Znikające autobusy: 190 zawieszone, 527 skrócone, 160 na długim objeździe | targowek.info

Znikające autobusy: 190 zawieszone, 527 skrócone, 160 na długim objeździe

Kolejne wakacyjne trzęsienie ziemi w komunikacji miejskiej w naszej dzielnicy!

 

Warszawskim urzędnikom odało się „perfekcyjnie” zsynchronizować remonty po prawej stronie Wisły: seria wakacyjnych remontów już rozłożyła komunikację tramwajową na Bródnie, teraz przyszedł czas na rozmontowanie autobusów na Targówku i Zaciszu…

Od piątku 7 lipca zostanie całkowicie zamknięty most Śląsko-Dąbrowski, który kolejny raz w ostatnich latach trafił do remontu. Tramwaje już tam nie jeżdżą, teraz przestaną jeździć także prywatne samochody i autobusy. Zarząd Transportu Miejskiego właśnie poinformował, jak to będzie wyglądało.

 

Od 7 lipca (piątek), od początku kursowania linii dziennych:

* całkowicie znikają z naszej części Warszawy autobusy 190. Będą one jeździły tylko na odcinku: OS. GÓRCZEWSKA – … – Kasprzaka – Prosta – RONDO DASZYŃSKIEGO.

* autobus 527 nie przekroczy Wisły i na placu Wileńskiem skręci do Dworca Wschodniego: OS. DERBY – … – Radzymińska – al. Solidarności – Targowa – Kijowska – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA).

* zawieszony w naszej części Warszawy autobus 190 zostanie zastąpiony przez tymczasową linię Z90, która jednak też nie przekroczy Wisły. Autobusy Z90 pojadą trasą: CH MARKI – parking – Radzymińska – al. Solidarności – Targowa – Kijowska – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA)

* jedyną linią dzienną, dotąd jadącą trasą W-Z – która z Targówka dotrze do centrum Warszawy – będzie autobus 160, który jednak pojedzie okrężną drogą przez most Świętokrzyski: WITEBSKA – … – Radzymińska – al. Solidarności – Sierakowskiego – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie (powrót: Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Sierakowskiego) – most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka (powrót: Tamka – most Świętokrzyski) – Kopernika – Świętokrzyska – al. Jana Pawła II – tunel pod al. Jana Pawła II – DW. CENTRALNY (powrót: Emilii Plater – Świętokrzyska)

* z centrum na Targówek będą dalej kursowały linie nocne – lecz także objazdem przez most Świętokrzyski.

Pozostałe autobusy, jeżdżące innymi mostami, pozostają bez zmian. Przynajmniej na razie…

Dla wszystkich pasażerów, którzy mogą być niezadowoleni z tych rozwiązań, ZTM ma jedną radę, standardową już od kilku lat: „Proponujemy skorzystanie z pociągów drugiej linii metra”. Zalecany objazd dla kierowców to most Gdański.

Jak długo potrwają te kolejne utrudnienia? Nieoficjalnie mówi się o zamknięciu mostu i trasy WZ na 7-10 dni, potem autobusy (ale jeszcze nie bródnowskie tramwaje) powinny wrócić na swoje trasy. Jednak oficjalnie ZTM nie raczył podać żadnej konkretnej daty.

zdjęcie: MZA/archiwum

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Znikające autobusy: 190 zawieszone, 527 skrócone, 160 na długim objeździe

 • 5 lipca 2017 o godz. 07:31

  A czy wiadomo kiedy wrócą tramwaje bródnowskie? Bo jedyną informację znalazłam tak, że wrócą szybciej niż w ciągu 2 lat. Szybciej niż planowane odtworzenie ulicy Targowej.

 • 5 lipca 2017 o godz. 08:25

  remont niedawno remontowanego mostu.

 • 5 lipca 2017 o godz. 10:49

  Napiszę tylko S K A N D A L !!! bo innej wypowiedzi nie przepuści mi administrator strony.

 • 5 lipca 2017 o godz. 11:23

  500 NAM ZABIERZCIE!!!! PRZECIEZ DO METRA 1MAMY TYLE ALTERNATYWNYCH TRANSPORTÓW.
  CHOCIAŻBY TRAMWAJE NAPCHANY GORZEJ NIZ W BANGLADESZU!!!!

  500 MIMO WAKACJI JEZDZI ZAJE…NA TO PEŁNA.

 • 5 lipca 2017 o godz. 12:51

  Targowa bez tramwajow, Slasko-Dabrowski ( i tak wylaczony z ruchu, malo eksploatowany) znowu w remoncie? w 2009 byl robiony, Targowa jeszcze niedawno, bo budowa metra.

  nie rozumiem tego

 • 5 lipca 2017 o godz. 14:28

  do ala: a Św. Wincentego i inne ulice Targówka zawalone korkami :)

  Prawa strona miasta to jest sajgon

 • 5 lipca 2017 o godz. 15:20

  Ale w ZTM jest wesoło, mają POlewkę na całego…

 • 5 lipca 2017 o godz. 15:48

  160 kiedyś tak jeździł przez długi czas (nie pamiętam przyczyny), więc mi to nie przeszkadza.

 • 10 lipca 2017 o godz. 14:34

  Znowu tną… Aż się nie chce myśleć co będzie jak skończą ten kawałek metra… Wystarczy tylko przypomnieć znikające autobusy z Bródna do Centrum: 524, 413, E3, 500…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.