Szklana góra przy DK Zacisze opóźniona

25
Share

Realizacja jednego z najbardziej śmiałych projektów budżetu partycypacyjnego w naszej dzielnicy ma kłopoty.

 

„Szklana góra” to zwycięski projekt zeszłorocznego głosowania nad budżtem partycypacyjnym, który miał być zrealizowany z obecnym 2017 roku.

Oczywiście nie będzie to dosłownie góra – tylko przeszklone pomieszczenie o powierzchni ok. 100 m², które zostanie dobudowane do Domu Kultury Zacisze przy ul. Blokowej. Konkretnie na tyłach istniejącego budynku, obok nowego placu zabaw dla dzieci.

Wielofunkcyjna przestrzeń ma być dostępna dla wszystkich mieszkańców, także niepełnosprawnych, przez cały rok. Każdy będzie mógł w komfortowych warunkach zagrać w dostępne na miejscu gry, wymienić się książkami, napić się herbaty, czy miło spędzić czas ze znajomymi.

 

Wnętrze Szklanej Góry /wizualizacja: DK Zacisze

 

Realizacja projektu ma kosztować 400 tys. zł. To koszt samego wybudowania obiektu, zaś wyposażenie w pufy, stoliki, krzesła, półki, książki i gry będzie kolejnym etapem tworzenia tego miejsca.

Ale na razie nie udał się etap pierwszy. Ogłoszony przez Urząd Dzielnicy przetarg na budowę „Szklanej Góry” przy Blokowej został właśnie unieważniony, gdyż, jak podają urzędnicy, „nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu”. A konkretnie, wg naszych informacji, nie złożono w ogóle żadnej oferty.

Już ten sierpniowy przetarg oznaczał opóźnienie projektu, gdyż początkowo realizacja budynku była planowana jest na okres od lipca do października 2017 r. Z powodu fiaska przetargu realizacja projektu przesunie się jednak o kolejne miesiące i niewykluczone, że nie uda się go ukończyć przez końcem roku (co teoretycznie jest warunkiem budżetu partycypcyjnego).

To zaś stwarza zagrożenie dla kolejnego projektu z budżetu partycypacyjnego, tym razem tegorocznego. W tegorocznym głosowaniu wygrał projekt „Miejsce Mieszkańców”, z którego pieniędzy w 2018 roku ma być kupione wyposażenie dla „Szklanej góry”, a także opłacenie animatora organizującego w nowym budynku zajęcia dla mieszkańców. Ale oczywiście nic z tego nie wyjdzie, jeśli szklanego domku nie uda się na czas zbudować.

 

Dom Kultury Zacisze / fot. targowek.info/archiwum

25
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx