Kolejne opóźnienia w dzielnicowych inwestycjach

3
Share

Szkoła na Gilarskiej, liceum Lisa-Kuli, dom komunalny na Odrowąża – nic nie udaje się realizować zgodnie z planem.

 

W ostatni weekend w stawach w Parku Bródnowskim wreszcie pojawiła się woda – na razie jeszcze jej kolor może budzić wątpliwości, ale wygląda na to, że instalacja napowietrzających wodę aeratorów zakończyła się w zapowiadanym przez urzędników terminie.

To spory ewenement na Targówku – bowiem regułą jest, że większość dzielnicowych inwestycji łapie opóźnienia i nie jest kończona w zaplanowanych terminie.

Powrotem do takiej „normy” jest dzisiejsza sesja Rady Targówka. Radni będą na niej głosować nad zmianami w budżecie inwestycyjnym Targówka na rok 2017 – największe zmiany dotyczą właśnie przesunięcia pieniędzy dla trzech dużych dzielnicowych inwestycji, których nie udało się wydać, gdyż wszystkie załapały opóźnienia.

 

Budowa zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Gilarskiej

Budowa pierwszej nowej publicznej szkoły na Targówku od ponad 30 lat jest opóźniona, zanim jeszcze rozpoczęła.

Już wiadomo, że w związku z wciąż trwającymi pracami projektowymi i koniecznością uzgodnień z gestorami mediów, nie uda się rozpocząć robót budowlanych – jak planowano – w 2017 r. W związku z tym radni planują przeniesienie zapisanych na ten rok 1 750 000 zł na rozpoczęcie budowy na rok  2018 r.

 

Budowa sali gimnastycznej oraz modernizacja budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Lisa-Kuli przy ul. Oszmiańskiej

Ciągnący się już czwarty rok remont najlepszego liceum na Targówku znów jest opóźniony. Wg pierwotnych planów cała inwestycja miała się zakończyć w 2016 roku. Niedawno pisaliśmy o opóźnieniach jakie były tam w zeszłym roku, a już mamy nowe, tegoroczne.

Wykonawca remontu nie zrealizował pełnego zakresu prac wymienionych w umowie i dzielnica wystąpiła o rozwiązanie niewykonanej części umowy – co uniemożliwiło wydatkowanie środków do 30 czerwca br.

W związku z tym rada dzielnicy będzie dziś przesuwała ponad 1 mln zł przeznaczonych na tą inwestycję na końcówkę 2017 roku i przyszły rok 2018 z przeznaczeniem na rozliczenie podwykonawców i zlecenie niewykonanych robót innemu wykonawcy.

 

Budowa budynku komunalnego przy ul. Odrowąża z pomieszczeniami dla przedszkola i poradni psychologiczno-pedagogicznej

Opóźnienie ma już także ledwo rozpoczęta budowa domu komunalnego na Bródnie.

Z powodu nasilonych opadów atmosferycznych w I półroczu 2017 roku wykonawca nie rozpoczął prac fundamentowych w zaplanowanym terminie, jednocześnie część robót wymagała przeprowadzenia konsultacji z sąsiednią wspólnotą mieszkaniową, co uniemożliwiło realizację wydatków do 30 czerwca br. W związku z tym radni zadecydują dziś o przesunięciu ponad 1,2 mln zł na kontynuowanie realizacji tego zadania w bieżącym roku.

 

Budowa przedszkola na ul. Kunieckiej

Tym się dziś radni nie zajmują,  bo inwestycja raczej zakończy się w tym roku – jednak wygląda na to, że nie uda się w całości oddać do użytku nowego przedszkola na Targówku Mieszkaniowym w zapowiadanym terminie 1 września 2017.

O ile sam budynek przy ul. Kunieckiej z pewnością będzie działać i planowo przyjmie po wakacjach pierwszych przedszkolaków, to wg nieoficjalnych informacji robotnicy nie zdołają na czas wybudować przedszkolnego ogrodu i placu zabaw. Te opóźnione prace będą się jeszcze toczyć jesienią, w czasie, gdy przedszkolaki będą już przebywać w placówce.

 

zdjęcie na górze: w liceum Lisa-Kuli zrobiono już wiele, ale końca prac nie widać / fot. archiwum targowek.info

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx