Jeszcze więcej mieszkań: 157 mikroapartamentów na Targówku

52
Share

W dwóch niskich blokach firma Atal chce zmieścić aż 157 jedno- i dwupokojowych mieszkanek. Dla kogo będą przeznaczone?

 

Dla niektórych to może być niespodzianka. Do tej pory, prezentując projekty osiedla Nowy Targówek przy ul. Św. Wincentego (na znikającym polu PGR), firma Atal ani razu nie zająknęła się o dwóch dodatkowych budynkach. Staną one w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Św. Wincentego, zasłaniając już częściowo zbudowane osiedle od ruchliwej ulicy i położonego po drugiej stronie cmentarza.

Nie będą to jednak zwykłe bloki. W dwóch czteropiętrowych budynkach zaprojektowano 5 lokali usługowych na parterze, a nad nimi 157 mikroapartamentów (taki oksymoron), zwanych też „jednostkami hotelowymi”. Mieszkanka będą miały metraże od 22,20 m2 do 39,73 m2 – przy czym zdecydowana większość będzie tych najmniejszych, jednopokojowych. „Dużych”, dwupokojowych mieszkań zaplanowano tylko 30. Wszystkie lokale będą miały malutkie łazienki, aneksy kuchenne oraz balkony-loggie.

W minimieszkankach przy ul. św. Wincentego raczej nie będą chciały mieszkać rodziny z dziećmi. Komu więc chce sprzedawać je deweloper?

Inwestycja Nowy Targówek Mikroapartamenty to odpowiedź na potrzeby osób, które poszukują dobrej alternatywy dla wynajmu mieszkań na czas studiów czy pierwszej pracy w Warszawie lub korzystających z drogich warszawskich hoteli. Niewielkie jednostki hotelowe, jakie powstaną w ramach tego projektu, będą znakomitym rozwiązaniem dla studentów, przedsiębiorców i osób, które potrzebują małego lokum na co dzień. Z zakupem mikroapartamentu wiąże się wiele zalet: mniejszy lokal jest tańszy w utrzymaniu, a także dużo łatwiejszy w aranżacji. To rozwiązanie dla singli, studentów, pracowników i przedsiębiorców, którzy często bywają w Warszawie – podaje Atal na stronie internetowej osiedla.

W standardzie deweloperskim jednopokojowe kawalerki kosztują 7000 zł/m2 brutto, zaś dwupokojowe 6800 zł/m2 brutto. Łatwo policzyć, że za 22-metrowy „mikroapartament” do wykończenia trzeba zapłacić 155 tys. zł, a firmy nawet mniej, bo mogą one odliczyć sobie VAT.

Ceny lokalu nie musi wcale podwyższyć zakup miejsca postojowego w parkingu podziemnym (za 28 tys. zł), gdyż po pierwsze nie będzie on obowiązkowy, a po drugie wielu chętnych na garaż może się obejść w ogóle z kwitkiem – gdyż deweloper zmieścił pod dwoma blokami tylko 80 miejsc dla samochodów. Pozostałym mieszkańcom mikroapartamentów Atal oferuje „komfortowe i praktyczne stojaki na rowery”.

„Mikroapartamenty” to pierwsza tego typu inwestycja w naszej części Warszawy. Deweloper ma nadzieję, że szybko uda mu się je sprzedać.

 

Mikroapartamenty na osiedlu Nowy Targówek to te dwa nowe bloki najbliżej ulicy św. Wincentego. „Las” po lewej stronie to tak naprawdę cmentarz, „las” na dole to tak naprawdę ogródki działkowe / wizualizacja Atal

 

52
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx