Dodatkowe frezowania. Wyremontują najgorszą wylotówkę z Warszawy

10
Share

Dopiero co zakończyło się frezowanie Krasnobrodzkiej, a drogowcy już szykują się do następnych remontów w naszej dzielnicy.

 

Na ostatniej sesji rady Warszawy rządzący stolicą znów pogrzebali w budżecie miasta. O dziwo, wygląda na to, że tym razem żadnych większych pieniędzy Targówkowi nie odebrano (trzymamy za słowo, pani radno) – a nawet przeciwnie: przybędzie nam w tym roku kilka niezapowiadanych wcześniej szybkich, weekendowych frezowań ulic.

ZDM poinformował, że jeszcze w tym roku w naszej dzielnicy zostaną wyremontowane w „ekspresowym trybie”:

– ul. Radzymińska na odcinku Bukowiecka – Łodygowa

– ul. Swojska na odcinku Ziemowita – Janowiecka

– ul. Janowiecka na odcinku Swojska – Łodygowa (granica z Ząbkami)

Ten pierwszy remont to ciąg dalszy frezowań głównej wylotówki na Marki – odcinek między Łodygową i Markami dostał nową nawierzchnię w trzech etapach w kwietniu i maju 2017 r.

Ale nas bardziej cieszą dwie pozostałe zapowiedzi. Ciągiem ulic Swojska – Janowiecka przemierzają tysiące samochodów dziennie jadących z Ząbek do centrum Warszawy i z powrotem. A po otwarciu Trasy Świętokrzyskiej będzie ich jeszcze więcej.

Tymczasem ulice te mają katastrofalną nawierzchnię, asfalt pełen dziur, a momentami nawet rozlatującą się trylinkę. Ba, wzdłuż ulicy Janowieckiej nie ma latarni, chodnika, ani nawet pobocza! Zdesperowani piesi wydeptali tuż przy ruchliwej drodze ścieżkę na trawniku…

W 2015 roku nazwaliśmy Janowiecką „najgorszą wylotówką z Warszawy”. Po prawie dwóch latach ta informacja przebiła się wreszcie do urzędników.

Jeśli nowe zapowiedzi ZDM zostaną zrealizowane, Janowiecka dostanie w tym roku nowy równy asfalt. Czy też chodniki dla pieszych? Tego na razie nie wiadomo. Dokładne terminy nowych frezowań także będą podane później.

 

Ulica Janowiecka – wjazd do Miasta Stołecznego Warszawy… / fot. archiwum targowek.info

 

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx