 2017 o godz. 10:05

  METRO METRO….\

  A MOŻE BYC KOMUNIKACJE POPRAWIĆ OBECNIE A NIE ŻYĆ MARZENIAMI

 • 15 maja 2017 o godz. 13:27

  Dwie godziny po wyjściu ostatnich zwiedzających,na budowie stacji Trocka zarwała się ziemia. Powstał lej o średnicy jakichś 15 m.Od razu rozpoczęto dość rozpaczliwie wyglądające próby naprawy sytuacji-zwożono ziemię mała koparko-ładowarką,ale nie zdecydowano się nią zasypać rozpadliska.Dziś usiłowano wstrzykiwać beton do dołu. Na razie jednak nie widać,aby był jakiś plan wdrażany. Kręci się tam coraz więcej ludzi,mądrze drapiących się po głowach i cykających fotki. Dziura jest na trasie tarczy-chyba właśnie to jest przyczyna pośrednia.Bezpośrednia zaś-to spartolenie sprawy podczas przekładania instalacji.W zeszłym roku doszło,dokładnie w tym miejscu,do potężnego wycieku podziemnego.Ograniczono się wówczas do wypompowania wody spod ziemi. Dalszy ciąg był do przewidzenia…

 • 17 maja 2017 o godz. 08:13

  A o problemie z ciepłą woda dla prawie calego Targowka Mieszkaniowego z powodu dziury na budowie metra to nie łaska napisać?

 • 17 maja 2017 o godz. 10:23

  Ha, czyli to nie tylko w moim bloku, dobrze wiedzieć, bo nigdzie o tym nie było słychać.

 • 17 maja 2017 o godz. 11:50

  DO ARTUR: ALE TO CHYBA NIE Z POWODU METRA. COŚ NA PRZECIWKO PGR-U ROBILI WCZORAJ.

  A TAK SZCZERZE, TO CO MOZNA ZWIEDZAC NA BUDOWIE? DZIURY? ZIEMIE? RURY?

 • 17 maja 2017 o godz. 12:42

  Jest awaria i na całym Targówku i Bródnie nie ma ciepłej wody. Pękła rura w dwóch miejscach i z tego co wiem ciepła woda będzie jutro.

 • 17 maja 2017 o godz. 14:02

  To jednak dziura na budowie była przyczyną !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.