Trasa Świętokrzyska prawie gotowa | targowek.info

Trasa Świętokrzyska prawie gotowa

Urząd miasta potwierdza: budowa Trasy Świętokrzyskiej zbliża się do końca. Termin zakończenia inwestycji nie jest zagrożony.

 

Podczas znacznie przedłużonego remontu ul. Zabranieckiej niektórzy zaczęli podejrzewać, że opóźnienie może pojawić się także na jednej z nielicznych punktualnych inwestycji na Targówku – czyli budowie Trasy Świętokrzyskiej, która połączy pod torami kolejowymi Targówek Fabryczny (od Zabranieckiej) z Pragą (przy Dworcu Wschodnim od strony Kijowskiej).

Mamy jednak dobre wieści: urząd m.st. Warszawy potwierdza, że zakończenie budowy naszego odcinka trasy nastąpi we wrześniu 2017 roku – czyli za około 4 miesiące.

Niemal gotowe są już jezdnie, tunele kolejowe, chodniki i drogi rowerowe.  Drogowcom zostały jeszcze do zbudowania jezdnie przy tunelach, ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni na jezdniach, oznakowanie, montaż sygnalizacji świetlnych. I urządzenie zieleni – posadzonych zostanie 140 drzew, ok. 4 tys. krzewów a trawniki zajmą ok. 4,5 ha terenu – informują urzędnicy ze stołecznego ratusza (budowę wizytował wczoraj wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski).

Długość tego odcinka Trasy Świętokrzyskiej to 1,2 km. Droga przekracza w trzech miejscach tory biegnące do Dworca Wschodniego (są tam tunele). Trasa będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, chodniki, drogi rowerowe. Jest także miejsce na planowaną (w bardzo odległej przyszłości) trasę tramwajową  – do czasu jej wybudowania będzie zieleń.

Pierwsza zupełnie nowa droga, wybudowana na Targówku od niepamiętnych czasów, jest coraz bliżej. A że równocześnie wciąż jest daleko do powstania obwodnicy Śródmieścia, oznacza to, że coraz bliżej są też korki, które po otwarciu trasy pojawią się w okolicy ul. Zabranieckiej.

 

wszystkie zdjęcia: Urząd Miasta Warszawa

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Trasa Świętokrzyska prawie gotowa

 • 30 maja 2017 o godz. 12:22

  To jakby mi żona oświadczyła że jest „prawie gotowa” do wyjścia i miałbym czekać jeszcze 4 miesiące.
  Dajcie sobie spokój z „sensacyjnymi” nagłówkami.

 • 30 maja 2017 o godz. 12:58

  Już są rano, w godz. szczytu, ogromne korki na ul. Rozwadowskiego. Powodowane w znacznej mierze próbującymi wyjechać z ul. Przecławskiej (z osiedla Wilno). Dojdzie do tego jeszcze rozbudowa spalarni i dodatkowe auta kierujące się właśnie w kierunku ul. Kijowskiej nowym przejazdem.

 • 30 maja 2017 o godz. 16:15

  Kiedy dojdzie do Zaby?
  Zalosna informacja

 • 30 maja 2017 o godz. 16:47

  Trudno o lepszy komentarz. Porównajmy zdjęcie nr1 ze zdjęciem nr 2. Widać doskonale, że rezerwa na tory tramwajowe widoczna na zdjęciu nr2 została zredukowana do ok. metra na odcinku objętym zdjęciem nr1. To aktywiści ze Szmulek wypyskowali aby ją na odcinku 120-150 m wyrzucić. Widać, że chodzi o jakieś 6-7 czyli w sumie o ok. 1000m2. O miej więcej tyle trzeba byłoby obciąć skwerek na Szmulkach. Gdyby rezerwa została w planowanej szerokości pociągnięcie tramwaju na Targówek Fabryczny byłoby możliwe nawet w ciągu kilku miesięcy. W obecnym stanie to kilka lat mitręgi i wiele dodatkowych milionów na projektowanie i przekładanie jezdni. A linia tramwajowa, najlepiej dociągnięta do ronda na Targówku , wraz z przystankami dla autobusów i parkingami mogłaby być czymś co rzeczywiście radykalnie wpłynie na zmniejszenie ruchu samochodowego i rozładowanie korków na Radzymińskiej i Targowej i poprawi jakość dojazdu dziesiątek tysięcy ludzi. Targówek jakoś chyba nie był zapraszany do konsultacji w tej sprawie.

 • 30 maja 2017 o godz. 19:14

  Poproszę o podanie jakiejs istotnej inwestycji drogowej na Targówku? Nowotrocka? Św Wincentego po 2 pasy? Gilarska? Gdzieś coś?:D

 • 30 maja 2017 o godz. 22:39

  Redakcja może zbada przy okazji temat Nowoziemowita, która przez widzimisie „aktywistów” została już dawno wpuszczana w niszczarkę, bo ważniejsze jest ratowanie rudery pod nowy gmach zarządu osiedla.

 • 31 maja 2017 o godz. 14:39

  Wreszcie będzie po wakacjach wybudowana część Trasy Świętokrzyskiej (ulica Nowo-Kijowska) między ulicą Zabraniecką (Targówek Fabryczny) a ulicą Kijowską (Stara Praga – Dworzec Wschodni). Tyle lat trzeba było czekać, aby podróż np od skrzyżowania ulic Radzymińska/Aleje Solidarności trwała ponad 20 minut. Teraz podróż będzie trwała 5 minut.

  Inwestycja jak widać od zawsze była potrzebna.
  —————————–
  Teraz inna sprawa:

  A czy zostanie w końcu wybudowana ulica Nowo-Trocka, która ma iść po śladzie ogródków działkowych od ulicy od skrzyżowania ulic Radzymińskiej/Rozwadowskiego aż do ulicy Św. Wincentego. Ulica rozdzielałaby Osiedle Targówek Mieszkaniowy od Zacisza. Obecnie, aby przejechać np. z Pragi na Bródno – Podgrodzie trzeba pokonywać trasę miedzy małymi uliczkami Osiedla Zacisze (ul. Samarytanka, ul. Gilarska), albo dłuższą trasą – do ulicy Łodygowej i Kondratowicza

  Wybudowanie ulicy Nowo-Trockiej (co najmniej po 2 pasy ruchu w obie strony) spowodowałoby, że komunikacyjny paraliż na Targówku przestałby istnieć.

  Przed budową Metra M2 na Targówku Mieszkaniowym, ciąg komunikacyjny odbywał się niestety ulicą Trocką. Jest to mała ulica (po jednym pasie ruchu w obie strony). A przy skrzyżowaniu ulic Borzymowska/Św. Wincentego (okolice Cmentarza Bródnowskiego) JEST ZAWSZE KOREK ULICZNY.

 • 31 maja 2017 o godz. 14:48

  Inny przykład:

  Czy nie można byłoby Trasę Olszynki Grochowskiej (TOG) budować etapami?

  Wyjechanie z Białołęki Wschodniej z rana graniczy z cudem. Ulice przy węźle Głębocka są zakorkowane. Gdyby wybudowano fragment TOG z Osiedla Derby do ulicy Radzymińskiej większość potoków zostałaby szybciej rozprowadzona. Ulica Radzymińska jest szeroka (po 3 pasy ruchu w każdą stronę), jej przepustowość wciąż jest największa.

  Mieszkańcy Marek wiadomo, w większości, jadą w stronę Dworca Zachodniego. Mieszkańcy Białołęki Wschodniej również.

  Fragment TOG między Białołęką Wschodnią a Targówkiem PILNIE POTRZEBNY.

 • 1 czerwca 2017 o godz. 15:07

  Ta trasa w jakiś potwornych bólach powstaje już trzecie dziesięciolecie. Kolejny kawałek to ok 200 m przy Targowej. W takim tempie całość będzie pewnie gotowa nie wcześniej jak w 2060-2070. Gratuluję wszystkim wyborcom dobrego samopoczucia – bo takie mamy władze w Warszawie jakie sobie sami wybraliśmy.

 • 2 czerwca 2017 o godz. 22:06

  Po otwarciu fragmentu Trasy Świętokrzyskiej od ulicy Zabranieckiej do ulicy Kijowskiej (…) uruchomić autobus MZA od Dworca Wschodniego w stronę Targówka Mieszkaniowego i Marek czy jednak od Dworca Wschodniego przez Targówek Przemysłowy do Rembertowa???

  Oto jest pytanie….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.