Rozpoczęła się budowa TBS na Targówku

10
Share

To budynek dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na komercyjny kredyt, ale zarabiają „za dużo”, żeby dostać mieszkanie komunalne.

 

O nowej formule TBS-ów, wręcz eksperymencie, pisaliśmy na targowek.info kilka razy. Nowy budynek realizowany przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszwa Północ powstaje przy ul. Korzona, na wąskiej działce zaraz przy ul. Trockiej – na miejscu, gdzie jeszcze kilka lat temu stały zrujnowane pustostany: przedwojenne kamienice. I dosłownie 3 minuty piechotą od przyszłej stacji metra „Trocka”.

Blok będzie miał trzy piętra i podziemny garaż. 56 z 64 mieszkań będzie bardzo małych – jedno i dwupokojowe. Najmniejsze z nich będą miały 27 m kw., największe sięgnie 75 m kw (4 pokoje z kuchnią). Wszystkie mieszkania na parterze będą dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Mieszkania w TBS na ul. Korzona mają być przeznaczone przede wszystkim do rodzin z dziećmi, osób z niepełnosprawnościami, seniorów. Chodzi o osoby, które nie mogą pozwolić sobie na komercyjny kredyt, ale zarabiają „za dużo”, żeby dostać mieszkanie komunalne.

45 mieszkań zostanie przeznaczonych na wynajem dla mieszkańców, którzy nieznacznie (do 10%) przekraczają kryterium dochodowe, aby otrzymać mieszkanie komunalne. Te mieszkania warszawiacy będą wynajmować bezpośrednio od miasta. Pozostałe 19 lokali TBS Warszawa Północ wynajmie osobom wskazanym przez stołeczny ratusz – zgodnie z założeniami programu Mieszkania2030, będą to warszawiacy, którzy przekraczają kryterium dochodowe do otrzymania mieszkania komunalnego trochę więcej: o 10-40%.

Tak będzie wyglądał TBS przy Korzona:

 

A na razie wygląda tak:

Budowa TBS na Korzona dopiero się rozkręca i ma potrwać niewiele ponad rok. Zakończenie inwestycji jest planowane na 30 października 2018 r. Koszt przedsięwzięcia to 12 mln zł.

 

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx