Osiedle "Bródno Centrum" nie dostało pozwolenia na budowę | targowek.info

Osiedle „Bródno Centrum” nie dostało pozwolenia na budowę

Nowa inwestycja Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” ma kłopoty.

 

O SM „Bródno” jest w ostatnim czasie wyjątkowo głośno. Teraz współrządzący naszą dzielnicą spółdzielcy mają kolejny problem: urzędnicy odmówili im wydania pozwolenia na budowę nowych bloków przy ul. Kondratowicza.

Jak pisaliśmy na targowek.info już blisko rok temu, zespół bloków pod nazwą „Bródno Centrum” ma się składać z trzech budynków o wysokości od 4 do 9 pięter, w których łącznie ma powstać 81 nowych mieszkań. Najwyższy z tych bloków zaplanowano na miejscu obecnego pawilonu ze sportowym outletem.

 

Na tych rysunkach dokładnie widać, gdzie powstanie osiedle. Pawilon z outletem będzie zburzony / fot. Wizualizacja SM Bródno i Google Earth

 

Inwestycja od początku wzbudzała protesty okolicznych mieszkańców (też należących do SM Bródno, ale ze starszych bloków).

Chodziło przede wszystkim o to, że nowe bloki miały powstać nie tylko na miejscu sklepu sportowego, ale też na terenie istniejących parkingów. Spółdzielnia zaczęła więc wycinać zieleń między starszymi blokami, żeby wcisnąć tam nowe miejsca postojowe dla samochodów. To oczywiście nie spodobało się tamtejszym mieszkańcom, szczególnie że, jak twierdzą, na nowych parkingach jest mniej miejsc niż na starych.

Inną sprawą jest sposób zapisów na mieszkania w „Bródno Centrum” – zarząd ogłosił ich sprzedaż w lipcu 2016 r. – i bez rozgłosu, bez kampanii reklamowej, bez żadnych innych ogłoszeń w środku wakacji wszystkie 81 mieszkań rozeszło się po cichu w kilka dni.

W dostępnej publicznie informacji o odmowie pozwolenia na budowę nie ma podanych dokładnych przyczyn takiej decyzji urzędników. Wiemy, że Spółdzielnia złożyła wniosek pod koniec marca 2017 r. i dwukrotnie musiała go poprawiać – wpierw z powodu braków formalnych, drugi raz po wezwaniu do uzupełnienia dokumentacji. Poprawki jednak najwyraźniej urzędnikom się nie spodobały – i 30 maja 2017 r. oficjalnie odmówili Spółdzielni wydania pozwolenia.

Dodajmy, że decyzje odmowne targówkowski urząd wydaje tylko w wyjątkowych sytuacjach – dość powiedzieć, że na ponad 100 wniosków o wydanie pozwolenia na budowę, jakie złożono w tym roku na Targówku, jak dotąd dzielnica odmówiła ich tylko dwa razy.

Spółdzielni nie pomógł w przypadku nawet fakt, że burmistrz Targówka Sławomir Antonik jest jednym z najważniejszych działaczy SM Bródno. Jak chyba wszyscy wiedzą, jeszcze do niedawna był przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółdzielni, a obecnie – co niektórym mogło umknąć – jest przewodniczącym Prezydium Rady Osiedla „Wysockiego”, jednego z czterech wielkich osiedli składających się na SM Bródno.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

112 komentarzy na temat “Osiedle „Bródno Centrum” nie dostało pozwolenia na budowę

 • 5 czerwca 2017 o godz. 08:15

  A to dopiero początek, teraz sprawdzimy uzasadnienie odmowy.
  A co do zapisów na mieszkania to jak powiedziała jedna mieszkanka na Walnym, w 2016 roku jak tylko dowiedziała się w piątek, że od poniedziałku będą zapisy to w te pędy rano pobiegła do spółdzielni i miała 3 numerek, ale okazało się że już wszystkie 81 mieszkań zostały zarezerwowane.
  Natomiast co do parkingu to taką politykę władze, ups przepraszam to jest tylko zarząd oraz poprzednia i obecna rada nadzorcza stosowały i przy Różopolu i przy budowie Nowe Bródno. W dokumentacji podają, że likwidują o wiele mniej miejsc parkingowych aniżeli by to wynikało ze stanu faktycznego, budują miejsca ale nie wszystkie tylko cześć w dowolnej odległości nie licząc się z tym że starzy mieszkańcy muszą mieć łatwy do nich dostęp.
  W przypadku Bródno Centrum fizycznie parkuje tam od 100 do 110 aut a w dokumentach jest napisane że likwidują 64 miejsca więc łatwiej jest tyle miejsc wybudować. Dodatkowo będą naciskali, lobbowali urząd dzielnicy (ciekawe czy również burmistrza) za tym by miejsca które zbudowane zostały wzdłuż Suwalskiej jako ogólnodostępne były uznane za miejsca w ramach przeniesienia z tego likwidowanego parkingu. Ciekawe co z tego wyjdzie?
  Teren tego parkingu już w umowie z 1997 roku jest wyraźnie zaznaczony jako parking dla okolicznych bloków w tym bloku Suwalska 30 który nie posiada parkingu, tak dla wyjaśnienia dodam że tzw ul. Rohatyńska jest działka przynależną do bloku Suwalska 30 i jest to ciąg pieszy – czyli tylko i wyłącznie chodnik.
  to na razie tyle
  Jeśli można i czytają ten wpis osoby, które również są strona w postępowaniu niech się do mnie odezwą.

 • 5 czerwca 2017 o godz. 08:15

  Ooo przebudzenie widze. Za cienka koperta byla…

 • 5 czerwca 2017 o godz. 08:21

  „…bez rozgłosu, bez kampanii reklamowej, bez żadnych innych ogłoszeń w środku wakacji wszystkie 81 mieszkań rozeszło się po cichu w kilka dni.”
  – – Widocznie niższy szczebel się nie załapał, więc ryje. Efekty tego rycia widzimy .

 • 5 czerwca 2017 o godz. 08:27

  Ktoś mi podpowie jakim prawem stawiane są szlabany przy wjazdach na parkingi przy min Suwalska7

 • 5 czerwca 2017 o godz. 08:55

  o tym kto kupował mieszkania świadczyć może fakt, że decydował się na zakup nie wiedząc nawet co kupuje, bo wiadomo chyba każdemu kto ma odrobinę wyobraźni, że dopóki nie ma pozwolenia na budowę jeszcze wszystko w budynku może się zmienić wystarczy, że urząd podważy na dowolnym oknie własnym lub sąsiednim przesłanianie, albo 5 minut zacieniania i już mamy woltę w projekcie :) o innych aspektach nie wspomnę bo jeśli okaże się że kłopot jest z bilansem miejsc i trzeba np. ” wyciąć” jedno mieszkanie :) np. akurat nasze

 • 5 czerwca 2017 o godz. 10:02

  Portal jakoś nigdy nie śledził pozwoleń na budowę deweloperów . To zupełnie nieinteresujący temat. Spółdzielnia zawsze budowała dużo taniej niż deweloperzy i to jest problem. Jeśli wybuduje znowu ileś tam tańszych mieszkań to deweloperom może być trudniej sprzedać mieszkania , a przecież to oni tak licznie wykupują ogłoszenia na portalu. Spółdzielnia nie dość , że nie sponsoruje targówka info to jeszcze psuje rynek ulubieńcom portalu .

 • 5 czerwca 2017 o godz. 10:10

  Do obserwator. Nie kupili tylko wpisali się na listę zainteresowanych ,a to maleńka różnica

 • 5 czerwca 2017 o godz. 10:15

  Bez kampani , bez ogłoszeń. Gdyby dali kilka ogłoszeń na portalu , to pewnie portal nie byłby tak zajadły w stosunku do spółdzielni. Jak widać liczy się tylko kasa a nie w miarę obiektywne dziennikarstwo .

 • 5 czerwca 2017 o godz. 10:24

  A nie można by, przy okazji budowy nowych bloków, wybudować wielopoziomowe parkingi w tychże blokach (np. poziomy -2, -1, 0, +1)? Ile miejsc by było… Niech mieszkańcy, którzy płaczą, że im zabiorą parkingi „pod chmurką” będą mieli gdzie parkować. U dewelopera miejsce postojowe kosztuje jakieś 25 tys., a – jak rozumiem – SM budująca taniej zaoferuje miejsce np. za 10-15 tys. Ktoś ma auto za 50-100 tys. zł to opłacenie takiego wygodnego parkingu relatywnie niewiele kosztuje.

 • 5 czerwca 2017 o godz. 10:26

  bardzo się cieszę, że wreszcie ktoś się temu przyjrzy.
  oszczercami typu – nie dali reklamy – proszę się nie przejmować
  czekam z niecierpliwością na dalszy rozwój wypadków

 • 5 czerwca 2017 o godz. 10:26

  JUZ SIE ZACZĘŁO. OD ŻUROMIŃSKIEJ DO RONDA ŻABY 45 MIN!!! A BĘDZIE JESZCZE SZYBCIEJ! NIECH TYLKO WPROWADZĄ SIĘ MIESZKAŃCY DO NOWYCH (PIĘCIU) OSIEDLI.

 • 5 czerwca 2017 o godz. 10:28

  DO OBSERWATOR I INNYCH: JANUSZ JEDEN Z DRUGIM NIE MA TAKIEJ SIŁY PRZEBICIA, WIĘC TEMATEM ZAJĄŁ SIĘ PORTAL. W KOŃCU TRZEBA POWIEDZIEĆ JAK TO SIĘ RZĄDZI U NAS W DZIELNICY. BUDUJE SIĘ KOLEJNE MOLOCHY ALE DRÓG SIĘ NIE BUDUJĘ. KOMUNIKACJA STACJI, AUTA STOJĄ. A BUDYNKI ROSNĄ.,

 • 5 czerwca 2017 o godz. 10:36

  Sądzę że nie będzie zainteresowanych. Deweloper może sprzedawać za 25000. Spółdzielnia natomiast powinna rozdawać za darmo . Znaczy jedni powinni zasponsorować drugim tym bardzo roszczeniowym. Jest w naszym społeczeństwie duża grupa ludzi , którym się wszystko należy za darmo . Innych wyzywają od złodziei i przekrętów. Wszędzie wietrzą spiski. Po prostu lepszy sort na który się powinni zrzucać ci z gorszego sortu .

 • 5 czerwca 2017 o godz. 12:25

  kupiłam mieszkanie na Nowe Bródno (nie jestem znajomą nikogo z SM Bródno). Pierwszą sprawą jest to że spółdzielnie nie mogą zarabiać na inwestycji tylko później na czynszach I dlatego ceny są takie jakie są, /są to rzeczywiste koszty budowy. Ja po rozliczeniu inwestycji otrzymałam prawie 30 tys. zwrotu/nadpłaty od planowanej kwoty. Wyjściowa cena za metr była chyba ok. 5250 zł/m2.
  Rzeczywiście nie było żadnych ogłoszeń w gablotach na klatkach ale dużo wcześniej była informacja na stronie SM Bródno. Proces wyglądał tak, że deklaraowało się jaki chce się metraż ile pokoi, garaż obowiązkowo. Po około roku od zapisu zadzwonili do mnie ze SM I powiedzieli, że się załapałam I zaprosili na wybór konkretnego mieszkania. Blok oddany rok temu I były jeszcze dostępne chyba trzy mieszkania. Wg mnie podejście ludzi jest takie, że sami nie wierzą w to, że mogą takie mieszkanie mieć I dlatego sie nie zapisują. Kolejną sprawą jest to że SM Bródno zawsze kogoś tam wciśnie żeby blokować powstanie wspólnoty. Pierwszeńswo maja też członkowie, którzy wpłacili jakiś wkład.

 • 5 czerwca 2017 o godz. 12:35

  teraz bloki postawi tam deweloper – będzie taniej i przyjemniej, a na pewno więcej miejsc parkingowych i wysokie ogrodzenie wokół…. przynajmniej bez utyskiwania niezadowolonych….
  a do tych co ciągle mówią o budowie parkingów wielopoziomowych – zgodnie z ogłoszeniami w gazetce miejsca postojowe są dostępne w garażach wielopoziomowych zlokalizowanych przy Chodeckiej /Turmonckiej oraz Kondratowicza

 • 5 czerwca 2017 o godz. 12:47

  Jaki deweloper ?!! pierw musi kupić działkę od miasta :), do której prawa użytkowania wieczystego ma SM Bródno !

 • 5 czerwca 2017 o godz. 13:06

  To jest skandal co się wyprawia na Bródno i w okolicach. Wszędzie rosną bloki, dochodzą tysiące mieszkań, ludzi, samochodów. Natomiast drogi są takie jak były, chce się wyburzać sklepy, a do czego to prowadzi? Do większych od i tak już gigantycznych korków i coraz większych kolejek w sklepach. Infrastruktura kompletnie nie nadąża za tempem przybywania mieszkańców, ale to już oczywiście nikogo nie interesuje.

 • 5 czerwca 2017 o godz. 13:15

  Nie jestem fanem Sm Bródno (bo np.: postawili mi Różopol w oknie), ale z zapisami na mieszkania w tej inwestycji było lepiej niż piszecie. O rozpoczęciu naboru do inwestycji dowiedziałem się z ich www. Złożyłem podanie 7 lub 8 lipca i „już” po ponad pół roku odezwali się do mnie z 3 lokalami do wyboru. Nie zdecydowałem się bo już wcześniej kupiłem inny lokal.

 • 5 czerwca 2017 o godz. 14:21

  do Warszawianka: Przeklenstwem są spóldzielnie i lesne dziadki.

  czemu tam gdzie są Wspólnoty AŻ takich problemów nie ma.

 • 5 czerwca 2017 o godz. 14:38

  Wybrałem mieszkanie 3 miesiące po ogłoszeniu o naborze na różopol . Były 2 interesujące mnie. Załatwiłem kredyt , mieszkam . To co wyprawia ten portal trudno nazwać zakłamaniem bo to zwykle s………….wo!

 • 5 czerwca 2017 o godz. 14:49

  Do cwaniak WAWA Wiesz ojakiejś działce , którą spółdzielnia sprzedała deweloperowi .?Chyba tylko w twoim jadowitym móżdżku , bo takiej działki nie ma .

 • 5 czerwca 2017 o godz. 14:54

  Czytam to i nie wierzę, niby wspólnota to takie cudo… piszą Ci co nie mieszkają w wspólnocie. To powiem Wam tak, kupiliśmy mieszkanie od dewelopera, wybudował 3 bloki i obiecywał nam że w 4 będzie parking podziemny. Niestety po sprzedaniu wszystkich mieszkań sprzedał i ostatnią działkę i blok nie powstał, parking nie powstał a na naszym osiedlu dla 99 lokali jest uwaga 30 miejsc postojowych. Większość mieszkańców ma po 2 samochody, efekt jest taki, że mamy ok 150 aut na 30 miejsc postojowych. Miasto przed osiedlem postawiło nam zakaz parkowania poza wyznaczonymi miejscami. Nikogo nie interesuje, że my musimy kilometr iść teraz do samochodów.
  Odpadają nam balkony, wiec my do dewelopera, że gwarancja, że coś tam, efekt jest taki, że to była spółka, która ponoć zbankrutowała, jest inna nowa, o praktycznie identycznej nazwie ten sam właściciel i gucio, masz wspólnotę masz problem bo pomocy znikąd.
  Uchwałę o remoncie balkonów od 2 lat nie możemy podjąć, bo każdy z nas musi zrzucić się po 20 tyś, a cześć lokatorów nie chce i nie oddają kart do głosowania blokując tym samym podjęcia jakiejkolwiek uchwały. Efekt jest taki, że balkony w 5 letnim bloku sypią się, kilku lokatorów od 2 lat nie płaci czynsz (czytać płacą za nich inni), plac zabaw nie zrobiony, brama popsuta, przeglądy nie zrobione, bo w wspólnocie muszą wypowiedzieć się wszyscy, a kilkunastu postanowił o zablokować temat.
  Więc gratuluję Wam naiwnego i głupiego myślenia, że wspólnota to takie cudo, już widzę jak w bloku gdzie jest 200 lokali wszyscy właściciele będą w stanie dogadać się.
  Wspólnoty mają jeszcze większe problemy niż się wielu wydaje, tylko są ludzie którzy mają w tym interes by powstawały wspólnot, przecież firm zarządzających wspólnotami jest coraz więcej. Zawód zarządcy został uwolniony, już nie ma ciężkiego egzaminu do zdania i teraz każdy może być wielce mądrym zarządcom

 • 5 czerwca 2017 o godz. 15:22

  Do wspólnota . Dlatego trzeba zniszczyć spółdzielnię , żeby wspaniali deweloperzy mogli działać jak to opisujesz . Zadanie do wykonania jest realizowane jak widać bardzo sumiennie .

 • 5 czerwca 2017 o godz. 15:51

  do R. mały i głupiutki jeszcze jesteś :) przecież wiadomo, że oni w 100 % nie mogą oszukiwać. Rzucili 5 mieszkań dla takich jak ty i juz cie maja W KIESZENI

 • 5 czerwca 2017 o godz. 15:55

  do wspólnota: nikt nie mowi ze wspolnota to cud i miód. ale wole to niż 3 rządzacych całym OSIEDLEM i robiacym co chce. Znasz przyklad Korzona i wind? Zapraszam do zainteresowania sie. W 4 piętrowym bloku WIND im sie zachcialo i kazdy musi placic. Robią windy w środku i na zewnątrz. Mimo protestów windy się robią ….a ci co najwiecej krzyczeli, że winda im potrzebna juz nie mieszkają na tym osiedlu.

  Co do głosowania nie wspomne, sam byłem świadkiem jak starszą kobietę namawiali, że to dla dobra.

 • 5 czerwca 2017 o godz. 16:23

  Jeszcze nikt się taki nie urodził co by każdemu dogodził, każdy ma swoje racje i nie będzie przy nich twardo oponował i nawet najrozsądniejsze argumenty nikogo nie przekonają.
  Polska to taki kraj, gdzie najbardziej cieszy ludzkie nieszczęście, „aby on miał gorzej ode mnie”.
  W wielu krajach spółdzielnie to fantastyczny temat, ludzie zrzeszają się i wspólnie działają, w naszym spółdzielnia to zło i na pewno kogoś chcą okraść.
  Rozwalenie spółdzielni jest na rękę deweloperom, których na Bródnie kilkunastu lub kilkudziesięciu buduje. Wszelkiego rodzaju zarządcy wspólnot i agencji nieruchomości, którym nie idzie praca chętnie pozarządzają nieruchomościami. W końcu teraz każdy może być zarządcą.
  Przy okazji ludzie z aspiracjami politycznymi chcący się wypromować zabłysną na świeczniku, przecież jednego dnia można powspierać homoseksualistów, innego powalczyć ze spółdzielnia a przypiąć się do drzewa.
  A temat na artykuł fantastyczny „nie dostali pozwolenia na budowę”, za chwile będą tematy typu „na Targówku kanar wypisał dwa mandaty”, „padał deszcz i zrobiła się wielka kałuża”, „impreza studencka obudziła cały blok”, „w parku Bródnowskim zdewastowali to paskudztwo z rogu”…..
  Naprawdę nie widzicie realnych problemów??

  Panie jan z tego co mi wiadomo o spółdzielniach, to takie inwestycje zatwierdza rada osiedla, a w niej chyba zasiada więcej niż 3 osoby. Rada osiedla to ludzie będący członkami spółdzielni wybrani przez członków osiedla na którym mieszkają i oni podejmują decyzje w imieniu sąsiadów.
  Z łatwością rzuca się oskarżeniami, wyzwiskami i pomówieniami, tylko czy ktoś pomyślał o konsekwencjach takich czynów? i nie mówię tu o odpowiedzialności karnej za zniesławianie, mówię o tym jaki przykład dajemy własnym dzieciom, jakim jesteśmy autorytetem rzucając słowami bez pokrycia, nie mając dowodów za bezpodstawne oskarżenia

 • 5 czerwca 2017 o godz. 17:28

  No, wspólnota, jeśli twoim zdaniem grupa uprzywilejowanych spółdzielców, którzy od lat trzymają całą dzielnicę za twarz robiąc z niej prywatne poletko, nie jest właśnie realnym problemem Targówka, to gratuluję… posady na Krasnobrodzkiej…. a może i na Kondratowicza 20?

 • 5 czerwca 2017 o godz. 19:30

  Trzymają całą dzielnicę za twarz . Są przecież wybierani w wyborach ido rad osiedli i do rady nadzorczej. A może fałszują wybory .? Jak jesteś taka mądra to sama startuj i pokaż co potrafisz. Ale najlepiej wychodzi ci opluwanie tych , którym chce się coś zrobić. Do Marzeny K

 • 5 czerwca 2017 o godz. 19:33

  Do Jan . Ty chyba jesteś prezesem spółdzielni , taki dobrze poinformowany

 • 5 czerwca 2017 o godz. 19:44

  @Warszawianka

  Hahaha! Zadzwonili po roku, że się załapałam. Ile to łapówek musiało być głowa mała!

  Jak można dzisiaj tak sprzedawać mieszkania!

 • 5 czerwca 2017 o godz. 19:45

  Tak . Jestem A.

 • 5 czerwca 2017 o godz. 19:46

  Portal obiecał monitorować sprawy oszukanych przez dewelopera ludzi zBorzymowskiej. Temat jak widać niewygodny. Lepiej prowadzić hejt na spółdzielnie.

 • 5 czerwca 2017 o godz. 19:47

  Do Warszawianka . A ile ty dałaś że zadzwonili.

 • 5 czerwca 2017 o godz. 22:12

  właśnie dowiedziałem się od mamy (pracuje w urzedzie dzielnicy), że DYREKTOR WYDZIAŁU ARCHITEKTURY I BUDOWNICTWA kilka dni temu stracił stanowisko! Ciekawe dlaczego? Pewnie za to że nie chciał się podłożyć…

 • 5 czerwca 2017 o godz. 22:15

  Do Maria . Możesz uściślić ile było tych łapówek. Dziwię się że nie doniosłaś do prokuratury . Maszpewnie bardzo dobre serduszko i nie chcesz przekrętom robić kłopotów. Jedynie wylewasz pomyje anonimowo z właściwą sobie odwagą.

 • 5 czerwca 2017 o godz. 22:23

  We wspólnotach różne problemy wychodzą. Na Zielonym Zaciszu jakiś „psychol” wyspał w koło boiska kamyki. Dzieci rzucajà nimi a inni na nich się rozbijają. Posłuchać go to mądrzejszy od najmadrzejszych. Nikt mu się nie przeciwstawi bo jest bardzo asertywny. W spółdzielni do takiej głupoty by nie doszło.

 • 6 czerwca 2017 o godz. 02:55

  @wspolnota: „przeglądy nie zrobione, bo w wspólnocie muszą wypowiedzieć się wszyscy” – to nieprawda. Każda uchwała musi mieć ponad 50% głosów (a nie 100%, ja piszesz), także plan gospodarczy. Ale nie dotyczy to przeglądów – przeglądy wynikają z ustawy Prawo budowlane i zarząd(ca) wspólnoty ma OBOWIĄZEK je zrobić, nawet jeśli nie ma uchwalonego planu. A zaliczki przecież i tak cały czas wpływają, niezależnie od uchwalenia planu, więc kasa na to jest. Za niezlecenie przeglądu zarząd może zapłacić nawet 5000 zł grzywny.

 • 6 czerwca 2017 o godz. 07:32

  Żeluś: jeśli to prawda, to jest news roku jak dla Targówka, przecież pan Sadłowski to specjalista który zna przepisy lepiej niż ktokolwiek inny i dlatego tak łatwo było mu przepychać wszystkie działania w tym sm bródno i zarządu dzielnicy. Jeśli został zwolniony a nie złożył sam wypowiedzenia, to potwierdza tylko fakt, że zarząd go ” uwalił” za brak spolegliwości, a to może oznaczać jedno zarząd wywierał naciski na niego. Szkoda mieszkańców Targówka, mamy samych aparatczyków i miernych ludzików od układów i układzików a nie od rozwoju i rozwiązywania problemów mieszkańców i dzielnicy. Jak by to była mała wieś to w żadnym sklepie nie mogli by robić spokojnie zakupów , bo każdy by ich palcami wytykał, żeby tylko…

 • 6 czerwca 2017 o godz. 07:43

  Przecież spółdzielnia to również wspólnota tylko działająca na większym obszarze. Łatwiej im przepchnąć własne czytaj zarządu interesy. Pokażcie mi wspólnotę, która ma zebrania w innej dzielnicy niż sama działa? Pokażcie mi wspólnotę w której nie znacie pensji zarządcy lub nie znacie innych kosztów utrzymania. A swoją drogą to w której firmie Rada Nadzorcza zamiast reprezentować interesy akcjonariuszy i kontrolować działania zarządu, robi mu dobrze a akcjonariuszy mają po drugiej stronie księżyca. Widzieliście na Walnym SM Bródno jak siedział radca prawny,? d..ą do spółdzielców. Tak działa Kancelaria prawna Prokurent http://www.prokurent.com/pl/o-nas/

 • 6 czerwca 2017 o godz. 09:06

  Ale siedzi przodem do prezesa. Kompromitcja, tragifarsa. Wydało się, ze zarząd zarobił na nadzorze budowalanym prawie 3 miliony zł., dlatego chce budować. Wciska gdzie się da budynki pod nos ludziom. Przewodniczącemu Rady Nadzorczej nie napisali co kontrolowała rada, więc nie powiedział. A jak się zachowali wybrani przez nas? sami uznali, że lepiej będzie mniej niż więcej wiedzięć. Głosowali przeciwko nam, ale zapewniali nas,że będą pracować dla nas.
  Sala w ratuszu mieści ponad 300 osób i wynajmowana jest na rożne imprezy, dlaczege nie na Walne? napiszcie jak myślicie?

 • 6 czerwca 2017 o godz. 09:08

  Do żeluś . Jesteś wyjątkowym gnojem. Nikt go nie wyrzucił.on po prostu ma swoje lata i za kilka miesięcy przechodzi na emeryturę , sam o to wystąpił.

 • 6 czerwca 2017 o godz. 09:15

  Przecież można wystąpić ze spółdzielni i założyć wspólnotę. Jak tak wam źle to czemu tego nie zrobicie. Wtedy wystarczy żeby kilka osób nie płaciło czynszu i reszta w bloku musi płacić za nich.

 • 6 czerwca 2017 o godz. 09:16

  Wspólnotowiec pod warunkiem, że zarząd je zleca, nasz uważa że nie ma takiej potrzeby.

 • 6 czerwca 2017 o godz. 09:20

  W sumie Anonim ma rację, skoro Wam tak źle, to wypiszcie się ze spółdzielni, przecież każdy blok może mieć swoją wspólnotę i będziecie się rządzić tak jak Wam odpowiada. Wtedy dopiero poczujecie „jak Wam dobrze”.

 • 6 czerwca 2017 o godz. 09:37

  Znam wspólnotę , gdzie kłócą się , bo szkoda niektórym nawet pieniędzy na posianie trawy . Jak byli w spółdzielni to marudzili , że kwiatki na klombach były za mało kolorowe .

 • 6 czerwca 2017 o godz. 09:47

  Do opisz walne w SM brudno . Jak głosowali przeciwko wam i robią dobrze zarządowi to trzeba wywierać na nich nacisk , powiedzieć co się onich myśli , przecież to wasi sąsiedzi . Ciekawe w jaki sposób robią dobrze temu zarządowi . Jakiś konkretny przykład sprzeniewierzenia się wyborcom masz ?

 • 6 czerwca 2017 o godz. 09:54

  Do ciekawa Piszesz ,że zarząd zarobił na nadzorze budowlanym 3000000 zł. W zarzą dzie są chyba tylko 3 osoby . To każda zarobiła po milionie Z tym powinno się iść do prokuratury. Jeżeli oprócz pensji biorą takie pieniądze to jest prawdziwa afera .

 • 6 czerwca 2017 o godz. 10:15

  Wszyscy zajmują się lokalami mieszkalnymi ale nikomu nie przychodzi do głowy jak rozdysponowane zostały lokale użytkowe i za ile sprzedane .Tu też może być ciekawie .W ofercie Bródno Centrum nie było ani jednego lokalu do kupienia a wszystkie poszły jak świeże bułeczki .Różopol też nie lepiej przypuszczam .Druga sprawa tez istotna .City Sport dostał wymówienie i zamknął sklepy na dole i na górze od 2 stycznia .Dzisiaj mamy czerwiec .Ile stracili spółdzielcy ?.Czy to jest dobre zarządzanie ?.Czy nie powinno się najpierw mieć wszystkich stosowne dokumenty na budowę a póżniej rezygnować z pieniędzy z czynszu?

 • 6 czerwca 2017 o godz. 10:20

  Widzę, że lobby wspólnotowe działa. Chyba niektórzy nie wiedzą jak naprawdę działa wspólnota jak piszą, że kilka osób może zablokować uchwałę. Tak jak napisał wpólnotowiec wystarczy 50% głosów. I nie wszyscy muszą się wypowiedzieć, wystarczy że zbierze się tych 50% głosów za. I argument z firmami zarządzającymi które czyhają na rozwalenie spółdzielni też jest od czapy. Spółdzielnia pozostanie spółdzielnią bo ma użytkowanie wieczyste. A tam gdzie są wspólnoty tylko od mieszkańców zależy jak będą zarządzać. U nas jak wszędzie na początku zarządzała firma wybrana przez dewelopera, ale po pewnym czasie powstał zarząd właścicielski i żadna firma zarządzająca nie może liczyć na posadę u nas. Więc wspólnoty to raczej trudny teren dla takich firm.
  A w przypadku tego bloku przy Kondratowicza budowa naprawdę była kontrowersyjna. Spółdzielnia w ogóle nie liczyła się ze swoimi członkami z sąsiednich bloków, a w przypadku takiej inwestycji powinna wziąć pod uwagę wszystkie wątpliwości. Osiedle SM „Bródno” zostało zaprojektowane i wybudowane według konkretnej koncepcji architektonicznej, stawianie nowych bloków tą koncepcję zaburza, powoduje to w tym przypadku zarówno zabranie terenów zielonych jak i miejsc parkingowych. Tak więc dobrze, że ta inwestycja nie powstanie bo była zbyt kontrowersyjna.

 • 6 czerwca 2017 o godz. 10:27

  Do Borys rozumiem ,że powstawanie bloków deweloperskich w żaden sposób nie zaburza koncepcji architektonicznej.

 • 6 czerwca 2017 o godz. 11:07

  Bloki deweloperskie powstają na terenach prywatnych. Deweloper kupuje sobie działkę i sam sobie tworzy koncepcję, projektuje osiedle i każdy kupujący mieszkanie wie albo powinien wiedzieć czego można się spodziewać, może sprawdzić czy np. działka po sąsiedzku nie jest prywatna, jeżeli tak to może się spodziewać, że powstanie tam blok. W przypadku kupowania bloków w nowym osiedlu nikt nie może mieć pretensji. Natomiast osiedle Bródno zostało wybudowane wiele lat temu, inwestycja została zamknięta wg konkretnego projektu i dobudowywanie bloków wewnątrz osiedla wprowadza zaburzenia. Ludzie tam mieszkający nie spodziewają się, że coś im powstanie zabierając miejsce, które im służyło w inny sposób na terenie spółdzielni której sami są członkami.

 • 6 czerwca 2017 o godz. 11:16

  Do Borys . Nikt sam sobie nie tworzy sam koncepcji tylko są ogólne plany zagospodarowania. Działka na której miały powstać bloki spółdzielcze ma status budowlanej. Gdyby to zależało od mieszkańców starych bloków , to zpewnością oprócz blokowisk z lat 70-tych i parkingów nie byłoby nic innego .

 • 6 czerwca 2017 o godz. 11:28

  Do Anonim & Maria. Problem jest taki że wy nie wierzycie, że takie mieszkanie może mieć normalny mieszkaniec Bródna. I zamiast pluć w koło rusz tyłek I zajrzyj czasem na stronę SM. Co by nie mówić to ta spółdzielnia jest jedną z najlepiej prosperujących w Warszawie. Poczytajcir sobie, że kilka zbankrutowało. I właśnie dlatego zapisuje sie na mieszkania, o których jeszcze nic nie wiesz. Wpłacasz tylko 5 tys. I czekasz. Nowe Bródno też miało problem z pozwoleniem na budowę, UM st. W-wa zwlekał z przekazaniem w użytkowanie wieczyste części terenu, na którym miał stac blok.
  Ten portal oczywiście promuje deweloperów nie od dziś, szczególnie osiedle Wilno, gdzie 15 lat temu był śmietnik Targówka przemysłowego (fabryki, szpitale) I każdy kto sie urodził w Warszawie nigdy by tam mieszkania nie kupił !!!

 • 6 czerwca 2017 o godz. 11:47

  Borys pozdrów tatę z SM Bródno :

 • 6 czerwca 2017 o godz. 11:53

  Moja znajoma mało nie zeszła na zawał jak usłyszała , że chcą wyciąć starą topolę na polu P G R . Każde drzewo na wagę złota , ekologiczny bandytyzm itd. Itp. Jak weszła słynna lex Szyszko , to zaczęła gadać jak to za dużo jest drzew w Polsce, a puszczę to powinni wyciąć i posadzić szlachetniejsze drzewa. I tu chodzi o to samo . Budynek budowany przez spółdzielnię jest nie do zaakceptowania przez niektórych , gdyby budował deweloper portal piałby z podziwu nad atrakcyjną inwestycją

 • 6 czerwca 2017 o godz. 12:17

  jakoś ten portal nie rozpisuje się nt. że zlikwidują bazarek na Kondratowicza I posatwia tam parking dla metra I to, że na Rembielińskie dewewlopezry stawiają blok przy bloku, że mozna zajrzeć sąsiadowi do garnka.

 • 6 czerwca 2017 o godz. 12:24

  Do Jan . Ty Janie ciągle na różnych forach każesz ludziom pozdrawiać ojców . Czyżby niezrealizowane mażenie o własnym ojcostwie . Raz nawet kazałeś pozdrowić mojego, a on przecież nie żyje już 14 lat .

 • 6 czerwca 2017 o godz. 12:44

  Na Bródnie potrzebne są tylko parkingi i koniecznie darmowe . Te wielopoziomowe nie są interesujące , kosztują więc po co komu one.

 • 6 czerwca 2017 o godz. 13:23

  Generalnie w Polsce wszystko się skundliło . Nie ma niezależnego dziennikarstwa, wielu jest niby społeczników , którzy za pieniądze robią zadymy . Hasło : Bóg Honor Ojczyzna , którego używali prawdziwi bohaterowie w chwilach trudnych , czasem tragicznych dla kraju teraz są na ustach naćpanych , agresywnych kiboli , albo na ulotkach wyborczych byle chłystka. Kościół odchodzi od nauki Chrystusa , rozglądając się kto da więcej. Patrząc po sylwetkach biskupów nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu nie jest już grzechem. Ludzie się nienawidzą iopluwają się wzajemnie , bo przecież rządzący tak robią więc to nic złego . W kościołach na kazaniach mnóstwo jadu . Gdyby dziś Chrystus przyszedł na świat w Polsce to ukrzyzowaliby Go katole zpierwszych ławek i księża .

 • 6 czerwca 2017 o godz. 14:00

  P

 • 6 czerwca 2017 o godz. 14:08

  Przynajmiej proboszcz z sanktuarium nie każe wiernym śpiewać” ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie” teraz chodzi uśmiechnięty od ucha do ucha itylko młodych coraz mniej w kościele.

 • 6 czerwca 2017 o godz. 14:11

  Jest tam jeden prawdziwy KSIĄDZ- Tomasz. Niezwykle inteligentny , skromny, apolityczny. Takiego mieć proboszcza.

 • 6 czerwca 2017 o godz. 14:26

  A kibole to nie młodzi . To jest teraz prawdziwa katolicka młodzież , przyjmowana zhonorami na Jasnej Górze . Tylko krzyż zamienili na baseball , tojest znak naszych czasów. Do anonima

 • 6 czerwca 2017 o godz. 14:56

  czego bronicie ? starego postpeerelowskiego pawilonu? miasto musi sie rozwijać a Bródno to nie jest skansen, chcecie nowoczesności, tylko żeby „cudem ” sie pojawiała, i tak żeby się was przypadkiem nie dotknęło…. , śmiejecie sie z leśnych dziadków ale czy macie jakąś koncepcję oprócz inwektyw i „wycieczek osobistych”??? nie widzę ….

 • 6 czerwca 2017 o godz. 15:10

  Pomiętam jak proboszcz z Różańcowej krzyczał o zamachu jak dudzie pękła opona ze chcieli zabić następnego prezydenta i pewnie wierzy w to do dziś

 • 6 czerwca 2017 o godz. 19:18

  Na Walnym Zebraniu IV część Prezes powiedział że myślał że uzyskanie pozwolenia na budowę miało być formalnością , ale napotkali ( SM) na niespodziewane trudności i wszystko sie opózni. Gdyby takie głosy jak cyctujecie wyżej były na WZ to może nie było by niedopuszczania członków do głosu, ignorowanie członków bez powodu, negowanie argumentacji członków SM wnoszacych projekty uchwał tak jak to było na IV cz. w trakcie prowadzenia zebrania przez S. A ( burmistrz , przewodniczący Rady Osiedla Wysockiego). Nadal mało kto jest zainteresowany udziałem w Walnym poza betonem działaczy

 • 6 czerwca 2017 o godz. 20:03

  Byłam na tym walnym i powiem : nie chrzań głupot

 • 6 czerwca 2017 o godz. 20:18

  ja tez byłem , przewodniczący prowadził zebranie i nie pozwalał na krzyki, awantury i zabieranie glosu bez przerwy przez tą samą panią i to tyle w temacie

 • 6 czerwca 2017 o godz. 22:21

  Wiecie dlaczego te meszkania byly tak tanie i wiekszosc dla wybranych? Bo tak sie wyprowadza pieniadze ze spoldzielni. Wybrani kupuja mieskania 5tys za metr a odsprzedaja za 8tys za metr. Czysty zysk dla znajomkow i rodziny. A spoldzielnia nie zarabia bo i tak nie moze. Wszystko zgodnie z prawem.

 • 6 czerwca 2017 o godz. 22:43

  Tak samo można ” wyprowadzić ” pieniądzeza za mieszkanie , które wykupiło się za złotówkę. Potem odsprzedać za 5000 za metr . To dopiero zarobek.

 • 6 czerwca 2017 o godz. 22:50

  Wiecie co będzie w u1 i cukierni? Idzie remont?

 • 7 czerwca 2017 o godz. 06:43

  Ludzie, mam 67 lat. Mieszkam na parterze. Ile życia mi jeszcze pozostało? I teraz mam się cieszyć, że SM BRÓDNO postawi mi blok pod oknami? Zasloni mi widok. Skasuje teren zielony i miejsce parkingowe dla mojego grata. Co za to zyskam? Nowego sąsiada, który będzie mieszkał w gettcie, wyprowadzal i wysrywal psa pod moimi oknami. Oknami w ktorych po południu już nie będzie słońca bo nowy blok da mi cień. No zajebiscie. Portal targówek.info – dziękuję.

 • 7 czerwca 2017 o godz. 07:30

  Na terenach osiedla spółdzielni Bródno powinien jednak być zachowany pewien ład tak jak to pierwotnie zostało zaprojektowane. Mieszkańcy mieli zagwarantowane odpowiednią ilość zieleni jak i miejsc parkingowych. Teraz została zabrana znaczna część zieleni aby zrobić nowe miejsca parkingowe, z drugiej strony znacznie więcej miejsc parkingowych zabiera się na blok zatem także i tutaj mieszkańcy będą stratni. Tutaj absolutnie nie powinno być takiej dowolności jak w przypadku deweloperów, takiego dogęszczania gdzie popadnie. Zatem to, że akurat ten blok nie powstanie to bardzo dobrze bo było to wyjątkowo kontrowersyjne. Nie ma co tu bronić spółdzielni, to że nie dostali pozwolenia miało swoje uzasadnione przyczyny.

 • 7 czerwca 2017 o godz. 08:39

  Mieszkańcy, sąsiedzi czytam i czytam i tak się zastanawiam widać, że są tutaj mieszkańcy z bloków nie spółdzielczych, są również tacy co w nich mieszkają i są członkami spółdzielni ale na Walne z takiej czy też innej przyczyny nie mogli/nie chcieli przyjść, są również pracownicy tylko od kogo zależni? Czytając widzę, że są również osoby które na Walnym były ale próbują wykrzywiać jego rzeczywisty przebieg. Walne było ustawione przez Zarząd oraz członków Rady Nadzorczej i to jest fakt i są na to dowody, autokary tylko dla wybrańców, karteczki z adresami, mandaty z adresami, karteczki jak głosować nawet ci ludzie podstawieni mówili, że są tylko do głosowania na członka Rady Nadzorczej potem mogą iść.
  A co do Bródno Centrum:
  – nikt nie mówi że jest przeciw jego budowie – nich sobie budują
  – ale nie ma zgody na to by zabudowywać jedyny ogólnodostępny parking w okolicy do obsługi 6 bloków czyli blisko 600 mieszkań
  – teren był od początku przeznaczony pod parking właśnie dla tych nieruchomości
  – tak samo zrobił Zarząd w przypadku Różopolu i przy Nowe Bródno a teraz zamierza numer powtórzyć tutaj
  – dlaczego nie zrobią tego na miejscach klubów Lira, Junona, Podgrodzie… to są tereny wymagające rewitalizacji w nowoczesnej formule – podziemia garaże, na parterze sklepy, 1 piętro usługi/kluby/biblioteka, wyżej mieszkania
  – głupi upór by zabierać miejsca parkingowe z jednego miejsca i budować pod oknami w drugim
  – z jednej strony dobrze się stało że Pan Marek Sadłowski odchodzi, to specjalista znający ten teren, ale ma swoje lata i ma dość zapewne nagonki i nacisków, a to świadczy o tym że wcześniej mogło dochodzić do podobnych działań, dlatego się zastanawiam czy potrzeba było dopiero działań mieszkańców by zrobić porządek?
  – przecież od tego mamy tych jak im tam zaradnych?, nieporadnych a już wiem radnych – czy ktoś z nich zainteresował się tymi nieprawidłowościami?
  przecież 3 radnych jest wybranych z grona członków spółdzielni (zgoda była podjęta na Walnym w 2014), A Gapys, J. Duczman, B. Winter co oni zrobili by sprawę wyjaśnić?, a może lobbowali by sprawę szybciej w taki czy inny sposób załatwić?

  Na terenie bazarku na Kondratowicza na razie nic nie będzie, po za bazarkiem, a jeśli nawet są tworzone jakieś plany to jest to miejsce niezbędne dla naszej dzielnicy zapewniające zarówno możliwość zakupów jak i usług. Integruje również naszą społeczność tą starszą jak i młodszą. 10 lat na razie powinno być spokoju.

 • 7 czerwca 2017 o godz. 09:21

  Co ma być w u1 i cukierni ? Robią remont.

 • 7 czerwca 2017 o godz. 09:33

  Do Adam:
  tu chodzi nie tylko o parking/parkingi tylko, że każdy plac, każdy teren jest zabudowywany blokami, osiedlami, gettami. Nie ma pomysłu na ta dzielnice, tylko nowe osiedla. Szkoda, że nikt nie bierze pod uwagę, że za 5 lat my nie wyjdziemy z bloku bo będzie ściana innego bloku. A jak nie to witryna Lidla Rossmana itp. W sumie mieszkańców x 1000 to i sklepów trzeba więcej. Ale to nie o to chodzi. Nasza dzielnica to FAVELA slóików

 • 7 czerwca 2017 o godz. 11:11

  Do Adama. Ma Pan rację. Smutne jest to,że czlonkowie spółdzielni nie uczestniczą w Walnym. Tym samym zgadzają się na to, by wszystkie struktury spółdzielni obsadzane były tymi samymi ludźmi, począwszy od Komitetów Kolonii po Radę Osiedla i Radę Nadzorczą. Wodzą nas za nos. Rządzi nami nadprezes w osobie przewodniczącego Rady Nadzorczej. A co do radnych: mamy trzech radnych i burmistrza wywodzącego się ze spółdzielni. Nie widać ich działań, pomimo że są oni w radach osiedli, a w poprzedniej kadencji jeszcze w Radzie Nadzorczej. Nie widzę szans na zmiany, jeżeli społeczność spółdzielcza dalej będzie obojętna na to co się dzieje.
  Za zabudowę deweloperską odpowiada Urząd m.st. W-wy,to tam niejaki Pan Bajko ( zwolniony) wydawał zgodę na budowę budynków mieszkalnych, tych w okolicy galerii Renova. Miniona zima dała się nam we znaki pod względem smogu. Jest to efekt nadmiernej zabudowy i braku w związku z tym cyrkulacji powietrza.

 • 7 czerwca 2017 o godz. 13:25

  I tak wybuduja ten blok I tak, nic nie zrobicie. Pozwolenie na budowę napewno dostaną, myślę, że do końca roku powinni mieć. A Bródno powinno się rozwijać, chcecie Metro I dobra komunikację. Mieszkam na Bródnie od urodzenia I nie przeprowadziłabym się nigdzie indziej. Lepiej pilnujcie tego, żeby niewypalił project budowy osiedli wzdłuż Kondratowicza po stronie parku, bo taka wizualizacja też kiedyś była.

 • 7 czerwca 2017 o godz. 14:06

  A teraz ciekawostka, z uwagi na fakt że pawilon Pelcowizna był wynajmowany i przynosił dochody z tego tytułu, trzeba było go nadal wynajmować aż do uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę. A tak umowy zostały wypowiedziane wcześniej, tak jak by już wiedziano, że spawa jest „załatwiona”. Jedynie sklep spożywczy miał umowę przedłużaną aż obecnie ma mieć do końca roku. Ciekawe kto zwróci utracone korzyści z tytułu wynajmu reszty pawilonu? Zarząd?, Rada Nadzorcza? To jest niegospodarność wspólnym dobrem członków spółdzielni.

  do warszawianka:
  nie pilnujcie Wy, tylko pilnujmy My, chyba że już się wyprowadzasz:)?
  nikt nie jest przeciwny rozwojowi Bródna, ale róbmy to z głową na karku a nie z ręką w kieszeni, bo raz postawionego źle budynku nie da rady rozebrać a tym bardziej przenieść
  Chcemy nie tylko metra którym dziennie będzie jeździł cały Targówek, ale również parkingów na których będą stały w tym czasie nasze samochody.

 • 7 czerwca 2017 o godz. 19:18

  Do obiektywnego , jeżeli byłeś na tym Walnym to dlaczego nie zabrałeś g łosu w jakiejkolwiek sprawie, a można było zabrać głos właśnie w twoich i moich i wszystkich nas mieszkańców sprawach. Chyba nie interesowało Ciebie w ogóle użytkowanie wieczyste i niedawne podwyżki tej opłaty dla mieszkańców ul. Rembielińskiej i Bolesławickiej , podwyżki czynszu a szczególnie eksploatacji podstawowej, nie interesuje Ciebie też dostęp do informacji, która przez pracowników SM jest traktowana wybiórczo i prowadząca do ogólnej dezinformacji. Ciekaw jestem czy zapoznałeś się ze sprawozdaniem finansowym spółdzielni, skoro uważasz że wszystko jest świetne. A twoje podzielniki kosztów ogrzewania , ciekawe jak będziesz musiał zapłacić tyle ile ludzie na Suwalskiej i Chodeckiej to co powiesz, że jest zle, bo płacisz za dużo, ale nie zabrałeś głosu i nie zdecydowałeś się na żadną dyskusję. A może byłeś przywieziony autokarem, a tutaj w ogóle nie mieszkasz i jest Tobie wszystko jedno co się dzieje , tylko żeby zaliczyć szybko Walne. A czy wiesz że na 28 członków Rady Nadzorczej 25 jest w Radach Osiedla , którzy biorą podwójną kasę za posiedzenia i to obciąża też twój czynsz. I jak tutaj za dobrą prace płacić, i dlaczego od roku Zarząd nie dostał pozwolenia na budowę Bródno przy akceptacji dla swoich działań członków Rady Nadzorczej i dlaczego są protesty przed Różopolem? Czy to jest dobra praca?

 • 7 czerwca 2017 o godz. 21:03

  Po pierwsze opłat za użytkowanie wieczyste nie ustala spółdzielnia . Po drugie chyba to ciebie tam nie było skoro widziałaś autokar. Po trzecie jak ktoś poświęca swój czas i dla rady osiedla inadzorczej to dlaczego ma nie brać za to pieniędzy . Nikt nie bierze podwójnej kasy za posiedzenia bo są one w innych terminach i innych miejscach.

 • 7 czerwca 2017 o godz. 21:20

  To widać mnie też na walnym nie było, bo będąc tam, też widziałam autokar. :-D I nie tylko autokar, anonimowy działaczu.

 • 7 czerwca 2017 o godz. 23:15

  duże spółdzielnie postkomunistyczne to patologia nawet czytając niektóre posty można się o tym przekonać jak .

 • 7 czerwca 2017 o godz. 23:51

  Co będzie w u1 i cukierni? Idzie remont.

 • 8 czerwca 2017 o godz. 00:26

  Do Adama patologia polega na tym , że budują taniej niż deweloperzy czy dlatego że nie ogłaszją upadłości i nie zostawiają ludzi na lodzie pozbawiając ich pieniędzy.

 • 8 czerwca 2017 o godz. 05:31

  Hura, hura, hura – odszedł naczelnik Wydz. Architektury!!! To dobra wieść dla dzielnicy. Kto po nim? Jeden horror dobiegł końca. Czy rozpocznie się nowy?

 • 8 czerwca 2017 o godz. 08:31

  Do . (kropeczki)
  Spółdzielnia to „dobrowolne zrzeszenie nieograniczonej liczby osób fizycznych – nie mniej niż 10″.
  Celem jest działanie mające na celu tańsze zakupy np. usług, dostaw towarów, dostaw mediów, bez zysków na samych członkach spółdzielni.
  Jaki był cel powołania tej spółdzielni SM Bródno? – ” …. działalność eksploatacyjna i administracja zasobami mieszkaniowymi.. nic nie ma o zarządzaniu i budowaniu, pokażcie mi blok zbudowany przez spółdzielnie?:)

  Czy budują taniej?
  Moim zdaniem za drogo:)
  1. Kto – ile osób i dlaczego dostało ponad 2 900 000zł za nadzór inwestorski przy „Nowe Bródno” nie dostaliśmy żadnych pełnych odpowiedzi – może nie potrzebne były takie duże koszty tego nadzory i było by taniej?
  2. Gdyby nie wyrzucili ludzi z parkingów osiedlowych a tym samym musieli odtwarzać/wybudować nowe miejsca których koszt został ponoć wrzucony w cenę mieszkań – to może było by taniej?
  3. Przecież za przekształcenie terenu z parkingu na mieszkaniowy musieli zapłacić miastu opłatę przekształceniową która również obciążyła tych którzy zakupili mieszkania – może również było by taniej, gdyby budowali na tak jak pisałem wyżej na miejscu klubów Lira, Junona, Podgrodzie, Jowisz?
  Można by jeszcze jakieś pkt dopisać, spółdzielnia to my członkowie prawie 21000 osób a nie 31 osób z Zarządu i Rady Nadzorczej.
  Przy takim dużym obszarze działania ponad 200 budynków mieszkaniowych nie licząc lokali usługowych i wartości całego majątku prawie 500 000 000zł, transparentność, jawność oraz każde działanie musi być dla członków widoczne na każdym etapie działalności.
  Spółdzielnia SM Bródno to wspólnota tylko, że bez kontroli i nadzoru.

  do Anonim – naczelnik jeszcze nie odszedł złożył wypowiedzenie/wymówienie, do 31 lipca będzie ale ma urlop do wykorzystania (byle by nie było ostatniego podpisu:))

 • 8 czerwca 2017 o godz. 08:43

  Rada Nadzorcza to zawsze dobrze opłacani ludzie. Jaka jest teraz wysokość tzw diety za udział w posiedzeniach? Nie wszyscy spółdzielcy wiedzą, że to nie jest praca społeczna. W kilku przypadkach doliczmy jeszcze diety radnego i już jest niezły wynik. Działalność społeczna to całkiem niezły biznes i do tego wolny od opodatkowania. Posiadanie zaś wcześniejszego dostępu do wiedzy o różnych sprawach lub nawet uczestnictwo w tworzeniu uchwał i wpływ na nie – bezcenne.

 • 8 czerwca 2017 o godz. 09:02

  Członkowie SM Bródno zasiadający w Radzie Nadzorczej dostają ( liczone procentowo od minimalnego wynagrodzenia za tamten rok ),
  przewodniczący- 100% czyli 1850 zł,
  członek prezydium RN 90% czyli 1665 zł,
  pozostali członkowie RN 80% czyli 1480 zł
  Członkowie zasiadający w organach Rady Osiedli odpowiednio
  przewodniczący Rady Osiedla ( jest ich 4 bo są 4 osiedla ) 50 % czyli 925 zł
  członkowie prezydium Rady Osiedla(x4) 45% czyli 832,50 zł
  pozostali członkowie Rady Osiedla(x4) 40% czyli 777zł

  I tak już na marginesie wspomnę ale o tym wszyscy wiedzą, że na
  28 osób z Rady Nadzorczej,25 zasiada również w Radach Osiedli
  sami się kontrolują, opiniują i zgodnie ze statutem SM Bródno sprawują nadzór nad Radami Osiedli:)

 • 8 czerwca 2017 o godz. 10:44

  Przecież tak naprawdę wystarczyło zbudować tylko jeden blok a nie dwa, ten na miejscu obecnego pawilonu a parkingu nie ruszać. Można było? Można. Wówczas wszyscy byliby zadowoleni. Nie wiem czemu na siłę zabiera się parkingi skoro inwestycję można zrealizować nie ruszając obecnych terenów spółdzielni. Chociaż teraz po odmowie pozwolenia nie wykluczone, że ta inwestycja zostanie przeprojektowana i ograniczona.

 • 8 czerwca 2017 o godz. 22:49

  do borys
  Oczywiście masz w 100% racje i takie też jest moje zdanie
  ale
  Zarząd i reszta towarzystwa wymyślili sobie więcej i więcej dotychczas się im udawało to i teraz chcieli tak samo zrobić
  A że w miejscu pawilonu mogę jedynie zabudowę do 35 m wysokości zrobić to rozdzielili to na 3 budynki by maksymalnie zarobić
  Wybudowanie m2 mieszkania w bloku to koszt do 3000zł

 • 8 czerwca 2017 o godz. 22:55

  A koszt działki ?

 • 9 czerwca 2017 o godz. 05:58

  Co będzie w u1 i cukierni? Idzie remont

 • 9 czerwca 2017 o godz. 07:25

  do . (kropki)
  działka jest w użytkowaniu wieczystym? ( jeśli są na to prawdziwe dokumenty)

 • 9 czerwca 2017 o godz. 08:35

  Właściwie jest to niemal to samo co własność .

 • 9 czerwca 2017 o godz. 11:01

  Do. Kropeczki niemal robi różnicę jak między równikiem a Arktyką:)

 • 9 czerwca 2017 o godz. 11:03

  Do Teodor może warto zapytać właścicieli lokali:)?

 • 9 czerwca 2017 o godz. 20:25

  Ciekawy jestem co będzie w u1 i cukierni robią remont nie wiecie ?

 • 9 czerwca 2017 o godz. 20:27

  Bank, żabka, apteka, szop, poczta by mogła być, bilety na metro?

 • 9 czerwca 2017 o godz. 22:27

  Czemu kasują K.sowa

 • 10 czerwca 2017 o godz. 19:31

  Najbardziej wszystkim zal tego sportowego outlet.

 • 10 czerwca 2017 o godz. 19:55

  Jestem kuzynem kobiety, która pracuje w spółdzielni Pochodzę z Lublina i naprawdę gdyby nie ciotka to nie kupiłbym mieszkania w Warszawie. Poprostu jest tu bardzo drogo, a gdzie jeszcze się utrzymać.
  Udało się załatwić mieszkanie z odzysku po ludziach wyeksmitowanych na starą Pragę. Wg mnie 42m2 za niecałe 100 tys. to i tak dla mnie za drogo. Cała rodzina pomogła i daliśmy radę. Więc wy raczej nie macie na co narzekać !!!!

 • 13 czerwca 2017 o godz. 09:30

  No i super. Powstałaby kolejna inwestycja, utrudniająca życie na Bródnie. Likwidacja zieleni, miejsc parkingowych, zagęszczanie przestrzeni i zwiększone problemy komunikacyjne. Wyjazd z Bródna w godzinach szczytu nigdy nie był bajką, natomiast to co się teraz dzieje to armagedon – chodecka zawalona, łabiszyńska stoi, wysockiego i wincentego to samo. Najpierw poprawa infrastruktury komunikacyjnej, później osiedla

 • 18 czerwca 2017 o godz. 21:25

  do kuzyn ciotki……………..gdyby nie ciotka ze spółdzielni mieszkanie to musiałbyś kupić Lubliniaku od tego co „wygrał” na nie przetarg i to za podwójną cenę…………SM Brodno ma zaspakajać potrzeby mieszkaniowe członków SM Bródno ………….kuzyn, daj namiary na „ciotunię” też kupię takie mieszkanie za 100 tyś. zł dla szwagra z Pcimia Dolnego

 • 18 czerwca 2017 o godz. 21:31

  SKŁAD RADY NADZORCZEJ SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ „BRÓDNO”
  Kadencja 2016 – 2019
  Imię i Nazwisko
  Wiesław Majcherek- przewodniczący /też przew. Rady Osiedla Kondratowicza/ – 1850 zł plus 925 zł co miesiąc!
  Henryka Barańska – z-ca
  Katarzyna Wronka – z-ca
  Stefan Grzybowski -sekretarz
  Jerzy Żarnecki
  Jerzy Górczak
  Teresa Kos
  Zbigniew Skrabski
  Zbigniew Adamski
  Dariusz Andrzejkiewicz
  Marek Bieżański
  Teresa Sterniczuk – Turek
  Maria Jakubowska
  Pelagia Kwiecień
  Zbigniew Lewandowski
  Halina Łomża
  Anna Michalik
  Katarzyna Michałowska
  Alina Marton
  Henryk Nowak
  Grzegorz Oleksiński
  Alicja Olszewska
  Aldona Ożug
  Barbara Powała
  Marzena Redzicka
  Stanisław Trzos
  Piotr Wysocki
  Adam Zawadka

 • 21 czerwca 2017 o godz. 18:44

  Warszawianka! a czyjaś ty córka, że tak popierasz ” demokracje” w SM Bródno…………

 • 21 czerwca 2017 o godz. 18:54

  SM „Bródno” – Rada Osiedla „Wysockiego”
  Prezydium Rady Osiedla
  Sławomir Antonik przewodniczący / to jednocześnie burmistrz Dzielnicy Targówek/
  Zbigniew Górski z-ca przewodniczącego
  Krzysztof Lewandowski z-ca przewodniczącego
  Barbara Powała sekretarz
  Jerzy Żarnecki przewodniczący Komisji Rewizyjnej
  Mirosław Majkowski przewodniczący Komisji Technicznej
  Teresa Dudek przewodnicząca Komisji Samorządowo-Członkowskiej
  Stefan Grzybowski przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Infrastruktury
  Komisja Rewizyjna
  Jerzy Żarnecki przewodniczący
  Mariola Wojno
  Adam Zawadka
  Jadwiga Snopek
  Krzysztof Krzysik
  Danuta Pietraszek
  Mirosław Majkowski
  Grzegorz Oleksiński sekretarz

  Komisja Techniczna
  Mirosław Majkowski przewodniczący
  Krzysztof Lewandowski wiceprzewodniczący
  Zbigniwew Górski
  Adam Zawadka
  Piotr Wysocki
  Tadeusz Małachowski
  Halina Parafińczuk sekretarz
  Zbigniew Adamski
  Komisja Samorządowo – Członkowska
  Teresa Dudek przewodniczący
  Mieczysław Tomaszewski
  Barbara Powała
  Janina Wilczyńska wiceprzewodnicząca
  Jadwiga Snopek
  Mirosława Świdzińska
  Elżbieta Popowicz sekretarz
  Jerzy Żarnecki
  Komisja Bezpieczeństwa i Infrastruktury
  Stefan Grzybowski przewodniczący
  Mirosłąwa Świdzińska
  Jerzy Kulczyk
  Barbara Powała sekretarz
  Piotr Zieliński
  Grzegorz Oleksiński
  Krzysztof Kosson wiceprzewodniczący
  Zbigniew Górski
  Tadeusz Małachowski

 • 21 czerwca 2017 o godz. 18:58

  SM Brodno

  SM „Bródno” – Rada Osiedla „Toruńska”
  Prezydium Rady Osiedla
  Kucharski Andrzej przewodniczący Rady Osiedla
  Gapys Andrzej z-ca przewodniczącego Rady Osiedla/radny Dzielnicy Targówek/
  Wronka Katarzyna z-ca przewodniczącego Rady Osiedla
  Łomża Halina sekretarz Rady Osiedla
  Wojciechowska Monika przewodniczaca Komisji Rewizyjnej
  Nowak Henryk przewodniczący Komisji Technicznej
  Gierałtowska Elżbieta przewodnicząca Komisji GZMiT
  Kos Teresa przewodnicząca Komisji Handlu i Usług
  Matron Alina przewodnicząca Komisji Społeczno-Wychowawczej i Pojednawczej
  Komisja Rewizyjna
  Wojciechowska Monika przewodnicząca
  Bieżański Marek z-ca przewodniczacej
  Sekuła Elżbieta sekretarz
  Kucharski Andrzej
  Komisja Techniczna
  Nowak Henryk Przewodniczący
  Skwara Jarosław z-ca przewodniczącego
  Ring Jan Sekretarz
  Dankowski Aleksander
  Gapys Andrzej
  Kozdroń Tadeusz
  Zielińska Małgorzata
  Komisja Gospodarki Zasobami Mieszkniowymi i Terenami
  Gierałtowska Elżbieta Przewodnicząca
  Słowińska Anna z-ca przewodniczącej
  Szybiak Barbara Sekretarz
  Gałązka Małgorzata
  Komisja Handlu i Usług
  Kos Teresa Przewodnicząca
  Wierzbowski Leszek z-ca przewodniczącej
  Trzos Stanisław sekretarz
  Łomża Halina
  Komisja Społeczno – Wychowawcza i Pojednawcza
  Marton Alina Przewodnicząca
  Badurka Krystyna z-ca przewodniczącej
  Wronka Katarzyna sekretarz
  Królikowski Sylwester
  Szymański Wiesław

 • 21 czerwca 2017 o godz. 19:08

  SM „Bródno” – Rada Osiedla „Kondratowicza”

  Prezydium Rady Osiedla
  Majcherek Wiesław Przewodniczący Rady Osiedla
  Pluta Jerzy Zastępca Przewodniczacego
  Trubalski Stanisław Zastępca Przewodniczacego
  Oleksińska Sylwia Sekretarz
  Sienicka Zofia
  Klaudel Henryk
  Lewandowski Zbigniew
  Sterniczuk-Turek Teresa
  Komisja Rewizyjna
  Sienicka Zofia Przewodnicząca
  Andrzejkiewicz Dariusz
  Niska Krystyna
  Odziemczyk Mirosław
  Oleksińska Sylwia
  Ożug Aldona

  Komisja Techniczna
  Klaudel Henryk Przewodniczący
  Andrzejkiewicz Dariusz
  Duczman Jacek /radny Dzielnicy Targówek/
  Musiał Ewa
  Oleksińska Sylwia
  Pluta Jerzy
  Trubalski Stanisław
  Komisja Handlu i Usług
  Lewandowski Zbigniew Przewodniczący
  Godlewski Jan
  Musiał Ewa
  Skrabski Zbigniew
  Sterniczuk-Turek Teresa
  Komisja Kulturalno-Oświatowa i Pomocy Społecznej
  Sterniczuk-Turek Teresa Przewodniczący
  Kuczyńska Małgorzata
  Redzicka Marzena
  Skrabski Zbigniew
  Świerczewska Kamila

  .

 • 21 czerwca 2017 o godz. 19:12

  SM „Bródno” – Rada Osiedla „Podgrodzie”
  Prezydium Rady Osiedla
  Henryka Barańska Przewodnicząca Rady Osiedla
  Iwona Zawadzińska Zastępca Przewodniczacej
  Alicja Olszewska Zastępca Przewodniczacej
  Mirosława Kwiatek Sekretarz Rady Osiedla
  Komisja Rewizyjna
  Katarzyna Michałowska Przewodnicząca
  Ewa Kałamańska Wiceprzewodnicząca
  Danuta Żurawska Sekretarz
  Henryka Barańska
  Janina Kozon
  Alicja Daszkiewicz
  Iwona Zawadzińska
  Krystyna Romanowska Konior
  Komisja Techniczno – Eksploatacyjno – Gospodarcza
  Jerzy Górczak Przewodniczący
  Mirosława Szymczak Wiceprzewodniczaca
  Barbara Sieczkowska Sekretarz
  Henryka Barańska
  Seweryn Cichy
  Janina Sobotka
  Krystyna Romanowska Konior
  Iwona Zawadzińska
  Komisja Handlu i Usług
  Janina Sobotka Przewodnicząca
  Danuta Żurawska Wiceprzewodniczaca
  Alicja Olszewska Sekretarz
  Janina Kozon
  Ewa Kałamańska
  Elżbieta Siekierzyńska
  Barbara Sieczkowska
  Komisja Społeczno-Oświatowa
  Alicja Daszkiewicz Przewodnicząca
  Mirosława Szymczak Wiceprzewodnicząca
  Mirosława Kwiatek Sekretarz
  Seweryn Cichy
  Elżbieta Siekierzyńska
  Katarzyna Michałowska
  Alicja Olszewska
  Jan Lipiński

 • 21 czerwca 2017 o godz. 21:33

  ZWIĄZEK REWIZYJNY SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWYCH RP
  REGON: 010036591
  NIP: 5250011007
  KRS: 0000183034

  Członkowie reprezentacji:
  Imię i nazwisko: Funkcja lub stanowisko:
  Jankowski Jerzy Prezes Zarządu
  Zieliński Eugeniusz Edward Zastępca Prezesa
  Rosiak Szymon Lech Zastępca Prezesa Zarządu – Członek Zarządu
  Życiorys
  Jerzego Jankowskiego
  Ukończył w 1976 studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracował m.in. jako prezes zarządu spółdzielni mieszkaniowej w Zgorzelcu. Od początku lat 90. kieruje naczelnymi organami samorządu spółdzielczego – najpierw Naczelną Radą Spółdzielczą, następnie Krajową Radą Spółdzielczą (jako przewodniczący zgromadzenia ogólnego KRS).

  W 1998 obronił pracę doktorską na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W 1999 profesor historii Zofia Chyra-Rolicz z Akademii Podlaskiej w Siedlcach podniosła zarzut popełnienia przezeń plagiatu[1]. Po przeprowadzeniu postępowania specjalnie powołana komisja odebrała mu stopień doktora. Po raz drugi Jerzy Jankowski został doktorem w 2003 na Uniwersytecie w Białymstoku. Ponownie pojawiły się wątpliwości dotyczące rzetelności tej pracy, a w szczególności zarzut nieprzeprowadzenia opisanych badań[2].

  W imieniu prowadzonej przez siebie organizacji spółdzielczej podpisał porozumienie o przystąpieniu do koalicji Sojusz Lewicy Demokratycznej. Z list tego ugrupowania od 1991 do 2001 sprawował mandat posła na Sejm I, II i III kadencji z okręgu jeleniogórskiego. W 2001 nie został ponownie wybrany. W 2005 wszedł w skład rady programowej SLD.

 • 22 marca 2019 o godz. 16:19

  Witam,
  Czy są mieszkańcy SM BRÓDNO, czy są Państwo zainteresowani by składać się po 5 zł miesięcznie na niezależne biuro prawnicze, czy firmę doradczą, celem prześledzenia pod kontem prawnym działań władz SM Bródno na przestrzeni ostatnich 30 lat? Czy sa Państwo zainteresowani , by skontrolować wydatki, zyski Spółdzielni? Może potrzeba przeprowadzić kontrolę za posrednictwemNIK, i innych instytucji?
  Z całą pewnością potrzebna jest solidarność mieszkańćów SM Bródno i przeprowadzenie niezależnej prawniczej kontroli wydatków SM bródno, i poczynań ich władz.
  Działacze , ci prawdziwi Działacze Spółdzielni, bierzcie sie do dzieła. A może potrzeba całkiem nowych, i Ci Nowi niech swoją działalność zaczną od kontroli tego co się dzieje angażująć członków spółdzielni. Część ludzi ma dosyć tego co się dzieje i na 100% zaangażują się w sprawy SM BRÓDNO.
  No i potrzeba mieć niezależnego dziennikarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.