Ulica Łodygowa: remont coraz bliżej, likwidacja szkieletora coraz dalej | targowek.info

Ulica Łodygowa: remont coraz bliżej, likwidacja szkieletora coraz dalej

W ostatnich dniach wydano dwie decyzje administracyjne, które są ważne nie tylko dla mieszkańców dużej ulicy na Zaciszu.

 

Wygląda na to, że po latach obietnic, opóźnień i przesuwanych terminów remont ulicy Łodygowej, jednej z najważniejszych ulic na Zaciszu, naprawdę zbliża się wielkimi krokami. 19 lipca 2017 r. Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 634 w ciągu ul. Łodygowej na odc. ul. Radzymińskiej – granica miasta”.

Ta informacja zapewne ucieszy, jak i zdenerwuje, równie dużo osób. Decyzja wojewody ma rygor natychmiastowej wykonywalności – to oznacza, że wkrótce będa przejmowane należące do wspólnot i prywatnych osób działki przeznaczone pod inwestycję. Także tych, którzy protestują przeciwko budowie poszerzonej do aż czterech pasów ulicy ze ścieżkami rowerowymi po obu jej stronach.

Wykonawca remontu jest już wybrany – po decyzji wojewody wkrótce będzie mogła z nim zostać podpisana formalna umowa. Na tę chwilę prace przy remoncie Łodygowej mają szanse rozpocząć się już we wrześniu.

**

W tym samym czasie Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy ogłosił upadłość znanego dewelopera – firmy Dolcan. Ma to szczególne znaczenie dla ulicy Łodygowej, bo przy niej Dolcan od wielu lat buduje galerię handlową.

Czy raczej: budował. Prace na budowie centrum handlowego zamarły już chyba rok temu – a przy ulicy straszy niewykończony betonowy szkielet budynku. Teraz, po oficjalnym bankructwie dewelopera, jest pewne że szkieletor przy Łodygowej będzie sterczał przez kolejne długie lata.

Już poza ulicą Łodygową, bankructwo Dolcanu dodatkowo komplikuje sytuację mieszkańców dolcanowskiego osiedla „Czerwona Jarzębina” na Zaciszu – którzy, chociaż już w całości zapłacili za swoje mieszkania, w wyniku przekrętów spółdzielczego banku i dewelopera, być może będą musieli zapłacić po raz drugi.

**

Wracając na ulice Łodygową, musimy przyznać, że szykujący remont ulicy Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych już wiosną wykazał się dobrym wyczuciem –  na przygotowanej przez ZMID kilka miesięcy temu wizualizacji przyszłej Łodygowej pokazana jest nowa, szeroka ulica ze ścieżkami rowerowymi – ale obok nich straszy opuszczony szkielet niedoszłej galerii.

To może być jedna z najtrafniejszych i najbardziej realistycznych wizualizacji w historii Warszawy.

 

Łodygowa po remoncie, szkielet galerii nietknięty / wizualizacja ZMID
PRZECZYTAJ TEŻ:

29 komentarzy na temat “Ulica Łodygowa: remont coraz bliżej, likwidacja szkieletora coraz dalej

 • 25 lipca 2017 o godz. 08:59

  Ktoś teraz będzie mógł to kupić i dokończyć – w pobliżu nie będą mieli specjalnej konkurencji, dopiero w Markach/Ząbkach. Sprawny syndyk sobie w mig poradzi ;-)

 • 25 lipca 2017 o godz. 10:17

  Największym minusem tej inwestycji jest brak budowy wiaduktu nad torami kolejowymi!

 • 25 lipca 2017 o godz. 11:54

  SUPER INWESTYCJA. A CO ZE SKRZYZOWANIEM Z RADZYMINSKA? PRZEJAZDY NA CZERWONYM TO CODZIENNOSC.

  CO Z TORAMI PRZED ZĄBKAMI? PRZECIEZ TO KRYMINAŁ !!!

 • 25 lipca 2017 o godz. 11:57

  hahaahha ta sytuacja to tylko w Polsce :d

  zaplacic za mieszkanie drugi raz bo deweloper upadł :))))))))))))))))))

  sprawa szkieletu to druga spraw :D

  Straszny los polaków

 • 25 lipca 2017 o godz. 12:07

  Jan:

  Cóż no, taki jest efekt jak się w kółko wybiera post-styropianowców co się z komuchami ułożyli. PC, ZCHN, KLD, UW, AWS, PIS, PO, Nowoczesna…

 • 25 lipca 2017 o godz. 12:24

  Współczuję niedoszłym mieszkańcom ‚Czerwonej Jarzębiny’. SKOKi to pupilek władzy nie do ruszenia w tym rządzie i afera będzie prawdopodobnie zamiatana pod dywan. Wystarczy spojrzeć na mataczenie przy śledztwie w sprawie SKOK Wołomin.

  Dodać do tego fakt że opozycja w postaci PO i .Nowoczesnej też nie jest zainteresowane ujawnianiem i rozliczaniem afer, a HGW sama zamieszana jest w nieczyste sprawy reprywatyzacji, to jest naprawdę trudna sytuacja.

 • 25 lipca 2017 o godz. 13:25

  do awwww: po pis psl wszystko to jest to samo :) Za duzo osób rządzi i nie ma jak ich rozliczyć.

  A jak ktoś zarabia 10.000 to chce zarabiać 30.000 i to jest normalny odruch człowieka :)
  A my pozwalamy im tyle zarabiać i dawać się w bambuko

 • 25 lipca 2017 o godz. 13:46

  Na tę chwilę – co to za nowomowa???
  Mówi się „w tej chwili, w danej chwili”….

 • 25 lipca 2017 o godz. 14:30

  Jan:

  Dlatego powinien być system prezydencki. Przynajmniej wiadomo wówczas kogo należy rozliczać.

 • 25 lipca 2017 o godz. 15:10

  W ramach inwestycji Łodygowej będzie zrobione skrzyżowanie z Radzymińską i będzie strzałka do skrętu w lewo.

 • 25 lipca 2017 o godz. 21:30

  Obawiam się, że remont poprawi wyjazd z Ząbek natomiast powrót będzie tak samo ciężki jak teraz. Wszystko przez ten przejazd kolejowy a nastepnie wjazd na jeden pas w Ząbkach.

 • 25 lipca 2017 o godz. 23:43

  @Orto-graf-o-man
  „Na tę chwilę – co to za nowomowa???
  Mówi się >>w tej chwili, w danej chwili<<…."

  Należy użyć możliwie najkrótszej formy: "chwilowo". Nielogicznym jest powiedzieć "w tej chwili", gdyż w momencie wypowiadania słów "w tej chwili" chwila, o którą nam chodzi, już dawno minęła. Mówię, że w "tej chwili padł strzał z pistoletu", ale przy wypowiadania słowa "pistoletu" ofiara strzału już dawno padła od tego strzału. Strzał padł w poprzedniej chwili. W tej chwili ofiara już leży. Raczej powiemy chwilowo padł strzał.

  @wwwww
  Dlatego powinien być system prezydencki. Przynajmniej wiadomo wówczas kogo należy rozliczać.

  I – oprócz krzyża – przed Pałacem Prezydenckim stałyby inne "narzędzia" służące do wyprawiania ludzi do wieczności? Któż chciałby zostać prezydentem?

 • 26 lipca 2017 o godz. 12:41

  do def i innych: nie trolujcie tylko sprawa jest poważna! Chcą nam zrobić drogę, żeby zmniejszyć korki a ja czytam o protestac! LUDZIE TAKIE CZASU! Kazdy ma 1,2 samochodu na głowę i dziwić sie, że są korki. Drogi trzeba poszerzać. Robić trasy i parkingi. A nie tylko centra handlowe i osiedlo-getta.

 • 26 lipca 2017 o godz. 13:14

  @Jan
  Puk, puk… Nie ma miejsca na „trasy i parkingi”. Miasto za małe jest. Miasto nie dla samochodów jest. Sprowadzisz z Niemiec jeszcze kilka 10-letnich szrotów a miasto ma im parkingi budować, tak?

 • 26 lipca 2017 o godz. 15:52

  Nieee . Lepiej zachęcać do komunikacji miejskiej, która jedzie dłużej niż ja na piechotę dotrę do pracy. A po drugie w takim ścisku, że biorąc prysznic przed wyjściem, wychodząc z 500 czuję sie jakbym wykapał sie w gnojówce u ciebie na wsi. ….. to jest komunikacja :)

  rower? uwielbiam, ale nie 20 km w koszuli. Złapany przez ulewę albo 30 stopniowy upał.

  Pozostaje samochód.

 • 26 lipca 2017 o godz. 16:53

  Jan, nie udawaj paniska, gnojówka to twoje środowisko naturalne :). Wylewasz jej całe litry z paszczy na tym portalu. Na wszystko i na wszystkich.

 • 27 lipca 2017 o godz. 10:51

  To bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich rodowitych Zaciszan – na inwestycję czekaliśmy długo, jeszcze przed wybudowaniem osiedla Wyspowa – które tak bardzo „prężnie” broniło swoich racji. Pomijając sposób dyskusji jaki został zaprezentowany przez niektórych jej mieszkańców na spotkaniu w SP84 to oczywiście rozumiem ich rację i zapewniam, że nowa Łodygowa ucieszy nas wszystkich. Z przykrością stwierdzam, że Targówek i Zacisze to niestety nadal baaardzo pomijane przy inwestycjach dzielnice, a szkoda – w dzieciństwie było tu świetnie i mieszkaliśmy bardzo kameralnie. Rzeczywiście tempo w jakim zostaje rozbudowane i ilości osób które tu napływają powinna być brana pod uwagę rozbudowa infrastruktury, bo mam wrażenie, że pomału zaczyna się tu robić „duszno”. Przykładem jest nasz szkoła podstawowa, którą pamiętam z dzieciństwa była naprawdę wspaniała. Teraz nasze dzieci przerzucane są po 3 różnych placówkach, czy naprawdę na Zaciszu nie powinno się wybudować nowej szkoły, biblioteki itd ? Takich pytań jest wiele. Pozdrawiam wszystkich.

 • 27 lipca 2017 o godz. 13:55

  do KJ: a kim ty jestes? Pewnie kupiles mieszkanie na tych bagnach w Zabkach i teraz wylewasz swoje żale.
  Jestem obrońcą Targówka, bo to dzielnica w której mieszkam. Ty zaś, jesteś napływowym anonimowym trolem z młodzieńczym wąsem.

 • 27 lipca 2017 o godz. 14:16

  „Obrońca Targówka”… dumnie brzmi. Strój masz taki lateksowy a’la Spiderman? Pewnie rajtki od zestawu werżnęły ci się w ośrodek mózgowy zlokalizowany mniemam, czytając twoje wpisy, w okolicy gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę

 • 27 lipca 2017 o godz. 14:31

  Jakie jest źródło artykułu?

 • 27 lipca 2017 o godz. 15:20

  rajtki? no to pozamiatane. Widac, że napływowiec z południa.

 • 27 lipca 2017 o godz. 21:14

  Strasznie szperci okolice ten barak obok ruiny kosciola – to bedzie kiedys burzone?

 • 28 lipca 2017 o godz. 09:12

  do ala: a czytac to umiesz?

 • 6 września 2017 o godz. 14:58

  I kiedy rusza ten remont Łodygowej?

 • 15 września 2017 o godz. 11:37

  Dziś 15 września a na Łodygowej bez zmian :-(

 • 4 października 2017 o godz. 11:52

  Uwaga: coś zaczęło sie dziać na Łodygowej – rozbieraja budki tam gdzie były farby.

 • 23 października 2017 o godz. 20:00

  Czemu w internecie nie ma żadnych informacji, że rozpoczęto prace, kiedy zostanie zamknięta ulica, jak będą jeździły autobusy… Nic. taka mała uliczka osiedlowa, że nie potrzeba informować ludzi.

 • 3 listopada 2017 o godz. 13:42

  Wlasnie, piekny straszacy pustka szkielet upadlosci dewelopera, a obok rozpadajacy sie barak swiadczacy uslugi modlitewne. Dodatkowo kosciol w budowie, ktory jakos nie chce odleciec do nieba. Ksiadz, ktory zaaprobowal projekt czyba chcial zostac astronauta, ale mu nie wyszlo, ani kosciol, ani zawod!

 • 14 listopada 2017 o godz. 17:44

  do @aaaaa: kościół od wieków w budowie, a plebania wypasiona dawno stoi :))))))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.