Frezowanie Radzymińskiej – odcinek nr 4

7
Share

Kolejna część serialu pt. „Remontujemy kawałeczek Radzymińskiej” już w ten weekend!

 

Drogowcy od początku wiosny małymi odcinkami remontują wylotówkę z Warszawy na Marki i Ząbki. Początkowo zaplanowano trzy frezowania, dzięki dodatkowym pieniądzom od miasta uda się też zrobić remont czwartego fragmentu Radzymińskiej.

Tym razem wymieniona zostanie nawierzchnia wschodniej jezdni ul. Radzymińskiej na odcinku od ulicy Bukowieckiej do Łodygowej. Drogowcy już od ubiegłego tygodnia wymieniają i regulują tam krawężniki.

Jak informuje ZDM, początek robót nastąpi w piątek 7 lipca o 22.00, a koniec w poniedziałek 10 lipca o 04.00 rano.

Przez ten czas wyłączona dla ruchu będzie wschodnia jezdnia ul. Radzymińskiej (w kierunku Marek) na odcinku od ul. Bukowieckiej do ul. Łodygowej. Ruch będzie odbywał się po drugiej jezdni, na której będzie po jednym pasie w każdym kierunku.

Kierowcy jadący w kierunku granicy miasta przejadą na drugą jezdnię przez przewiązkę za skrzyżowaniem z ul. Rzewińską, a na właściwą jezdnię wrócą na skrzyżowaniu z ul. Łodygową. Zamknięty będzie wyjazd na ul. Radzymińską z ulic Rzewińskiej, Bukowieckiej, Tarnogórskiej i Tużyckiej. Skrzyżowanie z ulicami Łodygową i Młodzieńczą będzie czynne.

Jak to będzie wyglądało, kierowcy w sumie wiedzą już od tygodnia – ZDM bowiem wyjątkowo wcześnie wymalował żółte tymczasowe linie i strzałki. Obowiązywać one zaczną jednak dopiero dziś po godz. 22.

 

 

Frezowanie zapewne spowoduje korki, ale nie jest przyczyną objazdów autobusów.

Te jednak od dziś i tak jeżdżą po Radzymińskiej zupełnie inaczej. O znikających autobusach (przypomnijmy: od piątku 190 jest zawieszone, 527 skrócone, 160 na długim objeździe) pisaliśmy na targowek.info dwa dni temu.

 

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx