Stacje metra na Targówku połączone dwoma tunelami

2
Share

Od Trockiej do Ossowskiego można już przejść pod ziemią – w obie strony :)

 

Budowniczowie metra nie zwalniają tempa. Wczoraj po południu druga tarcza drążąca tunel dla podziemnych pociągów, TBM „Anna”, przebiła się na stację metra przy ul. Ossowskiego. W ten sposób dołączyła do swojej „siostry”, TBM „Marii”, która podziemną drogę z ul. Trockiej do Ossowskiego przebyła już kilkanaście dni temu.

Dzięki temu oba tunele metra łączące dwie stacje na Targówku są już całkowicie wydrążone. W przyszłości jednym z nich pojedziemy w stronę centrum Warszawy, a drugim wrócimy z centrum do stacji Trocka (a w jeszcze dalszej przyszłości na Bródno).

Ale na razie „nasze” tunele nie łączą się z działającym środkowym odcinkiem II linii metra. Dlatego już niedługo obie tarcze wyruszą w dalszą podziemną drogę – w stronę budowanej stacji przy ul. Szwedzkiej na Pradze, a potem do już istniejącego tunelu metra na placu Wileńskim. „Maria” popędzi tam lada chwila, „Anna” będzie teraz przez kilkanaście dni przechodziła prace serwisowe.

Tak wyglądał wczorajszy moment przebicia się tarczy TBM przez ścianę stacji przy ulicy Ossowskiego. Pierwszy filmik jest krótszy, drugi dłuższy, a zdjęcie na końcu pokazuje dwa tunele metra na Targówku obok siebie.

 

 

 

 

 

zdjęcie na górze: moment przebicia się tarczy TBM na stację Ossowskiego / fot. Metro Warszawskie

 

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx