Znikające tramwaje: 4 i 25 zawieszone, 3 drastycznie skrócone, jedynka... | targowek.info

Znikające tramwaje: 4 i 25 zawieszone, 3 drastycznie skrócone, jedynka…

ZTM nie oszczędził na wakacje żadnego tramwaju na Bródnie! Oberwą wszystkie linie – sprawdźcie, co dokładnie zniknie i kiedy.

 

Do corocznego wakacyjnego psucia komunikacji miejskiej w Warszawie jesteśmy przyzwyczajeni. Tym razem na wakacje nałożyły się dodatkowo dwie duże inwestycje przecinające tory (rozkopanie Targowej z związku z budową II linii metra i kolejny remont mostu Śląsko-Dąbrowskiego w związku z klęską poprzednich remontów tej przeprawy).

Efekt: czekają nas olbrzymie zmiany w komunikacji tramwajów, których nagłe zniknięcie boleśnie odczuje całe Bródno.

Oto szczegóły dotyczące naszej dzielnicy.

* linie 4 oraz 25 znikną całkowicie – ich kursowanie zostaje zawieszone.

* linia 3 zniknie w połowie – będzie dalej jeździć z Żerania przez Bródno, ale po skróconej trasie: tylko do przystanku Ratuszowa-Zoo.

* na linii 1 znikną niektóre kursy – częstotliwość kursowania w szczycie zmniejszy się do 6 minut. „Na pocieszenie” przynajmniej trasa jedynki się nie zmieni.

Innymi słowy – w te wakacje żaden tramwaj na Bródnie nie będzie oszczędzony…

„W zamian” za te wszystkie cięcia i zniknięcia dostaniemy tylko jedną linię 28, która tymczasowo pojedzie z Annopola przez Rembielińską, Matki Teresy i Odrowąża na most Gdański, a dalej przez al. Jana Pawła i Powstańców Śląskich na ul. Górczewską. Żebyśmy się do niej za bardzo nie przyzwyczaili, linia 28 będzie kursować z częstotliwością zaledwie 12 minut w szczycie – a poza szczytem jeszcze rzadziej.

Ważne: wszystkie powyższe zmiany nastąpią w najbliższą niedzielę 25 czerwca 2017 r.

A do kiedy potrwają utrudnienia? Tego ZTM nie podaje.

Prawdopodobnie tramwaje wrócą na początku września. O ile wszystkie wrócą – Bródno wciąż pamięta, że zawieszona rok temu oficjalnie tylko na wakacje linia 41, tak naprawdę zniknęła na zawsze…

 

zdjęcie na górze: fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

56 komentarzy na temat “Znikające tramwaje: 4 i 25 zawieszone, 3 drastycznie skrócone, jedynka…

 • 20 czerwca 2017 o godz. 08:24

  jakby czwórki nie mogli puścić przez gdański, jak kiedyś :(

 • 20 czerwca 2017 o godz. 08:35

  byle do wyborów…

 • 20 czerwca 2017 o godz. 08:36

  To chyba jakiś żart… ja po 25 czerwca dalej będę pracował i codziennie dojeżdżał!!!! Do tej pory jeździłem właśnie 4 albo 25… Dlaczego 4 nie pojedzie jak kiedyś przez most Gdański i Międzyparkową?

 • 20 czerwca 2017 o godz. 08:37

  Zrezygnujcie z samochodu, komunikacja miejska jest przecież tak „dobrze” zorganizowana…

 • 20 czerwca 2017 o godz. 08:48

  41 – pamiętaMY!

 • 20 czerwca 2017 o godz. 09:01

  Co, nikt z ZTM nie mieszka na Bródnie?

 • 20 czerwca 2017 o godz. 09:07

  CO Z CASUSEM 500? 30 MIN NA LINII ŻUROMIŃSKA – DW. GDAŃSKI. ZAPCHANE, BEZ KLIMY. LUDZIE !!! TRAKTUJĄ NAS JAK BYDŁO. JEDYNY SPOSÓB NA DOTARCIE DO GŁÓWNEJ LINII METRA JEST PATOLOGICZNY!!!

 • 20 czerwca 2017 o godz. 09:10

  wakacje wakacjami ale ludzie pracują!!! namawiają do jazdy komunikacją, którą ciągle likdiwują i zmieniają. Przecież do metra gdańskiego się dostać to jakaś makabra. oni żyją już w czasach 2 i 3 linii metra!!!!! az sie boje jak otworzą 2 linię, przecież żadnych autobusów już nie będzie

 • 20 czerwca 2017 o godz. 09:25

  Już nie mogę doczekać się wyborów samorządowych……………………..

 • 20 czerwca 2017 o godz. 09:46

  Z tego co widzę, w ZTM aktualnościach, to 3 nie pojedzie tylko do Ratuszowa-ZOO, ale będzie jeździła normalnie, tylko rzadziej. Wprowadzanie ludzi w błąd..

 • 20 czerwca 2017 o godz. 10:05

  specjalnie dla trolla powyżej:

  Objazdy wytyczono trasami:

  3: ANNOPOL / ŻERAŃ WSCHODNI – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO

 • 20 czerwca 2017 o godz. 10:23

  masakra jakas. dlaczego 4 nie moze jeździć przez gdański.

 • 20 czerwca 2017 o godz. 10:40

  To ja już nie wsiądę do 1, przez tych wieśniaków. I tak już jest zapchana, że nie ma jak wejść, smród i brud. A teraz jeszcze wszyscy się przesiądą z 3, 4 i 25. Wspaniale. Zapraszamy do Warszawy, taka piękna.

 • 20 czerwca 2017 o godz. 10:50

  W lecie można rowerem. Przecież nikt nie jest takim inwalidą, żeby nie przejechać 5-10 km. Jadąc 15 km/h bez żadnego wysiłku dystans 8 km pokonuje się w pół godziny. Tym szybciej, że się nie czeka na tramwaj i podróż jest od klamki domu do klamki zakładu pracy.

 • 20 czerwca 2017 o godz. 10:58

  do abc: jak pracujesz 5min od domu to zazdroszcze. Zapraszam z Targówka do Wilanowa. Niby 20 km , a dojade jak wyjet spod prysznica. Dalej uwazasz, że rowerem?

 • 20 czerwca 2017 o godz. 11:00

  do abc: wyobraź sobie, że niektórzy z przyczyn zdrowotnych nie mogą przejechać rowerem 5-10 km. a do tego pracują trochę dalej.

 • 20 czerwca 2017 o godz. 14:16

  Rowerem można dojechać do metra bądź do najbliższej, najbardziej odpowiadającej linii ZTM. Za rower nie ma opłat. Jeśli ktoś jest w stanie przejść na piechotę 1 km to tym bardziej może przejechać kilka kilometrów rowerem. Kwestia pocenia się na rowerze przy małych prędkościach jest niedorzeczna.

 • 20 czerwca 2017 o godz. 14:39

  Niech wszystko zabiorą po co autobusy tramwaje

 • 20 czerwca 2017 o godz. 15:04

  do abc
  rowerem – w garsonce, butach na obcasie i dziećmi do rozwiezienia do przedszkoli… echhh idź się napij sojowego latte lepiej

 • 20 czerwca 2017 o godz. 15:12

  Do umęczonych powyżej: Może i nie każdy może jeździć rowerem. Ale na pewno większość, a to już dużo. W moim przypadku jazda z Kondratowicza do pracy w centrum przy Centralnym to 45 minut niespiesznej jazdy. Na poczatku fakt – bylo dość ciężko (zwłaszcza powrót) – ale po miesiącu to sama przyjemność… A co do samego artykułu, to sie zgadzam, że niepotrzebnie nam chcą okroić aż tyle linii. Za duże te cięcia!

 • 20 czerwca 2017 o godz. 15:21

  ZTM działa jakby był zakamuflowaną opcją producentów części do samochodów.

 • 20 czerwca 2017 o godz. 15:41

  Bartek, ale tu nie chodzi o to, co kto może. To komunikacja ma byc dla ludzi, a nie ludzie dla komunikacji. A jak zrobi się tłoczno na ściezkach to co – będzie się lansowac piesze wycieczki?

 • 20 czerwca 2017 o godz. 15:48

  ludzi w mieście przybywa i wakacyjne cięcia linii nie mają absolutnie sensu i tym bardziej nie robią dobrej opinii komunikacji miejskiej ale co zrobić jak ztm tkwi umysłowo jeszcze w poprzednim ustroju.

 • 20 czerwca 2017 o godz. 15:57

  do Jola:

  zgadzam się. Czy ztm zdm RS Bródno i inni zauwazyli, że na Targówku jest w trakcie budowy 6 wielkich osiedli? Czy oni rozumieją, że ludzi jest coraz więcej a nie mniej? Że wakacje oznaczają, że ludzi i tak jezdzi więcej niż 10 lat temu?
  Najpierw jest wyparcie aut, dla rowerów, a potem będą RADY NIE WYCHODZCIE Z DOMU BO NIE MA MIEJSCA NA SCIEZKACH I DROGACH. DEBILNE MYSLENIE

 • 20 czerwca 2017 o godz. 16:12

  Do Jola:
  Przeciez napisałem ze tez sie nie zgadzam z decyzja ZTM. Też jestem tym oburzony bo korzystam z 25-tki dość często. Odpisałem tylko tym, dla których jazda rowerem to koniec świata i upokorzenie jakieś…

 • 20 czerwca 2017 o godz. 17:43

  Wszystko fajnie, dojechać można rowerem. Tylko nie każdy po pierwsze potrafi, po drugie – niektórzy jeżdżą z dziećmi. Są też osoby starsze – przypominam, że np. na trasie 25 jest duży Szpital Dzieciątka Jezus, a na trasie 4 – Szpital Praski. A na Dworzec Centralny choćby z niewielką walizką też na rowerze nie sposób jechać.
  Dla mnie to nie problem podejść pieszo do Dworca Wileńskiego z Ratuszowej Zoo, ba – mogę i z Kondratowicza jak mam czas. Ale pomyślmy o innych, którzy mają sytuację, która im to uniemożliwia. Poza tym jak słusznie zauważyli przedmówcy – komunikacja ma być dla ludzi, a tych jest na Bródnie coraz więcej.

 • 20 czerwca 2017 o godz. 21:32

  Opowiadanie bajek o jeździe rowerami to walka z Polską Rodziną lewackich szaleńców.

 • 20 czerwca 2017 o godz. 22:00

  Moze jeszcze uda sie jakos przekonać ZTM do tego aby linia 4 jeździła przez Most Gdański. Trzeba pisac do nich o przywrócenie tego tramwaju.

 • 21 czerwca 2017 o godz. 06:47

  Dlatego od lat jeżdżę do pracy autem. I nikt mnie nie przekona, ze komunikacja miejska lepsza, ze spaliny, ze efekt cieplarniany…

  W zbiorowej komunikacji jest tak:
  marzniecie lub przegrzewacie się na przystankach,
  Marzniecie lub przegrzewacie się w autobusach i tramwajach,
  W autobusach i tramwajach śmierdzi,
  Autobus i tramwaj przyjedzie abo nie,
  Obsługa takiego środka nie ma w sobie za grosz empatii,
  Jak już udało Wam się jechać, to okazuje się, że jedziecie ze śmierdzącym nurem…
  Można tak bez końca.

  A samochodem? Samemu, zawsze siedzące, zimą ogrzewanie, latem klimka, radyjka można posłuchać, gazetke w korku przejrzeć, kawki się napić.

  Dalej sobie wmawiajcie, że super się jeździ komunikacją.

  I jeszcze wmówcie sobie, ze można rowerem. Dojechać do pracy spocony i po niezłej dawce wdychania spalin. Bo to przecież zdrowiej.

  I samochodu nikt mi nie obetnie tak jak Wam.

 • 21 czerwca 2017 o godz. 07:26

  To jest pikuś w porównaniu z tym co się będzie działo jak zaczną kopać metro na bródno. Kondratowicza zamknięta i ciekawe jak wtedy będziemy jeździli do pracy?! Za tyle pięniedzy co budowa metra wyniesie to wolałbym aby wybudowali nową linie tramwajową wzdłuż Św. Wincentego aż na białołęke oraz połączenie tych dwóch linii tramwajowych linią wzdłuż Kondratowicza. Ten duży pas zieleni po środku Kondratowicza właśnie po to został żeby w przyszłości wykorzystać go na przedłużenie linii tramwajowej od Rembielińskiej do Św. Wincentego. Nie trzeba zlazić pod ziemie żeby te parę kilometrów przejechać. Tramwaje w zupełności wystarczają. Nie wspomnę już o moście Krasińskiego na który wydano bez sensu pieniądze na projekt (oraz aktualizację projektu) którego nigdy nie zrealizowano.

 • 21 czerwca 2017 o godz. 08:32

  Spokojnie. Ten pas zieleni wzdłuż Kondratowicza juz niedługo SM Bródno zabuduje. Tam wzdłuż to się ze cztery bloki zmieszczą.

 • 21 czerwca 2017 o godz. 11:07

  do janina: zebys sie nie zdziwiła. Sm Bródno ma podobno zbudować osiedle w miejscu ratusza :D hahahaha

 • 21 czerwca 2017 o godz. 13:13

  jak można odciąć praktycznie Bródno od świata, te łobuzy z ZTM naprawdę proszą się o solidny wperydol!!! który to już raz Targowa jest remontowana pytam??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! o co chodzi do jasnej cholery????????????

 • 21 czerwca 2017 o godz. 14:24

  Cóż, jakby ktokolwiek w tym mieście myślał, to by już dawno wybudował pod polem PGR metro, i teraz przy sprzedaży mieszkań przez deweloperów narzucił opłatę adiacencką! A skoro miasto tego nie robi, to powinno przed sądem odpowiadać za niegospodarność!

 • 21 czerwca 2017 o godz. 16:40

  ZTM powinno zapewnić jakąś autobusową komunikację zastępczą z Ronda Żaba przystanków Bródnowska/11listopada do tramwajów na południe od Dworca Wileńskiego (przystanek Kijowska?).
  teraz z Bródna na Grochów to chyba trzeba będzie jechać przez okolice PKiN

 • 21 czerwca 2017 o godz. 17:41

  w ubieglym roku 114 i 118 zostaly z wakacujnym rozkladem juz zawsze. 4 i 25 juz pewnie zatem nie wroca

 • 21 czerwca 2017 o godz. 18:34

  miasto zmusza ludzi do jezdzenia prywatnymi samochodami…kierowcy maja same ulatwienia maja same ulatwienia a komunikacja publiczna jest ograniczana. ale przeciez nie kazdy moze jezdzic samochodem. powinno sie dac ludziom mozliwosc wyboru a nie promowac tylko samochody

 • 21 czerwca 2017 o godz. 20:03

  Skończcie wymyślać bzdury, z Bródna Podgrodzie dojedziecie elegancko 500 do Metra – Dworzec Gdański (20-30 minut ) i do centrum to raptem 3 stacje (max 5 minut), na Dworzec Wileński – albo 169, albo do Świętokrzyskiej i M2 – 4 stacje (max 8 minut). Najbardziej to chyba bolą te zmiany tych co nie płacą za bilety, bo jak się będą przesiadać to szansa na kontrolera większa :)

 • 22 czerwca 2017 o godz. 07:45

  do Mirek:
  Gratuluje Panu sporej ilości wolnego czasu, ale dla większość ludzi dodatkowe dwie godziny zmarnowane na jazdę do i z pracy poważnie komplikuje codzienne życie. Spacer do oddalonego przystanku, przesiadki i stanie autobusem w korku, kiedy ma się dzieci, dodatkowe obowiązki itp. to ogromne utrudnienie. Rozumiem zmiany spowodowane remontem czy rozbudową infrastruktury, ale ograniczenia spowodowane wakacjami to jest archaiczny pomysł.
  Komunikacja miejska jest dla nas a nie my dla komunikacji.

 • 22 czerwca 2017 o godz. 08:29

  Szanowna Redakcjo
  A może warto zapytać ZTM o powod zawieszenia w wakacje linii 262 w weekendy i święta. Jak rozumiem wystarczyć nam mają ciężarówki stojące w kolejce na całej Trockiej bo ziemię z wykopu. To jest jedyna linia dowozowa do metra. Gratuluję Targowek tego nie zapomni na jesieni 2018

 • 22 czerwca 2017 o godz. 11:19

  do Mirek: i po co trolujesz? wygodnie ci w samochodzie?

  jechales kiedys 500 miedzy 6:30 a 10 ? Jechales 20 min do Gdańskiego? Chyba w sobotę albo w święta.

 • 22 czerwca 2017 o godz. 12:35

  sporo tu trolli z ZTMu widzę, hajka za to wam płaci?

 • 22 czerwca 2017 o godz. 13:15

  Haha,
  pewnie, że płaci, ale z twoich podatków.

 • 22 czerwca 2017 o godz. 20:57

  Artur. Bo tak trudno dość do Radzymińskiej ? Jak widać trudno. Lenistwo i buta. Tyle. Przesiądź się do samochodu bo tylko to potrafisz ofermo.

 • 22 czerwca 2017 o godz. 21:34

  Xyz pracowniku ZTM lub MZA lub Ratusza. Codziennie jeżdżę autobusami i metrem do pracy i naczęściej wlasnie 512 gdzie wysiadam na Trockiej. To Ty „wieszczu” Warszawiaku dziada pradziada chwilowo dojeżdżający z Zabek lub z Marek, który wozi dupsko samochodem masz bardzo duzo do powiedzenia. Nie masz prawa nikogo oceniać, ze pyta dlaczego ktos arbitralnie podejmuje decyzje aby sobie autobusy likwidować szczególnie ze mamy przyjemność miec ruch ciężarówek na okrągło. Tobie wszechwiedzący proponujE jeździć stopem tymi dylizansami najlepiej chodząc conajmniej do młodzieńczej. W mieście jeździ sie autobusami a nie furmanakami.

 • 23 czerwca 2017 o godz. 19:43

  Do Artur. Bo kierowcy i motorniczowie to roboty, które nie potrzebują wakacji i nie mają rodzin. Jednak przestań jeździć tym 512 bo śmierdzi cebulą i słoma wala się po podłodze.

 • 23 czerwca 2017 o godz. 19:51

  Dobrze myślałem ze kierowca. Możesz sie zwolnić jak Ci praca nie odpowiada. Miło bylo kogos obrażać? Z moich pieniędzy wyplacaja Ci pensję, więc należy nam pasażerom szacunek. A dalej brak odpowiedzi komu przeszkadzalo 262

 • 23 czerwca 2017 o godz. 23:20

  O co tyle szumu z tymi tramwajami. Jest 118? Jest. I git.

 • 24 czerwca 2017 o godz. 10:23

  @Majk

  118???? Przez najbardziej zakorkowany w Warszawie most Grota, w którym dochodzi do jednego-dwóch wypadków dziennie? Gratuluję samopoczucia. W godzinach porannych, praktycznie zawsze pakując się w 118 masz gwarantowane od 15-45 min dodatkowo samego stania na moście. Uwielbiam takich teoretyków „i git”, którzy jechali taką komunikacją o 20.30, zapewne raz i na tej podstawie wyciągają wnioski. Zresztą widzę że jest mnóstwo osób – „nie znam się to się wypowiem „.

 • 24 czerwca 2017 o godz. 10:45

  Jan ja często jeżdżę 500-tką do Gdańskiego właśnie w okolicach 6:30 i wówczas rzeczywiście zajmuje mi to ok. 20 min. Po 7 ten czas znacznie się już wydłuża, ale przed 7 jest on jeszcze akceptowalny.

 • 26 czerwca 2017 o godz. 11:43

  Dziwny „wakacyjny żart” ZTM. Praga została prawie bez tramwajów. Wg ZTM wszyscy muszą już, wreście, skończyć z tą pracą ipójść na wakacje. Nie ma możliwości dojechać do Centrum (skasowana linia tramwajowa 25), nie ma 4 tramwaju (!), 23go(!).A do Starego Miasta- Praga i Targówek będą całe lato jeździć autobusami 160, 190. Tak myślę, kierownictwo ZTM nie mieszka na Pradze i Targòwku i w ogóle.nie korzysta z komunikacji miejskiej. Sparaliżowane centrum warszawskiej Pragi ich nie obchodzi
  To jest nienormalna sytuacja. Warszawa jest stolicą, żadna europejska stolica takiego nie robi!

 • 26 czerwca 2017 o godz. 14:24

  do kolo: akceptowalny? W ostatnim tygodniu 3/5 dni jechałem 25-35 min. 4 przystanki w takim czasie? Linia przyspieszona?> ŻART

 • 26 czerwca 2017 o godz. 15:52

  A potem, żeby czas przejazdu był „akceptowalny” trzeba będzie wstawać o 4:30… Nie tedy droga.

 • 28 czerwca 2017 o godz. 08:30

  Witajcie Kochani. Chciałbym się podzielić z Wami środową refleksją na temat wspaniałej decyzji Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. Od niemalże tygodnia zachodzę w głowę KTO wpadł na tak IRRACJONALNY POMYSŁ, by w okresie wakacyjnym skasować kilka linii tramwajowych i uszczuplić nieco kursowanie innych. Mowa oczywiście o tramwajach wyjeżdżających i dojeżdżających do Annopolu; TRÓJKA, CZWÓRKA, DWUDZIESTKAPIĄTKA i oczywiście uwielbiana i kochana przez wszystkich JEDYNKA.
  DROGI ZARZĄDZIE. W imieniu Obywateli Dzielnicy Targówek wyrażam głębokie i szerokie niczym Mamry ZAŻENOWANIE, jak bardzo strzeliliście w kolano nie sobie, a nam, biednym, szarym ludziom podążającym codziennie do pracy, by zarobić na kilka kawałków chleba. Muszę Was niestety zmartwić informacją, że wasze słupki i statystyki się nie sprawdzają a pod gmachem zarządu chciałoby się krzyknąć: W WAKACJE NIE JEŹDZI MNIEJ LUDZI JEDYNKĄ! Pytanie co to da.
  W ramach sprawdzenia jak dużo jest osób(szczególnie jak dziś, w deszczową pogodę, zapraszam do przejażdżki tramwajem około godziny ósmej rano. Może wtedy co nieco wpadnie do tej pustej, niczym autobus nocny w niedziele, głowy, że jednak tych ludzi jeździ nieco więcej!
  Zostawię pointę, w razie gdyby ktoś z Państwa nie zrozumiał mojego przekazu; Jesteśmy ludźmi, nie bydłem, nie ziemniakami z targu w Kołbieli, nie sardynkami w żółto-czerwonej puszce. Ludźmi, którzy nadal płacą tyle samo za bilety. Ludźmi muszącymi jeździć do pracy. Wy(pozwolę sobie na apostrofę) macie oszczędności i to duże, kosztem nic-was-nie-obchodzących-obywateli, którzy jeżdżą, bo jeździć muszą.

  Bez szacunku a tym bardziej bez poważania
  Obywatel Wspaniałego miasta Warszawy.

 • 28 czerwca 2017 o godz. 08:44

  Szanowny Panie,

  W odpowiedzi na Pana wystąpienie Zarząd Transportu Miejskiego uprzejmie informuje, iż okres wakacyjny jest okresem, w którym obserwowany jest znacząco zmniejszony zarówno ruch samochodowy w ciągach drogowych, jak i pasażerski w czasie korzystania z transportu zbiorowego. Nadmieniamy, że wszelkie zmiany w organizacji komunikacji miejskiej na czas ferii zimowych i letnich wynikają ze znacznie zmniejszonej skali podróży realizowanych komunikacją miejską.
  Informujemy również, że Zarząd Transportu Miejskiego zobowiązany jest do zapewnienia możliwie najlepszej jakości usług środkami lokalnego transportu zbiorowego, a w szczególności zapewnienia komfortowych warunków podróżowania. Zadanie to staramy się realizować m.in. poprzez zapewnienie optymalnej podaży miejsc, a także dobór optymalnej częstotliwości kursowania danej linii. Należy jednak mieć na uwadze, iż świadczone przez nas usługi stanowią wypadkową potrzeb i możliwości; szczególnie finansowych i taborowych. Ponadto jako jednostka budżetowa zobligowani jesteśmy do racjonalnego wykorzystywania przyznawanych przez m.st. Warszawę środków finansowych na kursowanie komunikacji.
  Wyrażamy nadzieję, że przedstawione wyjaśnienia zostaną uznane za wystarczające, a zastosowane rozwiązania uznane zostaną za właściwe i racjonalne.

  Jednocześnie zwracamy uwagę, że okres wakacyjny to czas, w którym – z uwagi na mniejszą dolegliwość dla mieszkańców miasta i użytkowników dróg – wielu inwestorów realizuje szczególnie dużą liczbę prac remontowych i modernizacyjnych. Rzutują one również na układ linii komunikacyjnych ZTM. Na odcinkach, na których z uwagi na prowadzone prace zmuszeni jesteśmy wyłączyć ruch tramwajowy, w celu złagodzenia utrudnień dla pasażerów uruchamiamy autobusowe linie zastępcze, zaś układ tras linii tramwajowych dostosowujemy do aktualnie przejezdnych ciągów.

  Za powstałe utrudnienia uprzejmie przepraszamy.

  Z poważaniem,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.